Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343


Ептен јако покажување моќ би бил трансферов и нормално дека би ме израдувал, ама па поради тоа, а и поради последната реченица не сум сигурен дека сакам да се случи.

Во Челзи најмногу плата зима Канте, заслужено. Не може 20 годишно дете да донесеш и да го направиш најплатен играч во клубот, пред играчи кои веќе имаат направено нешто за Челзи.
Дополнително, без 200 милиони не поминуваат кога ќе се соберат бонусите за татко му и агентот. А кога сме кај агентот, уште сега мачно ми е кога ќе помислам за две сезони дека ќе почне да изводи по медиуми.

Мали се шансите да се реализира, ама...не знам. Од една страна јако, од друга страна ќе отвори проблеми.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Ауу предобро, do want! (y)


Се надевам ќе биде овој...или ете, ако не биде овој....нека сменат портокаловото со златно и готово!

Ми се свиѓа мене ова ептен

Се надевам после ЛШ титулава ќе планираат за 2022/23 нешто златно, шампионско, ко 2012/13 што беше...тамам може и да кажат нешто као "10 godini celebration od titulata" или шо знам

Ама ова..третиов..топ (y)
 
B

Beginner

Гостин
Не знам колку се релевантни овие ама Зијах треба да остане цела сезона играше солидно кога добиваше минутажа.
Ако го донесат Халанд некако би било супер а Тами место продавање на позајмица.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Продавање на Зијех кога немаме ептен играчи што играат крилно би бил тотално Челзи потег :D

Мора да се направи нешто глупо за да се надомести за тоа ако го купат Халанд :D

А се надевам дека ќе донесат некој топ напаѓач, ептен ќе се хајпнам ако дојде норвежанчево
 
B

Beginner

Гостин
Продавање на Зијех кога немаме ептен играчи што играат крилно би бил тотално Челзи потег :D

Мора да се направи нешто глупо за да се надомести за тоа ако го купат Халанд :D

А се надевам дека ќе донесат некој топ напаѓач, ептен ќе се хајпнам ако дојде норвежанчево
Плус кога ќе се земе во предвид какви се играчи се уште во Челзи. Освен ако не сака сам да си замине не гледам логика во негово продавање. Баш знае добри топки да испрати е сега што некој не ги реализира :D И има дадено неколку битни голови :)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Зависи какви се плановите за следна сезона. Ако се донесе 9ка и се продолжи со истата формација, Вернер, Хаверц, Маунт, Пулишич, Одои, Зијех ќе се борат за две позиции, значи има вишок.

Нема потреба да се збори за шпекулации кои упте немаат потпора, ама како што реков уште пред некоја недела, не би ме изненадило да си оди доколку има добра понуда и желба од негова страна.
 
B

Beginner

Гостин
Зависи какви се плановите за следна сезона. Ако се донесе 9ка и се продолжи со истата формација, Вернер, Хаверц, Маунт, Пулишич, Одои, Зијех ќе се борат за две позиции, значи има вишок.

Нема потреба да се збори за шпекулации кои упте немаат потпора, ама како што реков уште пред некоја недела, не би ме изненадило да си оди доколку има добра понуда и желба од негова страна.
Добро против послабите екипи што ќе се бранат 90 минути може:
Џејмс-Силва-Рудигер-Чилвел
Канте-Маунт
Хаверц
Зијах/Одои-Халанд-Вернер/Пули
Да не заборавиме Пули е склон на повреди. Вака гледајќи таман си е ростерот, и која е потребата пример против Брајтон да играш со 5-3-2.
Изгледа ултраофанзивно тимот некој нека му ја пренесе формацијата на Тухел :D
Ако не купат никој ќе останат само Вернер-Пули па кога ќе се повреди стаклениов ќе треба Зијах-Хаверц-Вернер.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Ако решиле да зимаат вингбек, нека го земат Хакими кој моментално е еден од најдобрите во Европа, ако не и најдобар. Не сакам Адама Траоре да го гледам :D
 
B

Beginner

Гостин
Ако решиле да зимаат вингбек, нека го земат Хакими кој моментално е еден од најдобрите во Европа, ако не и најдобар. Не сакам Адама Траоре да го гледам :D
Азпи ќе го продаваат или стопер да не го планира Тухел. Не знам некако скроз непотребен играч ми е плус 50+ милиона. А секој милион е битен сега за да се купи Халанд.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Азпи ќе го продаваат или стопер да не го планира Тухел. Не знам некако скроз непотребен играч ми е плус 50+ милиона. А секој милион е битен сега за да се купи Халанд.
А мислиш дека би дале пари за Хакими ако после немаат доволно за Халанд? :D
Азпи на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom