Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Рамос во Челзи:lol:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Прошлата недела Меси оваа Рамос, аиии:)
 
F

fantomX

Гостин
Рамос во Челзи:lol:
И то како е потребен класа десен бек, ама Рамос?!:)
Нели некое време го селеа во Милан? Сега во Челзи:pos:

Прошлата недела Меси оваа Рамос, аиии:)
Се прашувам ко ќе влези Квинс Парк во Премиершип, какви се не шпекулации ќе има тогаш.:) Бриаторе и Екелстон имаат околу 20 милијарди богатство. Чим за Абрамович има вакви шпекулации, па за споменативе двајца...:vozbud::vozbud::vozbud:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Па имаше веќе, Зидан во Квинс како тренер. Ова не се случи така?
 
F

fantomX

Гостин
Па имаше веќе, Зидан во Квинс како тренер. Ова не се случи така?
Ем не се случи, ама и тешко дека ќе се случи понатаму. Шо значи, уште од сега, дури се во втора лига, се вртат шпекулации за нив, ами ко ќе влезат во Премиершип?!
То е ако клубојте имаат газди, ненормално богати.:toe:
 
F

fantomX

Гостин

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мене ич, многу е станат арогантен и избувлив... Јес да е многу јак за негови години, ама не го сакам ич.

Белети + кеш = Давид Виља?
http://www.tribalfootball.com/article.php?id=91792
Е ова не ми прај ќеф моментално...
Супер е бе, ем киксерот Белети аут, ем класа напаѓач ин, мераци.

Страшна работа, Алекс ќе играт место него и свршена работа. :)
 
F

fantomX

Гостин
Мене ич, многу е станат арогантен и избувлив... Јес да е многу јак за негови години, ама не го сакам ич.

Супер е бе, ем киксерот Белети аут, ем класа напаѓач ин, мераци.

Страшна работа, Алекс ќе играт место него и свршена работа. :)
1. Поарно тој, отколку да го гледам Фереира кај шо се влечи по аут-линија. Е сеа, ако има поарна варијанта (Серхио Рамос:):):)), тогаш Ричардс не треба.

2. Ако Дрогба и Шевченко си одат можи, зато пишав моментално не ме бендисува. И да, да се најди салам десен бек:)

3. Зато и не искоментирав ништо, ко шо прај Карваљо киксој во последно време, можи и поарно е Алекс.

Па сега...
Ако се игра во 20:45 по наше време, по московско е 22:45. Нема логика.
Ако се игра во 18:45 по наше време, по московско е 20:45. Најлогично е ова.
Единствено можи од 19:45, во Москва би било 21:45, ама сите натпревари во Русија во ЛШ досега се играни од 18:45 по наше време.
Зато вторава варијанта е најверојатна, од 18:45.
За жал, (барем за мене) морам да се демантирам.
Според најрелевантниот можен извор, (УЕФА) финалето ќе се игра во 20:45 по средноевропско време, зона во која сме и ние. Значи, и покрај временската разлика, московјаните кои ќе имаат карти за финалето, сепак ќе гледаат од 22:45 по нивно време.
http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15109/match=301604/index.html
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Рамос во Челзи:lol:
Рамос: Во Реал Мадрид до крајот на кариерата
Медиумите пишуваа дека Роман Абрамович нуди големо богатство за Серхио Рамос, но тој вели дека не размислува за друг клуб освен за Реал Мадрид.
Поранешниот дефанзивец на Севиља, по доаѓањето во Кралскиот клуб прерасна во еден од најдобрите дефанзивци во светот. 22-годишниот фудбалер е цел на тимот од Премиер лигата, Челзи, но шпанскиот интернационалец вели дека неговите планови се да остане во Мадрид до крајот на кариерата.
"Никој ништо не ми кажал за тоа" - одговара Рамос на прашањето поврзано со интересот на Челзи за неговите услуги.
"Фактот што големи клубови се интересираат за мене ме прави горд, но јас размислувам само за Реал Мадрид и сакам тука да ја завршам кариерата" - заврши Рамос.
Синоќа претседателот на Реал Мадрид, Рамон Калдерон изјави дека единствен начин Рамос да замине од клубот е само доколку тој лично го посакува тоа.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.167
Босингва е наш! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom