Фан Клуб: Челзи

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.037
Поени од реакции
11.248
Овие само логор дисциплина ќе ги направи играчи. Тухел проба со арно, неможеше да ги шутира. Да имаше амин верувам дека матер ќе им ебеше.

Талент имаат нема сомнеж. Ама нула дисциплина, и карактер. Размазено гомно како Каи, брсте оди со тоа магарето, кркај си харибо . Имаш дар ти го просераваш. Вечити талент. Исто и другарот Феликс. Е сега вториов лекот Симеоне не му го најде не пак Потер.

Сета слобода на имаат на терен буквално, и ништо од тоа не материјализираат.

Два менаџери се менуваат заради расипани гоменца. Тие во управата треба да си сфатат со какви пијавици имаат работа. И да засанат зад било кој менаџерр да го донесе. Ако реши тој бо гулаг за фудбал да ги прати , чисто да земат чартер летови да организираат. Ова е скандалозно и грев што го гледаме. Не е ни до Потер, тој пусутот на мравка не гази а не па со вакви примадони ќе се расправа. Тухел имаше дисциплина и не им даваше да крекаат многу на копљанаца. Потер проба со давање слобода. Ама со деца умислени дека се богови на фудбалот не тераш далеку.



Нека му е со лесно на кој било и да дојде. Колку што Потер беше виновен, толку и вина во играчите гледам. А и јенките ако не воочија што е проблемот , не пркнуваме никаде.


Освен Канте к делумно Енцо, криминални издание. Да неможеш всков Ливерпул да го тепаш.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503
Играчи кој што не ги уназади Потер се играчите кои што поради повреди не тренираа со него (скоро ич) Канте и (многу малку) Фофана и Чилвел, и Кулибали се враќа добро.
Најмногу ми е мака за Џејмс. После повредата не е истиот играч. Се надевам дека е до тренерот а не до него.
Максимум измена 60+минута заслужуваат Хаверц и Феликс, џабе талент кога не е искористен. За Феликс има замена, за Хаверц нема. Џабе Ауба кога тука е само со тело, со умот е закотвен во Барса.
Кукурела, Ковачич и Стерлинг на продажба, не знам што од нив, џабе се влечат по терен.
Галагер сеоска измена, никаков импакт во играта, само трча како изгубен по терен без концепт.

Друго, гледам викате нема костур.
Тимот има добар костур.
Има играчи што играат и заслужуваат прв состав како Чилвел, Фофана, Џејмс, Ензо, Канте, + Маунт, Бадиашил и (сеуште не ама блиску е) Мудрик + наредната сезона иде Нкунку и најверојатно се враќа Колвил. Супер костур од играчи.
Плус на ова ако се додадат младинци како Слонина, Вебстер, Хал, Хатчинсон, Вејл...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.037
Поени од реакции
11.248
Шпанциве пишуваат дека Енрике патува за Лондон.

Од ден во ден се појќе го серат клубот јенкиве.
 
C

confusion

Гостин
Шпанциве пишуваат дека Енрике патува за Лондон.

Од ден во ден се појќе го серат клубот јенкиве.
Огромна грешка ако го изберат Енрике при слободен Нагелсман, како што и реков претходно, кур ќе скрши Енрике со тимов.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.037
Поени од реакции
11.248
Огромна грешка ако го изберат Енрике при слободен Нагелсман, како што и реков претходно, кур ќе скрши Енрике со тимов.
Наводно Нагелсман бил исконтактиран од ПСЖ.
 
C

confusion

Гостин
Наводно Нагелсман бил исконтактиран од ПСЖ.
Нема врска тоа, си работат сите клубови, Реал, ПСЖ, Тотенхем сите бараат нов менаџер, нормално дека ќе биде контактиран. Имаме вести дека со нас бил во преговори и биле „позитивни“ значи и самиот Нагелсман сака да дојде и е заинтересиран во тој случај имаме двајца менаџери што сакаат да работат во Челзи и сега ќе бираат измеѓу нив двајца, затоа и паѓаат тие шминкерски зборови по твитови и новинари, брифирани од клубот, exhaustive process, experience, project и слични глупости. Мене ми е само страв пак да не се вмеша Бели и Егбали, доколку одлучуваат само Винстенли и Лоренс, Вивел, ќе им верувам. На двајцава американски дибеци, не.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
497
Поени од реакции
213
Navodno Egbali go favoriziral Nagelsman
Izleze sea informacija deka se pregovara so Lampard do kraj na sezonata kako prinudno resenie
Klovnov katalonski Romero izjavil deka Enrike e mnogu blisku do potpis
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Повеќе ме возбудува евентуално назначување на Лампард како привремен тренер, него перманентно назначување на Нагелсман или Енрике. Не знам :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
:pos:

Лампард. А не дека не ми е драго некако. Одиме по ЛШ!

Не, сериозно, ова значи дека најверојатно ќе го чекаат Нагелсман. Или Аморим/Де Зерби. Океј. Подобро така. Да не биде избрзано решение, нека анализираат до јуни. Би сакал можеби да продолжи како асистент со новиот тренер. Нека биде тука сезона, две, три, па ако сака може да се врати како прв тренер после тоа во помала екипа.

Во меѓувреме, Френк како фигура може да биде стимул за играчите за ЛШ. Да се обидеме таму да стигнеме што подалеку.
Против Карло следна недела ќе биде фестивал.

Каква сезона, каков клуб. Никогаш не е досадно.
 
Последно уредено:

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.037
Поени од реакции
11.248
Лампард да заигра со Канте и Енцо во средина. За тоа би бил возбуден. Посебно да им покаже како се шутира од надвор од 16ет.

Како тренер, далеку од било какво возбудување.
Автоматски споено мислење:

Наводно прифатил Лампард да не води до ето, кога ќе не превземе Наглесман/Енрике или некој трет.

Не сум воодушевен, ама мора да му се даде почит на легендата и поздрави потегот што сака да помогне.

Мотив ќе има, само со копитава размазени мотив требаше со било кој менаџер да има.

Наредните утакмици 4+ сингл секое коло :icon_mrgr:
Автоматски споено мислење:

Кепа на клупа очекувам.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Искрено не очекував расплет на ситуацијава ама искрено, изненаден сум, позитивно. Зошто?

1. Покажува огромна сериозност на клубов, мислам на тие во управа комплет со Бели и Егбали. Прифатија грешка, сфатија што направија и потегов со Лампард покажува дека веќе нема да носат избрзани одлуки затоа што така им текнало, туку ќе има процес, ќе има план и ќе се работи на случај. Доста озбилно.

2. Покажува дека дибециве што го преземаа клубот земале малку офсајд позиција и ова се одлуки и понашање на луѓе што знаат што работат, првин, го носат Лампард кој е икона на Челзи, откако сфатија дека се губи идентитетот на тимот, воопшто не е битно какви резултати ќе има Лампард до крај на сезона, битно е да се потсетат дел од играчиве, каква величина е Лампард за Челзи и што значи Челзи. Да се потсетат на стари времиња и што значи играње за овој клуб.

3. Покажува дека се свесни колкава грешка и погрешна перцепција имаа со Потер, и се во врска со него што не сакаат ни неговиот стручен тим да биде присутен до крај на сезона, со кое се апсолутно согласувам. Потер и целата мала хипстер екипица со него едноставно смрдат на медиокритет и веќе никогаш, ама никогаш не треба да се осмелиме да тргнеме по тој пат.

4. Покажува дека новиот тренер што ќе биде донесен, дали ќе се вика Нагелсман или Енрике, не е битно, битно е дека ќе има процес на селекција, критериуми, план, „проект“. Вака се редат зборови и вака се постапува и реагира. Немаше да биде фер ни за Нагелсман, ни за Енрике да бидат донесени и да имаат било каква врска со ова фијаско од сезона, кој и да е од нив двајца, треба да почне од 0, со припреми, со свој тим. Е така.

5. Изгледа добивме одличен пакет на управа со Винстенли, Стјуарт и Вивел, ретко се дискутираат луѓе во нивни позиции затоа што сите гледаме фудбал и тоа што се дешава на терен ама тројцава засега како функционираат сум доста задоволен, ова ми изгледа на многу добра структура и што нема да дозволат Егбали и Бели да им се мешаат.

Како и да е, од целава ситуација сум задоволен. Френки е Френки, човекот ради кој почнав да го гледам Челзи и во ваква и улога да се враќа, на било колку долго, секогаш ќе ми е мило затоа што ова е негов клуб, ова е неговото место. Барем ќе имаме тренер што ќе ја смири малце ситуацијава со фановиве, ќе се врати малце желба за фудбал и бегање од јажето и депресијата после онаа тиква Потер. Најмалце е битно какви резултати ќе има и каква игра, сезонава е фијаско, катастрофа од епски размери, сезона за во школа, КАКО НЕ ТРЕБА ДА СЕ РАКОВОДИ ЕДЕН КЛУБ ПОСЛЕ ПРЕЗЕМАЊЕ НА СОПСТВЕНИШТВО и тука ќе останеме вечно во аналите на фудбалот.

Калински се одјавува, останемете ми со здравје и лека ноќ.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.037
Поени од реакции
11.248
Да ми го бричат уште стапов како го избркаа Тухел.

Можат делумно да се извадат ако го земат Осимех на лето :icon_mrgr:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
704
Поени од реакции
503

Бидете спремни роџаци, господинот Френки се враќа во стил.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
20230406_183739.jpg


Уф, колку би се коцкал јас со ова. Гаљардо е врвен тренер. Изворов е јак, така што...
Не знам, можеби вреди ваков избор, надвор од конвенционалностите.

Ме интересира, што мислиш за вакво сценарио @Џонтра Волта ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom