Фан Клуб: Шкендија

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Dobro o mesto Abdurahimi da se donese Lukas od Pelister. Ke ni se vrati vo sredina i Vujcic vo proletniot del i samo vo odbrana nesto ako se napravi i treba uste razlika da im pravime na Miravci.

Samo nie moze sami da ja izgubime titulata kako sto stojat rabotite.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Dobro o mesto Abdurahimi da se donese Lukas od Pelister. Ke ni se vrati vo sredina i Vujcic vo proletniot del i samo vo odbrana nesto ako se napravi i treba uste razlika da im pravime na Miravci.

Samo nie moze sami da ja izgubime titulata kako sto stojat rabotite.
Донесен е веќе Лукас :D

Со Вујчич не се знае што ќе прават, има шанси да не му го продолжат договорот кој му завршува сега.

Треба да се донесат играчи бидејќи освен Абдурахими ќе ги пуштат и Челикович, Џелил Асани, а можеби и Вујчич и вториот голман Авдили.

Нека ја средат одбраната со квалитетен лев бек и еден ЦБ, во средина ни треба уште еден, а во напад сме комплетирани со Лукас.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Чув дека Ибраими ќе напуштел, па после да ми демантираа, шо е точно? Исто и за Тотре. Иако за Ибраими не ми се веруе некој да плати 400 000 :)
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
Чув дека Ибраими ќе напуштел, па после да ми демантираа, шо е точно? Исто и за Тотре. Иако за Ибраими не ми се веруе некој да плати 400 000 :)
Ibraimi skoro potpisa nov dogovor,do letoto e zacementiran,a Totre e dete na klubot samo nekoja abnormalna ponuda moze da smeni nesto..Vo momentot najblisku za
zaminuvanje se Abdurahimi(sigurno) i Radeski( ako nekoj plati 0.5 K )..P.S fala
na posetata na nasiot fan klub ,posto bie ste klinicki mrtvi ,kako skitnici sega setate po tugji fan klubovi
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Чув дека Ибраими ќе напуштел, па после да ми демантираа, шо е точно? Исто и за Тотре. Иако за Ибраими не ми се веруе некој да плати 400 000 :)

Da ima ponuda, za 2ve godini 800.000, ima shansi da zamine vo Arabia.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Ibraimi skoro potpisa nov dogovor,do letoto e zacementiran,a Totre e dete na klubot samo nekoja abnormalna ponuda moze da smeni nesto..Vo momentot najblisku za
zaminuvanje se Abdurahimi(sigurno) i Radeski( ako nekoj plati 0.5 K )..P.S fala
na posetata na nasiot fan klub ,posto bie ste klinicki mrtvi ,kako skitnici sega setate po tugji fan klubovi
Далеку од тоа :))
 
Член од
22 мај 2011
Мислења
255
Поени од реакции
93
Za Ibraimi i letovo imase dobra ponuda za nego potocno vo Spanija, i toa super ponuda no go odbil so toa sto im kazal deka nema namera da go napusti Shkendija,ubavo mu bilo tuka,
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Od prvotimcmi ne bi treball nikoj da izleze, ni treba samo lev bek, i shtoper, drugo e OK. Ako se vrati Vucic bi bill dobra zamena za Zejnullahu i mislam deka veke ne smee Qato da go forcira pred Totre ili Zejnullahu, onoj treba da bide zad niv.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Od prvotimcmi ne bi treball nikoj da izleze, ni treba samo lev bek, i shtoper, drugo e OK. Ako se vrati Vucic bi bill dobra zamena za Zejnullahu i mislam deka veke ne smee Qato da go forcira pred Totre ili Zejnullahu, onoj treba da bide zad niv.
Па реално не ни може да стартува пред нив оти или Тотре или Зејнулаи мора да стартува како У21 играч. Вујчиќ може теоретски едино место Алими да стартува али чисто сумљам дека Ќато ќе се реши на такво нешто оти Алими оваа сезона добро игра па не верувам дека ќе го седне на клупа и замени со Вујчиќ кој имаше толкава пауза ради повредата.
 
Член од
23 јули 2017
Мислења
40
Поени од реакции
36
Супер полусезона, сега му е мајката да им дадат поголема шанса на младите од школата или да купат некој со песпектива (У 19 и помлади), имајќи во предвид дека пола клубови од лигата се пред распад/распродажба.. Тотре и Зејлнулаи се супер, за Шефити не сум сигуран дека може да изигра за Шкендија квалитетно. Секоја чест ама на : Вујчиќ (супер играч али ако остане не е решение на среден рок поради годините), Абдураими, Челиковиќ, Бојку, вториот голман, левиот бек кои го купија (Асани) треба да им се заблагодарат. Радевски треба да се продаде. Ме интересира ако некој знае како изигра Таипи во Шкупи кој би бил алтернатива на Вујчиќ и Бојку, плус Ален Јашаровски ...Инаку, другите кои се на позајмица не гледам дека се штоф за Шкендија....
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Od sport pisuvaat deka Partizani Tirana vekje go kupile Lukas od Pelister.

Vujcic so edna noga e podobar od Totre i Zejnullai, zatoa sum da ostane.

Alimi e eden od najdobrite posle Buba i Ibraimi vo ovaa polusezona. Ne gledam zasto treba vo sredina da se intervenira.

Se znae deka odbranata ni e svajcarsko sirenje za zal i mora da se zasilime so dvajca; eden stoper i eden lev bek.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.043
Поени од реакции
1.351
Супер полусезона, сега му е мајката да им дадат поголема шанса на младите од школата или да купат некој со песпектива (У 19 и помлади), имајќи во предвид дека пола клубови од лигата се пред распад/распродажба.. Тотре и Зејлнулаи се супер, за Шефити не сум сигуран дека може да изигра за Шкендија квалитетно. Секоја чест ама на : Вујчиќ (супер играч али ако остане не е решение на среден рок поради годините), Абдураими, Челиковиќ, Бојку, вториот голман, левиот бек кои го купија (Асани) треба да им се заблагодарат. Радевски треба да се продаде. Ме интересира ако некој знае како изигра Таипи во Шкупи кој би бил алтернатива на Вујчиќ и Бојку, плус Ален Јашаровски ...Инаку, другите кои се на позајмица не гледам дека се штоф за Шкендија....
mislam taipi e podobar vo Shkupi barem da ni pomogne protiv Vardar od tamu, za nas ne e. Lev bek i stoper ni treba, drugo za ova pollusezona mislam deka e ok. U19 gi ima najdobrite vo ligava Fazlagic, Zejnullai. Za sve drugo se soglasuvam !
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Alimi e eden od najdobrite posle Buba i Ibraimi vo ovaa polusezona. Ne gledam zasto treba vo sredina da se intervenira.
добар е за против Пелистер, Ренова, Победа, Шкупи и остала боранија. реално типот е страшно лимитиран за фудбал на високо на ниво, за во Европа со посериозни противници. физички е премногу слаб за позицијата на која игра, лесно губи дуели и тапа е во дефазивни задачи. пак ќе повторам, зборувам за против европски противници, не за со овие полуфудбалери од нашава лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom