Фан Клуб: Шкендија

Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Hahaha I Ronaldo imase jaka frizura Ama eve...

Inace deneska ok igravme, I poleka poleka da Pocname da begame od Slloga Jugomagnat, treba ova godina da Bideme sampioni, Jas ocekuvam dvojna kruna, ligata ni e uzas, Ama toa e toa
frizurata e shallana strana.

Inace poentata mi beshe deka epten callam ima kao igrac, nemoj da go sporeduvash so Ronaldo, bidejku sam znaesh kakov tretman sa sebe imal ronaldo

A Nafiu bill eden od najgolemite talenti vo Tetovo pa mozebi i vi MKD, no negovata nezainteresirana strana za negovata kariera go vrati vo Renova.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Iako razlikata e evidentna sepak petarda si e petarda, i najslatka e protiv Vardar


Sent from my iPhone using Tapatalk
Сепак немаме течна игра...овој тренерот ич не ми прави ќеиф...плашливец у пм...не знам од кај го најдоа. Победата е од индивидуланите потези на играчите, не од тренерот. Вака нема да се развиват нови, млади играчи, а нема ни самодоверба како колектив.
 
B

Beck's

Гостин
Сепак немаме течна игра...овој тренерот ич не ми прави ќеиф...плашливец у пм...не знам од кај го најдоа. Победата е од индивидуланите потези на играчите, не од тренерот. Вака нема да се развиват нови, млади играчи, а нема ни самодоверба како колектив.
Tocno, istoto i ja go tvrdam. Individualno sme predobri.
Alimi neznam zasto prodolzi mesto Ramadani u vtoro


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
Mislam deka go imame najsllabata timska igra od 2008 godina koga pagavme vo vtora liga. I vo godinite koga imavme financiska kriza vakov ocaj na igra ne sum gleal... Da te dominirat deca 60 minuti, ne znam dali ima nekoj vo upravata shto go glea ova. Imame mnogu sreka zashto ligava e epten mnogu slaba, bidejki so ova igra, maximum bi ni bill 6, 7 mesto.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Леард Садриу повреден е што го нема денес во состав? Оти чудно е што ни на клупа го нема во ситуација кога Бејтулаи и Кривак не играат, а Дита е повлечен да игра стопер.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
poslednive 2 utakmici na Shkendija se najdobri od erata na Gjoka.

Se glea deka kritikite be na mesto za Ahmedi i Alimi!
 
B

Beck's

Гостин
I oficialno esenski sampioni so moznost da zimuvame so pogolema razlika posle sreda.

So nekolku dobri zasiluvanja ocekuvam lesna prolet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
I oficialno esenski sampioni so moznost da zimuvame so pogolema razlika posle sreda.

So nekolku dobri zasiluvanja ocekuvam lesna prolet


Sent from my iPhone using Tapatalk
za letoto IMHO ke vi treba uste eden stoper, krivak e ok za 1. MFL, ama tipot ne e nisto posebno. vo sporedba so stoperi kako musliu i novak koi pravea golema razlika za mk klub tipot e drug kalibar. isto napred treba baram uste eden kvaliteten ofanzivec bez vrska dali toa bi bilo na AMC, krilo ili CF. mada ako gledame za internacionalno realno na skoro site pozicii ima prostor za podobruvanje bidejki golem del od igracite se ok, ama ne se izvonredni.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.350
za letoto IMHO ke vi treba uste eden stoper, krivak e ok za 1. MFL, ama tipot ne e nisto posebno. vo sporedba so stoperi kako musliu i novak koi pravea golema razlika za mk klub tipot e drug kalibar. isto napred treba baram uste eden kvaliteten ofanzivec bez vrska dali toa bi bilo na AMC, krilo ili CF. mada ako gledame za internacionalno realno na skoro site pozicii ima prostor za podobruvanje bidejki golem del od igracite se ok, ama ne se izvonredni.
mislam deka ne si vo pravo za Krivak... On e poveke od poseben shtoper, za site drugi pozici treba zasiluvanje, osven dvete shtoperi spored mene!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
mislam deka ne si vo pravo za Krivak... On e poveke od poseben shtoper, za site drugi pozici treba zasiluvanje, osven dvete shtoperi spored mene!
sekoj so svoe mislenje. za mene vo otepana liga kako 1. MFL izvonredni stoperi kako sto bea musliu i novak treba da igraat na drug nacin. kaj niv dvajca vo sekoj moment imav cuvstvo deka se e pod kontrola i se nadmokni vo duelite, isto taka imaa defanzivno mnogu pogolem radius. na primer mnogu cesto izlagaa napred za da presecat topki ili da vlezat vo duel i retko pravea greski pri takvi akcii. krivak spored mene igra onaka standardno ok za 1. MFL, pretezno si stoi tamu kade sto treba da stoi stoperot so standardna igra i si ja zavrsuva taja zadaca, no toa za mene ne e nesto posebno i na levelot na spomnatite. dodatno ne e tolku nadmoken vo duelite. druga tocka e sto pri otvaranje na igrata ne e nadprosecen ni za vo 1. MFL. i musliu e ogranicen vo toj del, ama pa defanzivno e na skros drug level.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
sekoj so svoe mislenje. za mene vo otepana liga kako 1. MFL izvonredni stoperi kako sto bea musliu i novak treba da igraat na drug nacin. kaj niv dvajca vo sekoj moment imav cuvstvo deka se e pod kontrola i se nadmokni vo duelite, isto taka imaa defanzivno mnogu pogolem radius. na primer mnogu cesto izlagaa napred za da presecat topki ili da vlezat vo duel i retko pravea greski pri takvi akcii. krivak spored mene igra onaka standardno ok za 1. MFL, pretezno si stoi tamu kade sto treba da stoi stoperot so standardna igra i si ja zavrsuva taja zadaca, no toa za mene ne e nesto posebno i na levelot na spomnatite. dodatno ne e tolku nadmoken vo duelite. druga tocka e sto pri otvaranje na igrata ne e nadprosecen ni za vo 1. MFL. i musliu e ogranicen vo toj del, ama pa defanzivno e na skros drug level.
Се согласувам за чуството за Муслиу, и јас го имав истото чувство за него, кога играше за Шкендија, и сега кога игра за Македонија. Новак не сум го следел многу, ама ми делува ист како Кривак.
Кривак ме изненади позитивно против Тотенхем, кога покажа класа, дури позрел и подобар и од Муслиу во европските натпреварувања. Во другите прилики е многу помирен, колку да ја заврши заадачата.
Тоа значи дека има квалитет во него, ама не многу голема мотивација.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Се согласувам за чуството за Муслиу, и јас го имав истото чувство за него, кога играше за Шкендија, и сега кога игра за Македонија. Новак не сум го следел многу, ама ми делува ист како Кривак.
Кривак ме изненади позитивно против Тотенхем, кога покажа класа, дури позрел и подобар и од Муслиу во европските натпреварувања. Во другите прилики е многу помирен, колку да ја заврши заадачата.
Тоа значи дека има квалитет во него, ама не многу голема мотивација.
ili mu se pogodile bas tie natprevari.

novak bese izvonreden, pokraj nego kako sto se vika pile ne pominuvase, a bese i mnogu aktiven nanapred. cesto kako LCB duri kako levo krilo iskacase koga na timot ne mu odese, no pametno bez nazad da ostavi pregolema dupka. kolku e kvaliteten se gleda i po toa sto vednas stana starter kaj kolos, klub koj vo ukraina se bori za internacionalno mesto. samo izmegu povreda malku go spreci.

ako gledam na reprezentacijata, kade sto teoreticno bi mozel da igra, togas bi trebal da bide starter zaedno so musliu i velkovski, go gledam kako podobra opcija od bejtulai i kire ristevski. e sega, 1989 e roden, taka sto ne mi se veruva deka ke dobie sansa, posebno deka ne ucestvuvase vo kvalifikaciite.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.009
Поени од реакции
1.905
Мечкаровски , за опростување, колку да има за што да се памти!
Не да со играта заслужија многу, ама ваков пенал???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom