Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343


Реков единствена причина се трансферите на Вернер и Хаверц, ама сега кога веќе се потпишани... :icon_lol:
Иначе имаше муабети неделава дека ако можат, попрво би го продале Рудигер сега, него да го праќаат Томори негде. Томори ќе оди ваљда доколку не успеат да го продадат Рудигер.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не ми се верува дека Рудигер ќе биде прв продаден пред Кристенсен.
Нереално.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Требаше Азпи место Алонсу, овакој има да не разбиев по крила. Надам се дека е овој повише 4-3-2-1 отколко 4-3-3 пошто Маунт не е добар на крило а вероватно исто и Хаверц али ајде.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Томори пред Рудигер, ама од друга страна наводно помогнал малку за трансферот на Тимо. Има гужва многу позади, а реално и нема нешто голем квалитет. Првиов натревар не беше лош (во поглед на одбраната), ама Канте беше тој кој ја држеше скоро цела средина и малку топки поминаа. Ама пак Томори да му го дадеш на ваков Евертон не оди. Они играат убав фудбал.
Инаку може прават место за Рајс.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Требаше Азпи место Алонсу, овакој има да не разбиев по крила. Надам се дека е овој повише 4-3-2-1 отколко 4-3-3 пошто Маунт не е добар на крило а вероватно исто и Хаверц али ајде.
Мене ме плаши дека е истата поставеност како против Брајтон, што ич не ја разбирам.

Вака :icon_mrgr:

1600612667719.png
 
H

HoT _iCe

Гостин
Како и да е, прилично сам сигуран дека ќе изгубимо, тотално out of sync су како играв и нормално, фактор Кепа кој ќе прими гол од пола терен.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Ваков состав ми изгледа на, или генијалност или мелтдаун на Лампард&Ко. Баш да видиме што ќе излезе.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Mislam deka pak ke se gushat Jorginho i Kova vo sredina. Plus igrame bez klasicni krila. Ke bide mnogu teshko, so remi kje bidam dosta zadovolen.
Автоматски споено мислење:

Christensen soliden i se posra na se' shto izigra.
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Е ова ѓубре, оваа кеса со говна, ќе ги испрати сите играчи од Челзи. Рудигер кој две сезони ни беше најдобар дефанзивец, Томори кој имаше одлични периоди лани, да дојде и Кулибали, пак ќе игра данската барбика.

А изгледавме сосема пристојно, со оглед ба поставеноста, составот и околностите.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Цело полувреме добро, дисциплинирано и на крај обавезно brainfart момент куде га забрависва Манета, заслужен црвен.
Не играмо лошо, доста сигурни у одбрану и имасва добри замисле за контре ама на моменти превише на сигурно играв и се мислив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom