Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Абе и Микел беше ваш, па за нас играт ево.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Немој да и ја пуштете на Болтон :pos::pos:
 
В

Вори

Гостин
mene alves i rafinha mi go pravat cefot ama i bosingwa i mn jak 25 god ima taman ke se uklopi .ne pisuva na stranicata od chelsea deka moze da se zamesa i mancester pa da go zeme deka transferot e taen.samo ne znam sto ke igra ivanovic i zs frknaa 10 mil ako kupuvaat dr.pozz
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.167
10 милиони? Шо се за Абрамович 10 милиони, само у џебо му тежат!
А и не е официјално тоа со Босингва!
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
mene alves i rafinha mi go pravat cefot ama i bosingwa i mn jak 25 god ima taman ke se uklopi .ne pisuva na stranicata od chelsea deka moze da se zamesa i mancester pa da go zeme deka transferot e taen.samo ne znam sto ke igra ivanovic i zs frknaa 10 mil ako kupuvaat dr.pozz[/quote
Стварно бе што стана со тој Ивановиќ?Го купија и не ни кажаа за трансферот па не ни заигра.Што планираат,или можи нема работна дозвола??
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стварно бе што стана со тој Ивановиќ?Го купија и не ни кажаа за трансферот па не ни заигра.Што планираат,или можи нема работна дозвола??
Купен е, веројатно се чека дозвола, па игра со младинците мислам.

a be jbg to e.samo seti se kako go nateraa na obi mikel da potpise za vas.da se nadevame deka nemat da e istoto i so bosingwa.
Целта ги оправдува средствата. Иако Микел имаше преддоговор со вас, поштено го откупивме од вас, нема љутиш.
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Ајде бе Микел...Мислам дека ако дојдеше кај нас ќе седеше на клупа.Стопати се подобри од него-Харгривс,Керик,Андерсон...
 
F

fantomX

Гостин
За фанојте на Манчестер: Заради преддоговор со вас, Манчестер зеде 15-ина милиони евра за Микел. А велите нефер било. Шо сакате појче?

За Боснгва: Ко шо реков, сакам салам десен бек. И зато мислам дека Босингва можи да заврши појќе работа отколку Фереира. Ако дојди Босингва, позицијата десен бек е конечно пополнета. Според то шо читав, Босингва е 90% нов играч на Челзи. Е сега со тие 10% ќе видиме шо ќе биди денојве...

И за Аврам:):
Аврам Грант - менаџер на месец Април.:vozbud::pipi:
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1309452,00.html
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
За фанојте на Манчестер: Заради преддоговор со вас, Манчестер зеде 15-ина милиони евра за Микел. А велите нефер било. Шо сакате појче?

За Боснгва: Ко шо реков, сакам салам десен бек. И зато мислам дека Босингва можи да заврши појќе работа отколку Фереира. Ако дојди Босингва, позицијата десен бек е конечно пополнета. Според то шо читав, Босингва е 90% нов играч на Челзи. Е сега со тие 10% ќе видиме шо ќе биди денојве...

И за Аврам:):
Аврам Грант - менаџер на месец Април.:vozbud::pipi:
http://www.chelseafc.com/page/NewsHomePage/0,,10268~1309452,00.html
Стално ни крадете играчи бе!!Фергусон го брка Босингва уште од зимата и сега пак вие вмешувате прсти.Така беше со Микел,Иванович,Ањелка па сега и Босингва.А да ви ги продадеме скаутите наши.И така се што тие ке скаутираат наредниот ден е цел на Челзи:tapp:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.167
Се се врти око пара!! Тоа е, ама јас пак не верувам дека ќе отиде во Челзи!
 
F

fantomX

Гостин
Стално ни крадете играчи бе!!Фергусон го брка Босингва уште од зимата и сега пак вие вмешувате прсти.Така беше со Микел,Иванович,Ањелка па сега и Босингва.А да ви ги продадеме скаутите наши.И така се што тие ке скаутираат наредниот ден е цел на Челзи:tapp:
Челзи е во постојана потрага по квалитетен десен бек. И ти мислиш оти не бил земен во предвид Босингва? Не ем смеј те молам!!!! Само дури за Манчестер се вртат само шпекулации, Челзи презема конкретна акција.
А кога Иванович и Ањелка се спомнувале за трансфери во Манчестер?
Челзи бара десен бек, а Рамос сака во Реал, од Алвес ништо не бидна, МАикон исто, и шо мислиш, кој е по нив на листата?
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Челзи е во постојана потрага по квалитетен десен бек. И ти мислиш оти не бил земен во предвид Босингва? Не ем смеј те молам!!!! Само дури за Манчестер се вртат само шпекулации, Челзи презема конкретна акција.
А кога Иванович и Ањелка се спомнувале за трансфери во Манчестер?
Челзи бара десен бек, а Рамос сака во Реал, од Алвес ништо не бидна, МАикон исто, и шо мислиш, кој е по нив на листата?
Сите овие во Декември уште беа поврзувани со Манчестер.Ме мрзи да ти барам постови во нашата тема каде дискутиравме за нивното евентуално пристигање на Олд Трафорд.Можат да потврдат и други фанови на Јунајтед.Ивановиќ го имаше една недела пред да потпише за вас на официјалната страна на Манчестер,исто така и Босингва.
 
F

fantomX

Гостин
Сите овие во Декември уште беа поврзувани со Манчестер.Ме мрзи да ти барам постови во нашата тема каде дискутиравме за нивното евентуално пристигање на Олд Трафорд.Можат да потврдат и други фанови на Јунајтед.Ивановиќ го имаше една недела пред да потпише за вас на официјалната страна на Манчестер,исто така и Босингва.
Добро, а тогаш оти Манчестер не презеде конкретни чекори за да ги донесе во својот тим?

Челзи имаше потреба од напаѓач, Анелка, Бентнер или Меккарти беше изборот. И баш оти Манчестер го сакаше Анелка тој дојде?

Челзи има потреба од десен бек, Рамос, Дани Алвес, Босингва, Ричардс се најдобриот избор моментално. Првите двајца откажаа. Кој е следен? Босингва. И то баш оти Манчестер некош изразил желба за него.

За Микел и Иванович стварно не знам која беше финтата на нивните трансфери во Челзи, ама за Анелка и сега евентуално Босингва ама ич не си во право.
 

Capitano

...
Член од
24 октомври 2007
Мислења
1.344
Поени од реакции
137
Нека го зима побрзо Манчестер Велосо од Спортинг, да не викаат дека после Челзи им го лапнал и овој линк
Челзи се зезна што не си зема десен бек уште прошлото лето, плус грешка беше Малуда, со истите пари можеше да си има златен фудбалер како Рибери.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom