Фан Клуб: Шкупи

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Se dodeka vi se plasat vasite vo ffm da vleguvame toa e :) a ti teraj svoj film raduvaj se na site mesteni pobedi na vardar :D
Сега претерваш и ти не знам дали така ве лажат за ффм или сам се лажеш ...Па тие од ффм се во коалција со овие вашите речете му на тој поранашниот воџа(кандиат за градоначалник) или на тој(аљи) шо ви иди за избори на сликање и напрајте си фузија и купете го местото во 2 лига и крај на приказната не мора цела вина да ја префрлате на ффм или пак немате пари и не сакате да влезите 2 лига трето нема !

ps.како вие официално името албасра ,шкупи или слога ?
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
Сега претерваш и ти не знам дали така ве лажат за ффм или сам се лажеш ...Па тие од ффм се во коалција со овие вашите речете му на тој поранашниот воџа(кандиат за градоначалник) или на тој(аљи) шо ви иди за избори на сликање и напрајте си фузија и купете го местото во 2 лига и крај на приказната не мора цела вина да ја префрлате на ффм или пак немате пари и не сакате да влезите 2 лига трето нема !

ps.како вие официално името албасра ,шкупи или слога ?

Druze ne bese na natprevarot pa i ne znaes, penalot bese cisto namesteno posto pred da imase start (vo ogled na vaznosta na natprevarot komotno mozese i da ne se sudi) toj bese 2 metri dlaboko vo ofsajd ? nisto ne bese penalot na drita vo razlika so ovoj.. No ne go negiram i neprofesionalnosta na nasite igraci.. Toa e steta sto cela sezona zavisi od samo 90 minuti..

Albarsa posto nemavme pravo da smenime ime na taa sezona (zaradi kaznite)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
Druze ne bese na natprevarot pa i ne znaes, penalot bese cisto namesteno posto pred da imase start (vo ogled na vaznosta na natprevarot komotno mozese i da ne se sudi) toj bese 2 metri dlaboko vo ofsajd ? nisto ne bese penalot na drita vo razlika so ovoj.. No ne go negiram i neprofesionalnosta na nasite igraci.. Toa e steta sto cela sezona zavisi od samo 90 minuti..

Albarsa posto nemavme pravo da smenime ime na taa sezona (zaradi kaznite)


http://sportclub.mk/фудбал/категорија/македонија/9277-албанските-клубови
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Дали е точно дека следнава сезона ќе играте во втора лига? :)
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Albarsa,Korzo,Milan,Celzi,Barcelona,Real Madrid,Rashtak,Deladrovce,Kukush,Saraj i taka nataka :)))) Shkupi nikogas ova ti se vika igranje kurot
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79


potpisan dogovor megu KF Shkupi i FK Bursaspor, isto naskoro ke se otvori i fan shop vo prostoriite na stadionot, a i od sabota veke pocnuvame so novite dresovi :cool:
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79
KF Shkupi - fk 11 oktomvri 4-1 (1-0)

Strelci :
Besir Demiri
Ertan Hasan
Bujamin Asani
Mentor Idrizi
 
Член од
6 август 2010
Мислења
461
Поени од реакции
79

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
не е завршено со Асани, уште е играч на Вардар.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Кај ви исчезна Исени, неколку натпревара го нема во состав ни на сликите од тренинг не го забележувам а во најавите за натпреварите нигде не го спомнуваат да е повреден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom