Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не јади многу лајна жити мене, знам дека си за Манчестер, потсети се на Минхен 58 година, дали знајш каква несреќа ќе е за фудбалот да погине цел тим ѕвезди, како тогаш? Ајде оди глеај таму Струмица кај шо губи од Маврово и од Соколи.
Pa rekov li jas deka toa ke e sreka...oMg...Samo vi kazam kruzele 2 casa okolu aerodromot,poradi nevremeto vo Atina...I igracite se posearle,sto rekov jas loso be?
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Се надевам на победа за Челзи... НАЈДОБРИ СМЕ !! НАПРЕД ЧЕЛЗИ!!! позз до вас...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
kaj sto mi e avatarot toa e kapitenskata lenta na John Terry so negov potpis,deneska pobeduva ako on dade gol 0-1,pozz





To the tune of the 'Batman' song:
Terry, na na na na na na na na Terry, Terry, Terryyy
 
F

fantomX

Гостин
Во ФА Купо играме на 8 март во доцнио попладневен термин од 18:30.

А за вечер, можи и лошо да биди, ама можи и да ги тепаме и то салам да ги тепаме. Од снимките на Еуроспорт, видов оти времето е многу ладно во Атина, на Карискаки многу снег имаше. Се на се тешки услови. Зато, уште еднаш ќе речам, се можи да биди. Една фина прогноза, 0-1 или 1-2.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фак. 0-0 со Олимпијакос на гости, сега гадно ќе е дома ако примиме гол, мада очекувам да се стегнат дотогаш и да ги поминеме со 2-3 гола разлика.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Браќа, не се тревожете. Дома со Олимпијакос, полесно здравје ...

Гарант идете даље. Ни кобам, ни ништо, тоа е тоа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Или од големи љубители на тактиките на Мурињо, како мене. :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да ти кажам другарче, поверојатно ми е тоа отколку од конкуренти да е. Ако ти текнува, брзо по менувањето на Мурињо беше каменуван автомобилот на Абрамович во кој се наоѓаа газдата и Аврам. Секако, од верни навивачи на Челзи. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom