Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260


Ајт у пизду материну.

Потер е добар тренер, ќе биде повторно добар во некој помал клуб, не се сомневам. За Челзи не беше. Искрено, мислев дека нема минимум до лето да се отарасиме.

Следниот...немам никакви очекувања. Кој и да е. Освен да имаме некоја идеја за фудбал и да личиме на организирана група.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
566
Поени од реакции
290
Steta bas steta....

Najverojatno ke ima trampa Beri-Nagelsman i doplata od nasa strana
Ne veruvam deka se odlucile na vakov poteg pred da najdat zamena

Ne mozes da dozvolis eden eban klovn da ti kazuva koj da igra prva postava

Screenshot_19.png
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
825
Поени од реакции
1.274
Потер ќе изгази во Лестер сега,за во Челси не е,сега нека пробаат со Де Зерби за 25 милиона или Нагелсман за 30.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.055
Поени од реакции
64.391
Потер ќе изгази во Лестер сега,за во Челси не е,сега нека пробаат со Де Зерби за 25 милиона или Нагелсман за 30.
Земајте проверен тренер. Батали Брајтон.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.408
Поени од реакции
12.144
Добар лик и тренер е Потер. Само преголем залак му беше Челзи.

Среќно.

Вината секако треба раководството да си ја бара.

Со бркањето на Тухел, и носењето на недокажан тренер и нудење на 5 годишен договор.
 
C

confusion

Гостин
Си признаа грешка, кој и да дојде сега, неможе полош да биде од Потер, погрешно место, погрешно време. Со ништо не покажа дека заслужи да биде дел од „проектот“. Се надевам само ќе си признаат уште една грешка а тоа е вакви фудбалски одлуки да ги остават на бордот и веќе да не се мешаат Боели и Егбали, пошто очигледно е дека од фудбал, врска немаат.
Изгореа скоро милијарда за да научат основни работи, добро е, идиоти.
Кој знае какви све последици финансиски ќе имаме поради кловновиве, златен Абрамович, се да се изнаебам на Англија и цел запад што принудно го избркаа, мивки дволични, да се мочам на се американско.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Две позитивни работи од ова може да извлечеме:

1) гласот на фановите сепак се слуша по малку
2) газдите сепак ја признаа грешката и ја проголтаа гордоста.

Штетата е направена, ама во овие околности, можеме да градиме врз ова и да одиме напред.

Во меѓувреме, веројатно ќе го добиеме тренерот со најлош аутфит, торбешко-сунетски вајб:

20230402_222519.jpg
 
C

confusion

Гостин
Искрено јас најмалце сум за Нагелсман, германски Потер ми е, без систем, без авторитет, во голем клуб флопна али како и да е, отом потом.
Инаку да, најмалку очекував да ја признаат грешката, па дури и договориле без да му исплатат цел договор до крај, сепак малце паметни биле.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Искрено јас најмалце сум за Нагелсман, германски Потер ми е, без систем, без авторитет, во голем клуб флопна али како и да е, отом потом.
Инаку да, најмалку очекував да ја признаат грешката, па дури и договориле без да му исплатат цел договор до крај, сепак малце паметни биле.

Уф, премногу некако ова германски Потер. Не сум заговорник за идејата тој да биде тренер, се шалам секако и се водам по ова медиумиве што го пишуваат, но далеку е од Потер искрено.

Напротив, неговите тимови имаат јасна структура и организација, тоа што на Челзи очајно му е потребно. Приказната со Хофенхајм му е баш добра, со Лајпциг играше полуфинале во ЛШ ако не се лажам, а со Баерн не верувам дека флопна. Резултатите зборуваат поинаку.
Е сега, пукнала работата поради меѓучовечки односи највеќе, не дека не се случува тоа постојано.

Искрено, изборот е претесен. Имаш едни те исти имиња кои се поврзуваат со секој можен клуб (Зидан, Покетино, Луис Енрике), имаш некои проспекти како Аморим и имаш опции паднати од небо како Нагелсман во моментов. Евентуално, бонус опции како Карло и Жозе.
Немаме голем избор.

Де Зерби е всушност интересна опција, ама знаеш дека ќе се прават веднаш паралели со Потер поради Брајтон и ќе настане мини-хистерија во јавноста.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.117
Поени од реакции
702
A zasto da ne se proba so Rogers baram do kraj na sezona ako ne uspevat so nekoj ot top trenerite
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Уф, премногу некако ова германски Потер. Не сум заговорник за идејата тој да биде тренер, се шалам секако и се водам по ова медиумиве што го пишуваат, но далеку е од Потер искрено.

Напротив, неговите тимови имаат јасна структура и организација, тоа што на Челзи очајно му е потребно. Приказната со Хофенхајм му е баш добра, со Лајпциг играше полуфинале во ЛШ ако не се лажам, а со Баерн не верувам дека флопна. Резултатите зборуваат поинаку.
Е сега, пукнала работата поради меѓучовечки односи највеќе, не дека не се случува тоа постојано.

Искрено, изборот е претесен. Имаш едни те исти имиња кои се поврзуваат со секој можен клуб (Зидан, Покетино, Луис Енрике), имаш некои проспекти како Аморим и имаш опции паднати од небо како Нагелсман во моментов. Евентуално, бонус опции како Карло и Жозе.
Немаме голем избор.

Де Зерби е всушност интересна опција, ама знаеш дека ќе се прават веднаш паралели со Потер поради Брајтон и ќе настане мини-хистерија во јавноста.
Од Брајтон нека стојат што подалеку, не си озбилен со Де Зерби. Се што земавме од Брајтон е сомнително и не за голем дострел, си функционираат у нивен свет, бабл, без притисок се одлични.
Не знам баш за Нагелсман, се надевам грешам ама од тоа што имам читано зошто и како пукнала тиквата во Баерн, баш изгледа тоа, немање концепт, идеја, константни претумбации. Ќе видиме, изгледа он им е фаворит.
Ако не сака да дојде Нагелсман, а по се изгледа така, јас лично би го земал Покетино, бар нема да игра со тројца позади, стандардна формација, систем, мислам дека ќе легне на тимов.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Од Брајтон нека стојат што подалеку, не си озбилен со Де Зерби. Се што земавме од Брајтон е сомнително и не за голем дострел, си функционираат у нивен свет, бабл, без притисок се одлични.
Не знам баш за Нагелсман, се надевам грешам ама од тоа што имам читано зошто и како пукнала тиквата во Баерн, баш изгледа тоа, немање концепт, идеја, константни претумбации. Ќе видиме, изгледа он им е фаворит.
Ако не сака да дојде Нагелсман, а по се изгледа така, јас лично би го земал Покетино, бар нема да игра со тројца позади, стандардна формација, систем, мислам дека ќе легне на тимов.

Де Зерби и не е баш од Брајтон, тазе е таму. Фудбалот што го игра Брајтон со него е бајги поразличен од оној што Брајтон го играше со Потер.
Нема врска, само памети, Де Зерби ќе биде во голем клуб за брзо и ќе биде успешен. Не мора во Премиер, ама некој Јувентус/Милан/Интер, сигурно.

Концептот на Нагелсман и идејата за фудбал, во трите претходни тимови му беше повеќе или помалку видлива. Знае што сака. Ептен го направивме дибидус човекот.
Баерн не е безгрешен. Многу од фановите во Германија не се задоволни од одлуката за отказ, а и од работата на управата, особено од Салихамиџиќ.

Не агитирам за никого, немам ниту еден фаворит, немам идеја. Не ни мора сега да назначат нов тренер, доволно е што се решија да го отпуштат Потер. Има време до лето да се анализира. Вивел и компанија да си го заработат лебот.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
718
Поени од реакции
512
Ако сака нека го стават и Мрме тренер, ни малку не ми менува кој ќе гледам на линијата.
Тоа што ми треба е Челзи да биде Челзи. Да биде тим што ќе игра, ќе напаѓа и дава голови, ќе се брани добро, нема да има глупи киксови и ќе биде екипа со систем.
Ова што го гледавме до сега е тешка катастрофа. Полошо од ова не верувам да биде.
Автоматски споено мислење:

Враќам се што кажав во претходниот пост, сега читам Оливер Гласнер го сакале.
Preferred formation: 3-4-2-1
Хард пасс братми. Аман веќе со 3 позади.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom