Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Курота беше сличен како Кепа ама сега во Реал брани многу подобро што се вика созреа.
Така е со млади голмани и дефанзивци склони се на грешки.

Не играат со полн гас Ливерпул освен ако не сакаат да ни вратат за онаа кога им ја скинавме титулата.
Треба малку да се освежи составот, ма да незнам колку се спремни овие што треба да влезат во ротација, пред се мислам на Лофтус и Абрахам па и Одои што да не ако сака наредна сезона да остане со нас мора нешто да одигра, сезонава од како се врати од повреда не одигра ама баш ништо.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
zosto ne go igra pulisic
Има некоја навика да не го мења тимот после добро изигран натпревар. Не сум баш сигурен дека е добра идеја во случајов, ама ај да видиме.
Ливерпул ќе бидат ептен мотивирани вечерва после победа да го кренат трофејот.


 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.049
Поени од реакции
656
So nereseno deneska so Liverpool , sigurno vo top 4 , ajmo Chelseaaaa
 
B

Beginner

Гостин
Вилиан гомце за првиот гол а и лошо ја прими на почетокот...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Ова всушност и не беше воопшто лошо полувреме. Две индивидуални грешки и инвалид на гол, ја направија разликата.

Лампард какна само со Пулишиќ. Рис Џејмс искина, штета.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ова всушност и не беше воопшто лошо полувреме. Две индивидуални грешки и инвалид на гол, ја направија разликата.
Па класичен Челзи распад, сезона 2019/20. Солидно си играа, примија гол и одма се растурија во следните акции.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
I sega mozhe prasanjeto: zosto Pulisic ne igrase od start?
Автоматски споено мислење:

Ajdee!!
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Kepa bi go prodadel odma abe ispadni na topka picko edna 4tiot gol taka go primia. Ozbilno ako klubot plati tolku pari za nego neka go prodavaat golman od nego nebiva.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
That’s now 20 goals and assists for Christian Pulisic in his first 32 matches for Chelsea.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom