Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
В

Вори

Гостин
Schalke Deny United, Chelsea Contact For Rakitic & Jones

Schalke 04's general manager Andreas Muller has denied any approach from Premier League heavyweights Manchester United and Chelsea for Jermaine Jones and Ivan Rakitic...

Rakitic, who impressed for Croatia at Euro 2008, is reportedly being monitored by Chelsea to add strength to their left wing, with rumours still abound that Florent Malouda may leave the club this summer.

Dynamic midfielder Jermaine Jones has been linked with a move to Manchester United to further strengthen their already formidable midfield options.

Muller, though, maintains that no Premier League club has popped up with the big money for either player yet, and intimated that both are happy to stay at the club.

"Up until now, no club has waved a fat cheque for millions in front of me," he said. "Basically we don't want to sell either, and also Schalke is not the worst place for them."

Мислам дека ќе го земеме Ракитич,добар играч е и плус млад таман!!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ракитиќ, Вилја, Деко - да
Роналдињо - можда
Кака - не.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
еве го ракитич


колку е бел само, ц ц ц . како детенце е!:smir::smir::smir:
 
F

fantomX

Гостин
Кај Ракитич иам приметено нешо...
Не е таков играч, да спринтува на долга топка. Тој е доста квалитетн кога ја има топката во нозете, но не и да треба да спринтува по неа. Не знам дали така можи да се снајди во Челзи.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
вака: ако го купиме ракитич ке треба уште во првото коло да игра прва постава зашо калу ке идел да игра за репрезентација, а малуда до тогаш ке биде продаден.
добро ја одма го купив..
 
В

Вори

Гостин
Ова лето највеќе сакам во Челзи да дојде малиов Ракитич не знам зошто,едноставно ми се допаѓа неговиот стил на игра + има само 19 години!!
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
David Villa ni e potreben Anelka aut levo krivo Silva a Maluda aut i dobri bi dosol Quaresma i top bi bil timot :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.020
Поени од реакции
1.135
Деко?
Лампард, Деко, Балак. Да не речам, исти фудбалери.
:toe::toe::toe::toe::toe:
Мислам дека Деко или Лампард ќе заминат во Интер.
Премногу се шпекулира за трансвер на Лампард во Интер а и Мурињо многу често говори за тоа..
Па во тој случај Деко пристигнува во Челзи.
 
F

fantomX

Гостин
Мислам дека Деко или Лампард ќе заминат во Интер.
Премногу се шпекулира за трансвер на Лампард во Интер а и Мурињо многу често говори за тоа..
Па во тој случај Деко пристигнува во Челзи.
Болдираниве ги знам одамна, еднаш пишав и на темата за Интер. Ама се надевав(м) за обратно од вторио болд...:)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Иначе fantomX, Лампард и Деко се класични CAM, додека Балак игра и LM,CM,RM, и понекогаш CAM.

Ракитич - Ѕверка, камо да дојде, мада не се надевам многу јас на тоа.
 
F

fantomX

Гостин
Иначе fantomX, Лампард и Деко се класични CAM, додека Балак игра и LM,CM,RM, и понекогаш CAM.
Зависи од поставеноста. Сезонава, во игра со тројца напаѓачи (двајца крилни и еден класичен шпиц) немаше баш таква улога Лампард. И зато ко се опорави Балак, не можеа да функционираат заедно прво. Аврам ко праеше експерименто знајш? Знам ко игравме со Олимпијакос, тој период беше то. Балак и Лампард се воиграа некако, е сеа ако дојди Деко а останни и Ламапрд (шо не верувам) не знам шо чаре че му бара Сколари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom