Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
вака: у средината имаме многу играчи! шо к** ке ни е деко (дедо, дали и ке има сила да трча), роналдињо, и уште некој таму.
добро е што уште не се попалил абрамович по некој одбранбен играч, и нив ги имаме доста,па сега и карваљо не си иде, ебаго
и значи ни фали крило (ако си идат малуда и пизаро). и еден напагач (ако си иде дрогба). леле ако останат овие е тогаш ке си ги чешкаме!
Поправка: Пизаро не е крило. Класичен напаѓач.
 
В

Вори

Гостин
Што не ќе измислат медиумиве.Челзи се насочува кон Давид Албелда,боже господе,ако е вистина што ќе ни е не знам.Иначе агентот на Виља пристигнал во Англија да преговара со два англиски клубови,не се знае кој,така да имаме уште шанси да дојде кај нас!!!
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Според некои медиуми Арнесен би преговарал со Албелда доколку Валенсија го ослободи од обврските, бидејќи би било ризик да се трошат пари за играч кој нема настап повеќе од една полусезона.
Кога ќе се размисли малку подобро, Албелда би бил од голема корист, ќе требаат тројца последни играчи за врска (DMC) за цела сезона. Значи, како што спомна и fantomx, Есиен е прва опција, а Микел и Албелда би биле одлични замени.
 
F

fantomX

Гостин
Ако е за беспари, можи да ја греј клупата... И да игра против Хул :)
Пошо Сидвел че си оди, мора да се има квалитетни играчи и на клупа.
Ама само ако е беспари, ко шо рече Capitano:)
Инаку не вреди...
 
В

Вори

Гостин
Ако е безпари добредојден е,ако е со пари нека не иде!!!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
вака: у средината имаме многу играчи! шо к** ке ни е деко (дедо, дали и ке има сила да трча), роналдињо, и уште некој таму.
добро е што уште не се попалил абрамович по некој одбранбен играч, и нив ги имаме доста,па сега и карваљо не си иде, ебаго
и значи ни фали крило (ако си идат малуда и пизаро). и еден напагач (ако си иде дрогба). леле ако останат овие е тогаш ке си ги чешкаме!
Дај не зезај бе Деко го правиш дедо , цццц
Деко е измискен за сите средни играчи во Челзи не прај муабет ,,ццц:toe:
 
В

Вори

Гостин
Измиксен за Лампард,Балак и Есјен.Ти да не си се збунил малце или малце повеќе!!!!
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
цццц извинете мислев говорате за ДИЕГО од вердер.... а вие за ДЕКО од Барселона цццц утнав сум на цело денес :D:D::))))
 
В

Вори

Гостин
И јас се зачудив,Деко измиксан за средниод ред на Челзи.Да ти кажам искрено па и Диего не може да се носи со Есјен,Балак,и Лампард, и пак тие се докажани играчи,имиња,звезди,а Диего е играч кој е во развој,така да....
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
вака: у средината имаме многу играчи! шо к** ке ни е деко (дедо, дали и ке има сила да трча), роналдињо, и уште некој таму.
добро е што уште не се попалил абрамович по некој одбранбен играч, и нив ги имаме доста,па сега и карваљо не си иде, ебаго
и значи ни фали крило (ако си идат малуда и пизаро). и еден напагач (ако си иде дрогба). леле ако останат овие е тогаш ке си ги чешкаме!
Ептен ме изненади со речников, сигурно Абрамович нешто многу те изнервирал :helou:

Ова за Албелда :
Blues sports director Frank Arnesen could not risk to fork out money for a 30 years old player, who didnt play this year. Arnesen so hope to have him for free.

...значи, само за беспари ако бидне.
 
В

Вори

Гостин
Реков може така,иначе Албелда за на клупа е добар да седи,од време на време да влегува.!!!!
Еден другар од овде,живее во Англија,и јас го прашав,правевме муабет за трансфери,и он вика дека Кварезма потпишал за Челзи,сите зборувале во Англија тоа,ама ке се соопштело после ЕП.Да се надеваме!!!
 
F

fantomX

Гостин
Реков може така,иначе Албелда за на клупа е добар да седи,од време на време да влегува.!!!!
Еден другар од овде,живее во Англија,и јас го прашав,правевме муабет за трансфери,и он вика дека Кварезма потпишал за Челзи,сите зборувале во Англија тоа,ама ке се соопштело после ЕП.Да се надеваме!!!
Кај живеј? Во Лондон и околината или подалеку? Ако е така, чудно ми е шо нема шпекулации, особено од Сан...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Јас ич не верувам во муабети на сан и гол.ком појќе, дур не видам играч на презентација со дрес, не вервам во нишо.
 
F

fantomX

Гостин
Нромално ебаго:)
Челзи има нов менаџер, кој има доста голем буџет на располагање за нови играчи.
Перфектно за шпекулации!!! :):):)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Реков може така,иначе Албелда за на клупа е добар да седи,од време на време да влегува.!!!!
Еден другар од овде,живее во Англија,и јас го прашав,правевме муабет за трансфери,и он вика дека Кварезма потпишал за Челзи,сите зборувале во Англија тоа,ама ке се соопштело после ЕП.Да се надеваме!!!
Toа што се зворува не е многу битно.. Во Италија можи да се зборува дека потпишал за Интер, во Шпанија за Реал.. Па и медиумите истото го објавуваат. Еден ден потпишал за Челзи, другиот за Интер или Реал..
Со Сколари на клупата на Челзи најголеми се шансите Кварезма да има потпишано за Челзи но како што рече Фантом додека не објават на официална ништо од тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom