Фан клуб:Вардар!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Слаба утакмица на Вардар денеска...
Вардар беше конкурентен само во првите 4-5 минути, а потоа двоецот Гече-Чековски си го направи своето.
Никаква одбрана немавме за нив, плус како пуцаа тројки, мисламдека ни Лејкерс неможеше вечерва да ги победи МЗТ:)
Радуле почна добро, после го затворија и се направи голема разлика од 20-тина коша, која беше намалена на 10 на полувреме.
Денес мислам дека Вардар даде само една тројка или пак ниедна...
Штерјов беше најдобар. Какви хорокчиња маваше секоја чест...
Дојде Вардар на -8 во втор дел и тоа беше се...
Се разиграа и Чековски и Далман, Гечевски стандардно и направија скоро +30....
Со крај можност добија и вторите постави...
Гечевски прави разлика во 10 класи. Да дојде во Вардар и Вардар ќе освои титула у пм :D
Мечот иако беше досаден пошто беше решен уште по една четвртина, ссепак имаше неколку убави моменти.
Имаше по некое куцање на двете страни и неколку атрактивни нлокади и на двете страни.
Штерјов ја бапна најдобрата кај Вардар (или Стефановски беше), а Стефановски на спротивната страна испи ненормална банана од Чековски.
Фемили навиваа солидно, лагано цел меч, а на споритвната страна имаше и 50-тина членови на Комбат 87(воглавно од Хром, Ѓорче, Карпош). Но голем дел од нив (80%) не сум ги видел на фудбал, иако пееа песни кои ги пееме на фудбал :D
Солидно навиваа како за група која сега почнува со навивање, иако Вардар губеше целиот меч. На крај сите заедно славевме. ФА си славеа победа, а огромен аплауз добија и кошаркарите од Вардар.
Идеше неколку пати и "Шампионе, шампионе...":D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Значи овој Георгиевски сите тесни утакмици ги заеба.
Што се дешава со него стварно не ми е јасно.
Ја усра со Работнички, со Куманово и сега ја продава и со Лирија.
Губи топка, и после утнува две слободни...
Ццццц
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Победа од 85-75 над АБА обезбедена во последната четвртина која Вардар ја доби со 28-18 :)
Победа која најверојатно му носи опстанок на Вардар иако тимот сеуште има теоретски шанси за во Суперлигата.
Сега има мала пауза па следуваат два дуели со Кожув и Куманово.
Победи во двата меча, под услов победата да биде над 6 разлика (мислам дека толку изгубивме таму:)).
Иначе денес најдобар поединец Георгиевски со 26 коша, 22 на Радуле, 13 на Штерјов:)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Дајте Вардар да се играмо :)
Според очекуваното. Сега ќе тепате во Гевгелија и не очекува интересна утакмица на Кале :vozbud:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Еве им огромна шанса на Вардар да одлучуваат на свој терен дали ќе играат во Супер Лигата.
Кожув се казнети со еден натпревар без публика а исто така и најдобриот поединец им е казнет Душан Домовиќ Булут.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Ме интересира чисто информативно дали во ситуација Вардар да има шанса да влезе во Супер лигата дали ќе има помасовна подршка од страна на Комити или било која навивачка група. И ве молам нека ми одговори некој зошто да се подржува ФК Вардар, РК Вардар, а не КК Вардар кога е убедливо најсимтичниот тим, составен од македонски играчи кои даваат максимум на секој натпревар.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Ме интересира чисто информативно дали во ситуација Вардар да има шанса да влезе во Супер лигата дали ќе има помасовна подршка од страна на Комити или било која навивачка група. И ве молам нека ми одговори некој зошто да се подржува ФК Вардар, РК Вардар, а не КК Вардар кога е убедливо најсимтичниот тим, составен од македонски играчи кои даваат максимум на секој натпревар.
Имам објаснето на некоја страна претходно зошто и како нема организирано следење на натпреварите на Вардар...
Меѓутоа во поново време голем дел од помладите фанови на ФК Вардар сакаат да навиваат и на кошарка.
Ете сезонава младите дечки од Комбат скоро редовно навиваат на домашен терен.
Мислам дека нема никогаш да се случи Комити како навивачка група да се појават како навивачка група на КК Вардар.
Ќе си остане на тоа подгрупата Комбат да си оди на кошарка.
Јас колку можам одам, ама тешко е да се постигне се :)
--- надополнето: 23 декември 2011 во 18:30 ---
Бтв младинците на Вардар се први на табелата со 7 победи од 7 меча :D
МЗТ беше победен со 22 разлика, Работнички 11 разлика, Торус 40 разлика, Фени 10 разлика...:D


Владимир георгиевски по втор пат е играч на колото оваа сезона. Два пати по дуелитен со АБА Струмица.
Сепак поголем дел од утакмиците кои ги загубивме во последни секунди, беа изгубени по негова вина...
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
122
Поени од реакции
279
Ме интересира чисто информативно дали во ситуација Вардар да има шанса да влезе во Супер лигата дали ќе има помасовна подршка од страна на Комити или било која навивачка група. И ве молам нека ми одговори некој зошто да се подржува ФК Вардар, РК Вардар, а не КК Вардар кога е убедливо најсимтичниот тим, составен од македонски играчи кои даваат максимум на секој натпревар.
Епа дај да ги поддржиме и Лирија ако не?! И они се многу симпатични. Комити се навивачка група единствено на ФК Вардар, а не и на СД Вардар. Колку пати треба да се објасни тоа? Ете и на ракомет се прекина со организирано навивање. Во Македонија не постои навивачка група што има капацитет редовно да прати екипи од два различни спортови на задоволително ниво, а камоли од три. Луѓе едвај наоѓаат време да дојдат на фудбал, па уште да ги убедуваш да ти доаѓаат на ракомет и баскет! Нема логика!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Епа дај да ги поддржиме и Лирија ако не?! И они се многу симпатични. Комити се навивачка група единствено на ФК Вардар, а не и на СД Вардар. Колку пати треба да се објасни тоа? Ете и на ракомет се прекина со организирано навивање. Во Македонија не постои навивачка група што има капацитет редовно да прати екипи од два различни спортови на задоволително ниво, а камоли од три. Луѓе едвај наоѓаат време да дојдат на фудбал, па уште да ги убедуваш да ти доаѓаат на ракомет и баскет! Нема логика!
ОК, без нервоза. Мислев дека ако се подржува фудбалскиот и ракометниот клуб, зошто да не и кошаркарскиот клуб. Ова со Лирија е скроз друга приказна, во случајов се работи за ист клуб, различен спорт.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Епа дај да ги поддржиме и Лирија ако не?! И они се многу симпатични. Комити се навивачка група единствено на ФК Вардар, а не и на СД Вардар. Колку пати треба да се објасни тоа? Ете и на ракомет се прекина со организирано навивање. Во Македонија не постои навивачка група што има капацитет редовно да прати екипи од два различни спортови на задоволително ниво, а камоли од три. Луѓе едвај наоѓаат време да дојдат на фудбал, па уште да ги убедуваш да ти доаѓаат на ракомет и баскет! Нема логика!
Кој ве учи олку погрешно? Комити биле единствено навивачка група на ФК Вардар?!?! Кој стигне ја пишува историјата на Комити кој стигне навива кај сака и што сака. Жално... Combat 87 ја создадов токму ради овие работи во 1996 год.. ми беше смачено од типци кои се декларираат како Комити а навиваат за Кометал, МЗТ итн а им смета Вардар ракомет и кошарка. Пази и тогаш велеа ама исто, ние сме на фудбал Комити а кога игра кометал мзт работнички под друго име.. Еден ден се Комити друг ден се Jаничари... Се надевам денешнава младина ќе го побие тој комплекс.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Во Македонија не постои навивачка група што има капацитет редовно да прати екипи од два различни спортови на задоволително ниво, а камоли од три.
Да де затоа сите се Комити коа има кошарка се делат пола ФА пола ЦПБ, а коа има ракомет не иделе.... Дај ти се молам не збори глупости... Порано се поклопуваа термините, ама сега не се поклопуваат и може да се присуствува....
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
122
Поени од реакции
279
Кој ве учи олку погрешно? Комити биле единствено навивачка група на ФК Вардар?!?! Кој стигне ја пишува историјата на Комити кој стигне навива кај сака и што сака. Жално... Combat 87 ја создадов токму ради овие работи во 1996 год.. ми беше смачено од типци кои се декларираат како Комити а навиваат за Кометал, МЗТ итн а им смета Вардар ракомет и кошарка. Пази и тогаш велеа ама исто, ние сме на фудбал Комити а кога игра кометал мзт работнички под друго име.. Еден ден се Комити друг ден се Jаничари... Се надевам денешнава младина ќе го побие тој комплекс.
Знам на што целиш со муабетот. Правилен потег од твоја страна што ја оформи Combat 87, јас немам ништо против што навивате за КК Вардар, ама биди реален и кажи дека едноставно со ваква мала бројка не изгледа на ништо. Точно е дека се случуваа недозволиви преседани на времето во Комити, со организирано одење на Работнички и на Кометал (дел одеа со друга група да навиваат на МЗТ), ама тоа се искорени скоро целосно со тек на време. Денес може да се каже дека 95 % од групата одат само на ФК Вардар и не ги занима бодрењето на други клубови што немаат никаква поврзаност со овој клуб. За мене лично постои само Вардар. Не признавам никаков Кометал ЃП, ни Годел Работнички, ама ме вади од кожа кога ќе се најде некој лик (што сигурно не е ни навивач на Вардар) да попува чисто од радозналост зашто е црно, а не бело.
Да де затоа сите се Комити коа има кошарка се делат пола ФА пола ЦПБ, а коа има ракомет не иделе.... Дај ти се молам не збори глупости... Порано се поклопуваа термините, ама сега не се поклопуваат и може да се присуствува....
Полека, младичу. Не се пали ко циган на цреша. Кои ти се тие Комити што се делат на кошарка. Порано беше така, ама сега не е ни приближно веќе на такво високо ниво. Ако не се поклопуваат термините, зашто ти и ред други помлади напалени момци не одите на ракомет (салата зјае празна) или на кошарка да им помогнете на Combat? Јас колку што знам на никој не му е забрането да му дава поддршка на Вардар. Или ве бива само за лаење на интернет? Јас се кладам дека ти и на 70 % од гостувањата на ФК Вардар оваа година се немаш појавено, а си нашол тука да делиш памет на други!
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Полека, младичу. Не се пали ко циган на цреша. Кои ти се тие Комити што се делат на кошарка. Порано беше така, ама сега не е ни приближно веќе на такво високо ниво. Ако не се поклопуваат термините, зашто ти и ред други помлади напалени момци не одите на ракомет (салата зјае празна) или на кошарка да им помогнете на Combat? Јас колку што знам на никој не му е забрането да му дава поддршка на Вардар. Или ве бива само за лаење на интернет? Јас се кладам дека ти и на 70 % од гостувањата на ФК Вардар оваа година се немаш појавено, а си нашол тука да делиш памет на други!
Кој вика дека не им давам? Па како прво сум редовен и на кошарка и на ракомет кога сум во можност... Кога не не знаеш не збори воопшто повели дојди... Како имаше бе време за Кометал за Работнички и за МЗТ сеуште има ? Доста беше веќе лажења, ако се сака се може... Преку такво веќе од тие што се вадат дека нема време, а на МЗТ или Работнички се во први редови...
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Термините да лоши се се согласувам најчесто кошаркарските ни беа од 18.00 часот кој на работа кој школо а ракометот уште полошо те понеделник те петок те во ист термин со кошарката. Ова е сефте сезона за Combat 87 со нови момци и ќе има подобра огранизација во 2012 а спремаме и бодрење на ОК и ЖРК. Значи 100% Вардар кој сака да дојде верувај ќе дојде. А тоа за мала бројка личи на искрена љубов и на момци со срце а баш ме радува што постојат такви млади момци во градов. Поздрав
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Тоа е тој тренер на Вардар. :D
7 години ме тренираше и само со мојата генерација ( 1991 ) не освои прво место, иако последните години ги собраа сите талентирани деца од сите краишта на Македонија.
Најдобар тренер на млада екипа во женска конкуренција беше Александар Домлевски од Бадел, додека Бранко Андриевски сосема заслужено се закити со истото признание, но во машка конкуренција, откако овој млад стручњак му ја донесе на Вардар титулата во младинската лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom