Фан клуб: ЖРК Вардар

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.194
Поени од реакции
29.035
Најголема глупост е финале да се игра на исто место цело време...како во женски така и во машки ракомет.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Чанаџија можеше доле да шутира, како што видов голманкава веќе беше во скок ама јбг, тоа е.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.891
Поени од реакции
11.508
1. Mnogu stativi/prechki.
2. Neiskoristeni penali povekje od Gyor.
3. Domashno sudenje.

Toa e toa.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.061
Поени од реакции
5.572
Апсолутно заслжуена победа на Ѓер. На крајот на денот на вакви мечеви се е џабе ако немаш "clutch" играчи, она што на пример го има машкиот тим. ЖРК Вардар освен Лекиќ и Лејно такви нема, можеби и Радичевиќ бидејќи е играч кој знае кога најмногу треба да се покаже. Секоја често за регуларниот дел од сезоната, но за жал постои и Ф4, а таму Вардар низ годиниве не успеа да земе злато. Утакмицава беше најдобриот пример зошто Пенезиќ нема никогаш да освои ЛШ. Ја немаше НИКАДЕ денеска, ужасно спори движења, паѓање топки од раце, играње колку да се одигра... а така не се прават големи резултати. Да не биде дека само за нејзе се однесува критиката, потфрли буквално целиот тим денеска со исклучок на Лејно и Лекиќ како што кажав и погоре. Буквално истите работи кои ни ја мачат машката репрезентација го мачеа и овој тим низ годиниве.

Зборуваме за меч на кој голманот ти има 20 одбрани, а во истиот промашуваш 3 пенали. :facepalm:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Кометал ќе ги решеше овие во 60 мин :D
Службена ќе им ја земеа, немаше да сакаат да го играат финалето :D

На таква голманска партија, ја усраа до - у пичку матер.
Јес да и Лејно не фати ништо на крајов, у напад да си бараат најголема вина, покрај серењето у последен Ѓерски напад со играчКА више.
И многу битен момент, 2/5 пеналите испаднаа мислам.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.743
Поени од реакции
82.881
Ќе ти ебам и диезапам, и хелекс, лимони, лук, оцет, се ќе ти изнаебам... максимално разочаран

МА-КСИ-МА-ЛНО
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.891
Поени од реакции
11.508
Ајде, само се надевам дека и машкиот европски првак ќе ја одбрани титулата....
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.708
Поени од реакции
5.691
Искрено лани по криво ми беше.
Денес сами си се победија,имаа последни две минути играч повеќе не искористија видовме во продолженија Цвија кога беше исклучена они како искористија.
А и цела сезона Барби ја критикувавме а денес изигра стварно машки посебно последните две минути,а Пенка обратно
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Службена ќе им ја земеа, немаше да сакаат да го играат финалето :D

На таква голманска партија, ја усраа до - у пичку матер.
Јес да и Лејно не фати ништо на крајов, у напад да си бараат најголема вина, покрај серењето у последен Ѓерски напад со играчКА више.
И многу битен момент, 2/5 пеналите испаднаа мислам.
Царе Лејно фати колку за три утакмици, не е нормално ~20 одбрани на меч, да бев јас продолжетциве ќе си излезев, ќе им речев што сакате прајте, моето заврши. :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.260
Поени од реакции
36.085
Не ми е јасно и како тоа на крај Лејно ја седна на клупа и во игра ја стави Суслина.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.743
Поени од реакции
82.881
Сами се победија, ништо... тој последниот напад пред истекот на регуларните 60 минути беше:гомце: аматери така не играат.

Ништо
Ништо
Ништо

У курац...ај барем од маживе видовме аир ако не.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.013
Поени од реакции
6.040
Царе Лејно фати колку за три утакмици, не е нормално ~20 одбрани на меч, да бев јас продолжетциве ќе си излезев, ќе им речев што сакате прајте, моето заврши. :D
Таа има една небитна вина утакмицава, пошо никој не е совршен. Затоа пишав вината да си ја бараат во понатаму напишаното :)

p.s. Еве и утеха. Нешто позитивно и за неа.
Уште да имаше некој да го искористи ова...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom