Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
не бре!! каков марк хјуз, кога би бирала од хјуз и сколари, би го избрала сколари!!
 
В

Вори

Гостин
Ne se nerviraj girl ova se samo spekulaciii!!!!Odlukata ke bide donesena posle EP 2008!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
а кој ке чека до јули? у п.м. не можат сега да го одберат тренерот? ах да ми у близина тој абрамович....
 
F

fantomX

Гостин
Ej Fantom posle ke recat ovie od Inited sme im kradele igraci.Tie Ramsey od Cardif ni go zedoa od pred oci ama aj....
We can confirm that on Tuesday June 3rd, the club has received formal bids from three top Premier League teams for Aaron Ramsey and that Aaron has been given permission to speak to two of these teams.
One of these teams is Manchester United as has been reported, though at this stage we can confirm that no deal has been done and the player has not yet agreed terms.
More details will be made available as they are released to us.
http://www.cardiffcityfc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10335~1322884,00.html#continue

Има три понуди од три врвни премиерлигашри. Кардиф прифаќа две од нив, и остава на фудбалеро да одлучи кај сака да оди. Ако решил во Манчестер, таму нека оди. Шо да му прајме...
А ја не верувам дека и Челзи има испратено понуда...
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
абе ај шо ке ни е тој? малце ли играчи имаме? на нас ни треба ѕвезди, како шо се робињо, хунтелар, виља (верувам дека ке дојде).... а не овој, како се викаше
 
В

Вори

Гостин
I toa sto vikas.Od takvi talenti,noviot Zidane,noviot Ronaldinjo,noviot Maradona dosta mi e.Treba sea nekoj dokazan fudbaler da dojde(napagjac) i trener i taman e.!!!!
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Chelsea Agree Deal With Ancelotti - Report

http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=721857

како може бе овој кутриов да биде тренер на челзи алоооо, ај не е официјално, може нема да прифати он
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
епа добро чим е така, брат ми навива за Челци коа му кажав за Анчелоти се изнервира највише:)
 
F

fantomX

Гостин
абе ај шо ке ни е тој? малце ли играчи имаме? на нас ни треба ѕвезди, како шо се робињо, хунтелар, виља (верувам дека ке дојде).... а не овој, како се викаше
Ѕвезди? Ако си заминат Дрогба, Шевченко, Карваљо, Малуда, Бен Хаим, Пизаро и Филипс нема проблем. Инаку едно големо НЕ за нови ѕвезди.
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Jas najmnogu za trener go sakam Marcelo Lipi,covekot e zverka sve ima osvoeno vo trenerskata kariera a i malce da go sredi abramovic
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
абе ај шо ке ни е тој? малце ли играчи имаме? на нас ни треба ѕвезди, како шо се робињо, хунтелар, виља (верувам дека ке дојде).... а не овој, како се викаше
и што дека ќе донесат ѕвезди????
што дека го донесоа шевченко кој важеше за една од најголемите ѕвезди??50м фунти за да ја грее клупата??
мурињо добра работа направи кога дојде. не донесе ѕвезди во тимот.
собра дотогаш просечни фудбалери и од сите нив направи тим за респект. така ти се гради тим.
а не земи некоја веќе докажана ѕвезда и после да ти ја грее клупата.
еве ти пример шевченко па и бекам. отидоа во друг клуб и како да ги снема.
 
F

fantomX

Гостин
и што дека ќе донесат ѕвезди????
што дека го донесоа шевченко кој важеше за една од најголемите ѕвезди??50м фунти за да ја грее клупата??
мурињо добра работа направи кога дојде. не донесе ѕвезди во тимот.
собра дотогаш просечни фудбалери и од сите нив направи тим за респект. така ти се гради тим.
а не земи некоја веќе докажана ѕвезда и после да ти ја грее клупата.
еве ти пример шевченко па и бекам. отидоа во друг клуб и како да ги снема.
Епа то е накголемата грешка на Абрамович. Сакаше да игра Шева цело време. Мурињо со својот цврст карактер не отстапуваше и ете несогласувања.
Најпозитвната работа на Аврам е то шо му ги отвори очите на РОман дека за Шева нема иднина во првио состав на ЧЕлзи!!!

Нови ѕвезди да, ама само во случај...
Ѕвезди? Ако си заминат Дрогба, Шевченко, Карваљо, Малуда, Бен Хаим, Пизаро и Филипс нема проблем. Инаку едно големо НЕ за нови ѕвезди.
... и то исклучиво само една нова ѕвезда.
 
В

Вори

Гостин
Сините се насочуваат кон Спалети


Англиските медиуми откриваат дека екипата на Челзи своето внимание ќе го насочи кон тренерот на Рома, Лучијано Спалети откако Марк Хјуз и Карло Анчелоти отпаднаа од трката.Хјуз наскоро треба да биде презентиран за нов тренер на Сити а Анчелоти самиот се повлече од трката велејки дека не е заинтересиран за преселба на Островото.
Потпретседателот на Милан, Адриано Галиани откри дека Сините се заинтересирани за Анчелоти и уште еден Италијански стручњак но не сакаше да спомнува имиња.

Се претпоставуваше дека Роберто Манчини или пак Марчело Липи е “неименуваниот“ италијаснки стручњак, но англиските медиуми обајвија дека сепак Лучиани Спалети е човекот кој Абрамович го посакува.

Спалети ја доби наградата за Најдобар тренер во Серија А за 2006 и беше првиот тренер кои му нанесе пораз на Реал Мадрид во двата натпревари од Лигата на Шампионите.

Сините од Лондон доколку навистина го посакуваат нема да имаат проблем при договарањето на оштетата со Рома, бидејќи Римскаа Волчица се мачи со финансиите поради долговите на Italpetroli, компанијата која го поседува клубот.




Од денеска почнувам да пишувам КИРИЛИЦА!!!
Ако е ова вистина јас би бил прилично радосен,многу ми се допаѓа стилот кој го негува Лучијано Спалети.Рома две години по ред ја доведе да се бори за Сериа а,и имаше добри настапи во ЛШ!!!
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Pa dobar trener e Spaleti ali neznam kolku ke se snajde vo premier liga so toj stil na igra,poveke bi sakal da go vidam Marcelo Lipi zaso covekot e poiskusen ima osvoeno mnogu tituli
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom