Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Има некоја причина зошто сум тагнат?
Колку што сум запознаен, не верувам дека прекршувам некое форумско правило со безопасно тагирање, освен ако не се однесувам непримерно кон тагираната личност, така што можам да го правам ова и од чиста забава.
Но, не, има некоја причина.

Како да го срочам ова, а да не бидам перфиден и да не те навредам, бидејќи навистина не го мислам тоа. За упатеност се работи. Како некој што неретко бидува дел од расправи/расправии во овој подфорум, убаво е да те упатувам во напишаното, со оглед на твојата дебела неупатеност и некомпетентност во извршувањето на функцијата модератор. Јас разбирам дека поприлично сите и ќори и сакати се разбегаа од дувлово и на позицијата си од немајкаде, ама сметам дека е потребна минимум упатеност на некој што модерира (не те учам, ниту тоа ми е намерата), санкционира, делува од позиција на авторитет.

Затоа што, не дај Боже, во случај на неупатеност, доаѓаме до ситуација каде луѓето кои, на пример, рационализираат силување и тепање жени, исто се со оние кои ја рационализираат одлуката на одреден клуб за санкционирање на оние кои учествувале во тој чин. А тоа е апсурдно и смешно. Дури и за ова интернет дувло.
На некој таков, кога после 10-тиот обид нормално се обидуваш да му објасниш работа која не треба да е предмет за објаснување, ќе му речеш дека е идиот... ти се насобираат поени, така беше?

Не е ова конверзација, не мора да ме цитираш и да одиме оф-топик (сепак ова е тема за Челзи и убаво е да се почитуваат правилата). Само, останав недообјаснет и скратен пред некои 10 дена, па фер би било да знаеме на што сме.
И да, не заради тоа исклучиво, туку не сакам и поени да ми се н а с о б е р а т. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
со оглед на твојата дебела неупатеност и некомпетентност во извршувањето на функцијата модератор.
Тоа е таа перфидност за која зборувам, со која ти навредуваш надевајќи се дека нема да те забележат, а плачеш кога ќе си го добиеш заслуженото.

Ваквиот тип на постови се карактеризираат како „Шерифување на тема“ и за нив е предвидена казна од 3 поени кои истекуваат по 6 месеци. А ти шерифуваш и во постови и во приватни пораки и во пријави кога бараш некој да се опомени, се плашам фрижидерот да го отворам да не ми излезеш од таму со некој коментар. Ете да те упатам малку во правилата да не одиш бос.

Континуирано тагнување членови без никаква причина е „Несоодветно однесување“ за што може да добиеш 5 поени кои ќе ти истечат после една година.

Казните се поставени од администрацијата, се што треба да направам е да кликнам. Кога ќе ти се насоберат ќе плачеш.

Друга работа е што поените што ти се насобраа не беа само од мене туку и од други модератори, што значи дека не бил проблемот во мене. Проблемот е што ти си конфликтна личност и провокатор.

Ова ти е последниот бесплатен совет од мене. Кулирај малце и гледај си го Челзи. Ако продолжиш да мудруваш и да напињаш, ќе му пишеш на другар ти Ставро да ти предложи добар ВПН, затоа што ќе ти треба.

Поздрав.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тоа е таа перфидност за која зборувам, со која ти навредуваш надевајќи се дека нема да те забележат, а плачеш кога ќе си го добиеш заслуженото.

Ваквиот тип на постови се карактеризираат како „Шерифување на тема“ и за нив е предвидена казна од 3 поени кои истекуваат по 6 месеци. А ти шерифуваш и во постови и во приватни пораки и во пријави кога бараш некој да се опомени, се плашам фрижидерот да го отворам да не ми излезеш од таму со некој коментар. Ете да те упатам малку во правилата да не одиш бос.

Континуирано тагнување членови без никаква причина е „Несоодветно однесување“ за што може да добиеш 5 поени кои ќе ти истечат после една година.

Казните се поставени од администрацијата, се што треба да направам е да кликнам. Кога ќе ти се насоберат ќе плачеш.

Друга работа е што поените што ти се насобраа не беа само од мене туку и од други модератори, што значи дека не бил проблемот во мене. Проблемот е што ти си конфликтна личност и провокатор.

Ова ти е последниот бесплатен совет од мене. Кулирај малце и гледај си го Челзи. Ако продолжиш да мудруваш и да напињаш, ќе му пишеш на другар ти Ставро да ти предложи добар ВПН, затоа што ќе ти треба.

Поздрав.

Многу директно и јасно ти кажав дека не си компетентен за функцијата која ја извршуваш. Апсолутно не постои никаква перфидност. Не знам дали треба да ти нацртам. Тоа што погодив нерв, а ти не си научен со тебе да не ти се вовлекуваат, веројатно е твој личен проблем. Едноставно, ниту следиш доволно фудбал подалеку од Интер, за да имаш некаква компетенција, ниту пак ги знаеш меѓучовечките односи на овој подфорум. Разбирам, требало да се пополни местото, нека. Изместена ти е перцепцијата.


Точно кажани за да бидат забележани. И не е случај само за тебе тоа. Не ми е потребна функција за да изразам став и да се сокривам позади неа.

Одговоров тотално очекуван, потврда плус за она што го зборувам. Игнорантен, амортизирачки.
Фала Богу, во очите на оној што континуирано се прави слеп и толерира и расистички испади и шовинистички испади и мизогини испади, последно, делувам како провокатор и конфликтна личност. Следно, кога некој ќе напише ,,заслужила курвата да ја тепа Гринвуд, што мајка барала да биде со него, нормално е да има насилен сексуален однос со неа", јас ќе се согласам со напишаното, само и само за да не бидам конфликтен. И провокативен, секако.

Проблемот е што ти си учесник и тоа не е ниту суптилно. Ништо поразличен (одговоров на мојот пост, уште еднаш, убав приказ е на приложеното) од просечен Ставрогин. Само поубаво го продаваш производот. Малку шала, малку полу-сува рецензија за некој француски филм од '88, фино, културно, ајде браќа интераши, нели.

Заканава на крај е најимпресивна. Ќе бараш ВПН, затоа што ако ме тагираш, ќе се погрижам да те нема од форумов. :pos:

Добро, јас ќе продолжам да те тагирам, за да те упатувам, со оглед на тоа дека, уште еднаш, апсолутно си некомпетентен за функцијата модератор и немаш поим за повеќе или помалку - ништо.
А ти, собирај поени слободно. Тешко дека ќе тоа ќе те испере.
Јеботе, беспотребно тагирање вели човекот.

20230830_182427.jpg


:pos:
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Можно е и Колвил да игра лев бек ако си отиде Кукуреља.
Сакав да си иде но не вака на позајмица директно во конкуренција, требаше летово да му се бара купец.
Вака му даваме играч на Манчестер за 2м без никаков ризик, ако го биде ќе го земат за некоја смешна сума ако не го бива, ќе му опадне вредноста.

Лукаку е најголемо копито што некогаш има играно во клубов, безмозочно суштество.
И не е во право Покетино дека двете страни се криви, крив е Лукаку што нема мозок. Океј проблеми со Тухел, но сега не е Тухел тренер,
не е Абрамович газда, цела структура се смени овој не сакал ни разговор со Покетино да има.
Мисли дека е голем, ќе славам кога ќе игра негде во Фиорентина, но за жал ќе дојде некој од Арапиве догодина и ќе му даде 50 мил плата.
 
C

confusion

Гостин
Фабрицио пренесе дека Кукуреља веќе договорил лични услови со Јунајтед.
Пак ли исти муабети како за Маунт ќе ги правиме?
Играч што се цени себе и гори да се докаже, нема да договара лични услови со друг клуб, пример Галагер.
Тоа само ќе кажам, голем кур ако иде во Јунајтед.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Воопшто нема да ми е криво ако отиде Кукуреља во Јунајтед, ни они се појачани со него, ни ние сме ослабнати без него. Ќе си кидат живци само со него.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
И мене не ми е јасно кој е проблемот. Цело лето сите сакаа да си оди по секоја цена, епа ете. После минатата сезона нормално дека никој не би пробувал да го купи и единствена шанса е некој вака да проба да ја искористи ситуацијата во последните денови.
Јас бев ок и со тоа да остане и да видиме дали ќе изгледа подобро сезонава. Ама кога веќе имаат било каква шанса да го тргнат, и очигледно имаат желба да го тргнат, слободно. Ако се покаже добро, или ќе успеат да го продадат следно лето, или ќе добие втора шанса во Челзи. Ако не, секако ќе бидат во истата сотуација во која би биле ако остане сега и добие минимални минути сезонава.

Вака бар Матсен веројатно ќе си ја добие шансата која ја заслужува. Ама ај да видиме, уште има време и за да пропадне трансферот.
 
C

confusion

Гостин
Секако сме зијан со него и ќе губиме, подобро е нека се решат од таков пропалитет од тим што поскоро отколку само да дреме безпотреба на клупа.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И мене не ми е јасно кој е проблемот. Цело лето сите сакаа да си оди по секоја цена, епа ете. После минатата сезона нормално дека никој не би пробувал да го купи и единствена шанса е некој вака да проба да ја искористи ситуацијата во последните денови.
Јас бев ок и со тоа да остане и да видиме дали ќе изгледа подобро сезонава. Ама кога веќе имаат било каква шанса да го тргнат, и очигледно имаат желба да го тргнат, слободно. Ако се покаже добро, или ќе успеат да го продадат следно лето, или ќе добие втора шанса во Челзи. Ако не, секако ќе бидат во истата сотуација во која би биле ако остане сега и добие минимални минути сезонава.

Вака бар Матсен веројатно ќе си ја добие шансата која ја заслужува. Ама ај да видиме, уште има време и за да пропадне трансферот.

Па, не баш сите...

Нефер третман добива, ама океј. Проблемот е што ако веќе решиш дека не ти е потребен, го ставаш на продажба. И го завршуваш тоа во јули, а не го зајакнуваш потенцијалниот конкурент за Европа, тогаш кога му е најпотребно.

На тема Палмер...брееееј, ептен се израдував некако. Технички детето е пописмено и целиот наш напад, покрива и десно и централно, дури и шпиц.
Ма да, јас се радував многу на Дринквотер, па претпоставувам дека не сум релевантен.

Во отсуство на Нкунку, сигурно ќе ординира на позиција десет и десно, помеѓу простор. Некој Бернардо Силва за сиромашни. Се надевам дека нема тоа да влијае врз Стерлинг.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Не знам кој го предложи детево ама кој и да е, треба да добие пофалби.
Дали тоа конечно пазаривме офанзивен играч кој знае да шутне од далеку? Нема шанси, живееме во паралелен универзум. :vozbud:

Го гледав светското ради Колвил и Мадуеке а детево ми остави поголем впечаток и од двајцата, многу е директен и интелигентен играч, она што баравме Хаверц да биде и има прејака лева нога, познат е по влез од десна страна и јак шут, ФАЛА КУРЦУ ваков профил да донесеме.
Ме радува трансферов многу иако е многу пари ама после фијаската со цени кои Боехли ги даде, ова не чека за секој следен играч. Овој пат барем пазариме она што очигледно му фали на тимот, директен играч.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
685
Поени од реакции
698
Америве очигледно играат ФМ и купуваат строго У21. Нека им каже некој дека ова е ПЛ а не Австриска Бундес Лига и овој нивен таканарачен проект ќе пропадне ко кауч кога ќе заредиме неколку сезони без ЛШ.
Палмер скроз просечен млад играч со едвај 10 изиграни небитни утакмици у Сити и ништо подобар ко оние што ги праќаат на позајмици по Страсбург.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Америве очигледно играат ФМ и купуваат строго У21. Нека им каже некој дека ова е ПЛ а не Австриска Бундес Лига и овој нивен таканарачен проект ќе пропадне ко кауч кога ќе заредиме неколку сезони без ЛШ.
Палмер скроз просечен млад играч со едвај 10 изиграни небитни утакмици у Сити и ништо подобар ко оние што ги праќаат на позајмици по Страсбург.

Дечкото за недела дена само што постигна голови во две финалиња и истите ги реши, против Ливерпул и Севиља.
Кај Пеп просечност не поминува. Не може баш тој да е играчот од академија што ќе се пробие во првиот тим, тукутака.

Дали ќе биде добар за Челзи, ќе видиме. Дали е купен поради хир, ич не би рекол.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
685
Поени од реакции
698
Дечкото за недела дена само што постигна голови во две финалиња и истите ги реши, против Ливерпул и Севиља.
Кај Пеп просечност не поминува. Не може баш тој да е играчот од академија што ќе се пробие во првиот тим, тукутака.

Дали ќе биде добар за Челзи, ќе видиме. Дали е купен поради хир, ич не би рекол.
Пеп исто така и не продава лесно играч на кој рачуна.
На Челзи му е потребен инстант квалитетен играч напред кој ќе го подигне нивото на тимот бар за борба у топ5. Палмер не е таков играч, нажалост таков играч е Нкунку кој ќе е аут пола сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom