Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Секој фан кој купил сезонска карта сезонава, наредната треба да добие 70% попуст и гратис дрес.

Не се гледа ова веќе, помизерно од ова не може.
Ова е игра за тим кој е во борба за опстанок со комбинирани играчи од чемпионшип и фри агенти.
А не фудбалери кои примаат плата во милиони.

Јас Оскар вчера не го видов на терен, буквално дух... Хазард.
Кенеди конкретен контаткт со топката имаше во 65 мин...
На почетокот на сезоната колку само беше конкретен со топката кога ја имаше во нозе, пробуваше да пробие, да шутне, да покаже нешто Бразилско во себе.
Изигра 10 настапи и почна да си се понаша како Хазард.

Освен Лофтусот и Баба останатите на гиљотина... им ебам фацата лигава.

Пато промашувањето... хахаха професионален играч кој секој ден е по 2 часа со фудбал да шутне така кон голот... :facepalm:
Фабрегас не ни пробаувам да го коментирам...

Конте ќе има огромна работа да го среди тимот... ако остане со овој тим и ако донесе некои испуцани пушки како Фалкао и некои рандум играчи од 10 мил нема да го доживее ни декември на клупата.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Денес од 13 часот младите играат полуфинале против Андерлехт во младинска УЕФА Лига на Шампиони. Барем од нив да се порадуваме на некој успех сезонава :oops:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Копиљанава доминира!

Алал![DOUBLEPOST=1460719555][/DOUBLEPOST]лол сега гледам од последната утакмица пред 5-6 дена до сега само 2 поста :ROFLMAO:

А баш мислев Донев бар активен ќе биде у темава, пошто ете лани и сајтови правеше "Кога драгонски ќе се свести дека клубот иде у права насока". Изгледа заборавил како се праат сајтови годинава :/

:icon_lol:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Колкет 2:0 :tvg:
Опасни се Челзињава насекаде ги има... страшен пресинг прават
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Гледам и јас... онака опуштено, у стил пратење тенис меч :D

За 3 класи сме подобри од Белгијциве, ама џабе и да освоме цел состав ќе се расее по позајмици.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: D_T

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Најјачи сме бе. Не знам зашто екипиве се нервираат со ЛШ/ПЛ/ЛЕ и купови. Ова е она правото.

Најзабавен фудбал има, цело време напаѓање има.

Ајде у финале со ПСЖ да се одмаздиме :')
 

dR3

Член од
9 септември 2009
Мислења
918
Поени од реакции
542
Еве ме и мене после долготрајно шпиуинрање на темава. :D

Сезонава нека заврши што е можно побрзо, па да видиме што ќе се случува со Конте на чело. Јас лично сум возбуден и очекувам многу од него, се надевам дека ќе се вратиме на победничките патеки.

Туку, гледам потврдиле пријателска на 16 јули во Виена, има некој шо планира да оди?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Chelsea team: Courtois; Azpilicueta, Cahill, Ivanovic (c), Baba Rahman; Mikel, Fabregas; Willian, Loftus-Cheek, Pedro; Diego Costa

Chelsea subs v Man City: Begovic, Miazga, Matic, Kenedy, Traore, Pato, Falcao
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Шта речи, игра и резултат тмн за екипа која е на 10-то место.

Сопирање на Агуеро или некој ворд клас напаѓач е мисловен глагол.
Му треба многу свежа крв на тимов... многу.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Дами и господа загубивме на истиот начин со два различни менаџери.
Што се доаѓа до заклучок дека не е до менаџерот туку капацитетот на одбраната за да спречи брз напаѓач - крило е толку.

Хазард и Матич и понатаму не постојат со Челзи. (2 расипани јаболка), Фабрегас е само 30% вратен во форма... Коста се е суспензија - натпревар - суспензија.

Ништо не се промени од како дојде Хидинг... џабе тука мудруваше со тролови Зоки и 2-3 што беа на негова страна.

Челзи е тиња после феб месец од минатата сезона и никој не може да ме убеди дека за сезонава е крив Мурињо, лоши подготовки, Ева и сл глупости.

Истрошена е одбраната, последен играч за врска сезонава непостои, лидер исто така немаме.

Решението беше купување на најмалку 3 класа на играчи... а за сметка на тоа беа донесени
Џиобоџи, Баба, Фалкао и двајца скуад играчи Педро и Бегович.
На тоа додади ги цела сезона отсутине Матич и Хазард и се добива 10 место.

Н
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Денес од 5 со ПСЖ играме финале ЛШ млади , имамо доста добра школа штета што не им се дава после тоа шанса :)
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Водиме 0-1 :D ај бар младиве ќе освојат коа не ни го бива првиот тим :love:
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Многу не могуќе промашија на почеток па и еден добар шут имаа што одбрани голманот пред да дадат гол ама добри се . Тоа што не не сакаше на почеток после тоа со одбранетиот пенал ни се врати :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom