Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
abe pa!!! ic si nemame sreka u toa poslednite minuti... u p.m.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Тери: Три-четири дена и спремен сум за Москва

Капитенот на Челзи, Џон Тери, ги смири сите соиграчи и фанови кога изјави дека нема да има проблем да игра на финалето на Лигата на шампиони за десетина дена.

Дефанзивецот заработи повреда на раката во 12-та минута на последниот натпревар во Премиер лигата и имаше стравувања дека му е скршена. По посета на болницата Тери се врати на стадионот и го догледа дуелот со Болтон. "Раката ми се намести сама од себе уште пред да отидам во болница и ќе ми требаат три-четири дена одмор, но ќе бидам спремен за Москва"- изјави челичниот фудбалер.
"Го гледав второто полувреме и ги гледав двата натпревари. Кога Рајан Гигс го постигна вториот погодок за Јунајтед знаев дека се е завршено. Ако треба да сум искрен, ќе кажам дека навистина имаа извонредна сезона"- додаде Тери.
"Ние имаме многу почит за нив и заслужуваат да се на врвот. Што се однесува до нас, испуштивме многу поени и најверојатно тоа не чинеше второ место. Но, не сакам да ја омаловажувам победата на Јунајтед, тие беа бријантни"- продолжи.
"Во Москва се ќе биде различно и од сега натаму размислувам само на тој натпревар. Се уште сум разочаран дека не ја освоиме титулата, но европскиот трофеј е единствениот кој ни недостасува и тоа го сакаме сега"- категоричен беше капитенот.
_______________________________________________________________

Барем е искрен!! :helou:!
П.С. Еве го бе, се врати :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Навивачи на Челзи договорена е ваа работа Манчестер ја зима Премиер вие ЛШ ке видите радувајте се пред време за лш :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Само да знаеш дека тоа не е Италија...
Манчестер и Челзи се изедоа за ПЛ, а ќе се изедат и за ЛШ!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
I jas ocekuvam vistinska vojna vo Moskva, tamu nema da gledame samo fudbal, ke ima i vistinska borba na terenot so mnogu dueli i nervozni sceni!
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
luge daj ne tresete deka celzi so sigurnost ke ja zeme ls man taka li ke sedi so skrsteni race li neli sakaat oni da imaat dvojna kruna
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Примете сочувство...стварно ми е жал за Премиершип
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Навивачи на Челзи договорена е ваа работа Манчестер ја зима Премиер вие ЛШ ке видите радувајте се пред време за лш :)
Toa ne e,Milan-Juventus...Da se znae pred vreme koj sto ke pravi celo prvenstvo,sorry.:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Прво да кажам, скроз се согласувам со Чомбе. Во Москва не знам колку фудбал че има, ама војна сигурно.

Што се однесува до нас, испуштивме многу поени и најверојатно тоа не чинеше второ место.
Од цитираниве зборовиве на Тери можам да сум среќен, бидејќи знам дека ја увиделе вистинската причина зошто Челзи не е прв.
Појќе среќа в годоина.:chelsea 3:
 
F

fantomX

Гостин
ВОНРЕДНИ ВЕСТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chelsea FC agree Bosingwa deal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1310622,00.html

Јес, јес, јес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Конечно салам десен бек!!!!!!!
:chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2::chelsea 2:

ЕДИТ:
Босингва моментално е во Лондон, и се чека уште да го помине медицинскиот преглед и договарање на личните услови. Ко нашле договор со Порто за отштетата, па за личните услови со играчо не ќе се договореле...
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Ставете го после со дресот или некоја слика од презентацијата.
Тамам број 2 е слободен од кога си отиде Џонсон.
 
В

Вори

Гостин
super e bosingwa a i mlad e 25 godini.najaka odbrana chelsea ke ima vo svetot.iako mozese i richardss da dojde ama toa e.btw ke gi tepame mancester vo moskva na domasen teren. :D:drk:
 
F

fantomX

Гостин
Ставете го после со дресот или некоја слика од презентацијата.
Тамам број 2 е слободен од кога си отиде Џонсон.
Со дрес го нема уште, ама еве го со директорите на потпишувањето:



ЕДИТ:
Потпишал на три години.
Во 19:30, т.е. сега би требало да трај уште, е почнато интервјуто со Босингва на ЧелзиТВ.
Ах, шо ја неам...
 
В

Вори

Гостин
brz,borben i kvaliteten igrac po moj cejf.a da vidime dali ke se pokaze vo chelsea.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Босингва сепак ќе потпише за Челзи

Челзи и Порто сепак се договорија за трансверот на Хозе Босингва, Сините ќе платат 20,5 милиони евра за да го видат 25-годишниот десен бек на Стемфорд Бриџ.

Медиумите прво објавија дека Босингва ќе го засили Челзи, од таборот на Сините ја демантираа таквата информација, но сега работата и дефинитивно е завршена. Потругалскиот гигант, Порто објави на својата веб страна дека договорот со Челзи за трансфер на Босингва е завршена работа.
"Порто сака да информира дека дојдовме до согласност со Челзи за трансфер на Хозе Босингва за цена од 20,5 милиони евра" - беше официјалнто соопштение на страната на клубот.
Босингва откако ќе ги помине медицинските прегледи и официјално ќе потпише три-годишен договор со Челзи.
Хозе Босингва е фудбалер кој настапува на десната бековска позиција, но може да биде користен и на позицијата десно крило.

еве ви на македонски...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom