Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Кај живеј? Во Лондон и околината или подалеку? Ако е така, чудно ми е шо нема шпекулации, особено од Сан...
Другарчево живее во Лидс,па сеа колку е точно тоа што го вика не знам!!!
 
В

Вори

Гостин
Подобро да не им веруваш на 24фудбал зошто ништо не е точно тие што кажуваат,а ако евентуално замине Лампард стварно е алчен за пари,и не игра со срце !!!
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.190
Подобро да не им веруваш на 24фудбал зошто ништо не е точно тие што кажуваат,а ако евентуално замине Лампард стварно е алчен за пари,и не игра со срце !!!
Oni ne izmisluvaat sto si cuden....i oni zimaat informacii od goal.com i odovde
http://www.sportinglife.com/football/premiership/chelsea/news/
www.index.hr/sport
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
е сигурно лампард нема да зима повеке пари колку шо е зимал у челзи!!
добро можеби некое евро повеке, ама посакувана цена никогаш!!
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
ke ostane lamprad jas mislam...a naj vazno e chelsea da napravi transfer so Vallencia za David Villa i chelsea ke dominira na sekoja pozicija na terenot..
 
В

Вори

Гостин
Челзи и Јунајтед повторно заинтересирани за Рафаел Ван Дер Ваарт.ИНТЕРЕСНО!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ејј го сакам варт!! ама мислам дека ние повторно ке понудиме повеке пари од другите и ке го земеме!
btw мило ми е што вчера германија тепаше, а за карваљо, босингва и фереира ни најмалце не ми е жал! па сами си го бараа. ц ц ц 3 гола прими португалија, значи одбрана крш!
 
В

Вори

Гостин
Не беше крива одбраната,Рикардо ниту една топка не фати,а центаршутевите на Босингва беа одлични.Иначе јас не го сакам Ван Дер Ваарт,сакам да остане Лампард, а на гол.ком пишува дека во наредните 48 часа,Интер ке прателе понуда до Челзи за Лампард,која се очекува да биде прифатена(ПМ)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
ејјјјјјј па ја мислев дека варт е некое крило! епа и ја го нејкам тогаш.
лампард е незаменлив у челзи!
а баш беа одлични центаршутите на босингва, посебно после 75 минута, нема што!
 
В

Вори

Гостин
Ван Дер Ваарт игра две позиции.Полушпиц и централен во среден ред како Лампард,не е крило!!!!
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
и шо е разликата помегу полушпиц и крило?
у челзи мислам дека нема полушпиц.
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Полушпиц е играч кој игра веднаш зад напаѓачите и обично централниот дел од теренот е негов, крило игра по странична позиција, ама Варт е ѕвер и може да одговори на повеќе позиции икао АМЦ или офанзивен играч од редот за врска му е правилна позиција, може да игра и како лево крило а и знае да се снајде во напаѓачка улога како спиц
 
В

Вори

Гостин
Дај луѓе пишете нешто,некоја шпекулација некој трансфер!!!
 
F

fantomX

Гостин
Шо да пишуваме, не е интересно појче ебаго...:):):)
Секој ден се појче глупости...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom