Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Интересен натпревар, можевме и до 4:4.
Ми се свиѓа што тимов покажа карактер иако имавме голема разлика. Пулишиќ направи голема разлика од како влезе, ако остане фит и да нема некои повреди дефинитивно ќе има добра кариера во Челзи, можеби нема брзина како Хазард ама има многу поголемо чуство за давање голови.

Не одигра Ливерпул којзнае колку подобро од нас иако постигна 5 гола. Освен оној центаршут на Арнлд за Фирмињо, останатите 3 ми беа типични примени голови за нашава одбрана.
Прекини пак проблем, примивме 1 од корна а можеме уште 2. Ептен лошо браниме.
За головите од далечина незнам што да кажам, незгодни шутеви му се погодуваат на Кепа ама од друга страна пак јак голман мора да најде начин да брани вакви удари.
Просечен голман може да си дозволи вакви голови ама од друга страна имаш голмани како Чех,Буфон, Облак кои имаат одбрането слични удари.
5 гол мораше да го брани исто така и Жоржињо мораше да прави фаул.

Тоа е што е голем проблем е одбраната сезонава. Целокупно гледано цела сезона не дели од 2 натпревари, тие два натпревари ни се две финалиња ако ги добиеме за мене ќе биде успешна сезона и добро завршена работа на Лампард.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.348


Мислев дека нема ваква страна во него, ама ептен ме радува што ја има (y)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Требаше и да му ја збучи една на говнарот препотентен сељачки.
И класата му е извештачена на германскиот љангар.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.348
Требаше и да му ја збучи една на говнарот препотентен сељачки.
И класата му е извештачена на германскиот љангар.
Не му е проблемот со клоп колку што разбрав од изјавата после. Кога се побунил дека фаулот кој го досудија не е фаул, некој друг од клупата на Ливерпул арогантно се испонашал.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не му е проблемот со клоп колку што разбрав од изјавата после. Кога се побунил дека фаулот кој го досудија не е фаул, некој друг од клупата на Ливерпул арогантно се испонашал.
Па прво Клоп викал дека е чист фаул. Тоа самото по себе е арогантно, зошто цел свет виде дека Мане дајвна по илјадити пат сезонава. А потоа и однесувањето на клупата.

Само за разлика од нив, мислам, залудно е да очекуваш од Ливерпул класа, Лампард после мечот појде во соблекувалната да им честита на сите и баш Мане кога оди лајв на некоја социјална мрежа, се појавува Лампард и го поздравува. Накај камера дури и рече ,,great player".
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Од тоа што го видов, имаше контакт врз ногата на мане. Чекор понатака беше фрлањето во вода.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.348
Од тоа што го видов, имаше контакт врз ногата на мане. Чекор понатака беше фрлањето во вода.
Мене не ми е ни гајле дали имало или не, битното ми е дека знае да отвори уста доколку он смета дека е донесена погрешна одлука, а не да стои со прекрстени раце и да тресе глава. Знаеме дека притисокот врз судиите во текот на натпреварот може да смени некои понатамошни одлуки и битно е и во тие ситуации да знаеш како да реагираш.
Секако не се согласувам баш со @RATM затоа што дури и да е чист дајв за кој сите се свесни, Клоп мора да го брани својот играч, и го очекувам истото од Лампард во таква ситуација. Во случајов проблемот му е што кога се побунил, имало некакво недолично однесување од клупата на Ливерпул.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Од тоа што го видов, имаше контакт врз ногата на мане. Чекор понатака беше фрлањето во вода.
Имаше, ама не беше од типот ,,со се топка, му ја разнебити и ногата". Кога клизаш, нормално е дека ќе до допреш противничкиот играч. Ама дали тој допир беше доволен за фаул, особено кога Ковачиќ веќе ја освои топката, не сум сигурен.

Цела сезона им судат вакви фаули, ситни прекршоци, пенали. Само што о оваа временска дистанца би изгледало глупаво да се ,,фатиш" за тоа, кога повеќе од 20 бода бегаат од вториот на табелата.

Иначе со Донев не се согласувам, не мора по секоја цена да се бранат своите играчи. Не за онакви патетични потези.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Кепу би га лично пратија на Голи Оток, одвратно детиште, не ми е проблем да прави киксови, проблем ми е како ичера кд не ни пробуе да реагира, апсолутно укопан у место, мозак како sloth на дрво у Монголију, маму ти ебу ретардирану милионски суме зимаш и руке и ноге да ти се осушив што ме провоцираш да клну, одамна не сам.
Надам се ичера му е била заѓна утакмица, не ни треба да помирише прв терен а ја лично да сам трењер дозволија му би му цел тим да му се натепа пошто е патетично, емо, без муда, шарена револуција, сви смо исти, сите сме луѓи, црначки животи су битни гомно, одраја би те од ќутек.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.951
Поени од реакции
1.923
Има нешто шпекулации за Гименез од Атлетико Мадрид.
Ми изгледа како брз и подвижен само што од кај Симеоне тешко се вади играч без да се кешира добро.
Ако некако може Мората да се уклопи у трансферов да се намали колку толку цифрата.

Го гледам 3-то гол на Ливерпул едно 10 пати. Ако некој добро игра со глава во Челзи моментално тоа е Жеру и се погоди он баш вака да реагира една лесна топка да утне. Да беше некој друг океј ама 10 од 10 би ставил на Жеру дека ваква топка ќе избаци без проблем...

И мене ме нервира тоа што стои закопан во место, барем да проба да одбрани. Еве пример за голот на Оскар против Јувентус он ми остава најголем впечаток за добар шут т.с малку време да реагира голманот воедно и шут кој е релативно е далеку од голманот.
Де Геа кога одбрани слободен на Мата топка која е далеку многу потешка.
Овој како да нема рефлекс и проценка за тие топки, се сеќавам Куртоа имаше вакви моменти. Сега во Реал брани поинаку...

Тоа што он вреди 80 мил и зема толкава плата не е крив, Челзи мислеше дека е добар и си плати сума која си бараше Атлетко.
Може и 80 мил да се дадат за Кариус кој ги брани :D


Ми текнува на Булка како бранеше на пријателски, ми се чини подобро ќе беше он да ни бранеше :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Мене не ми е ни гајле дали имало или не, битното ми е дека знае да отвори уста доколку он смета дека е донесена погрешна одлука, а не да стои со прекрстени раце и да тресе глава. Знаеме дека притисокот врз судиите во текот на натпреварот може да смени некои понатамошни одлуки и битно е и во тие ситуации да знаеш како да реагираш.
Секако не се согласувам баш со @RATM затоа што дури и да е чист дајв за кој сите се свесни, Клоп мора да го брани својот играч, и го очекувам истото од Лампард во таква ситуација. Во случајов проблемот му е што кога се побунил, имало некакво недолично однесување од клупата на Ливерпул.
Ja од прва рака имав прилика да видам дека он си вика по судија и кога има и кога нема фаул, и кога видел и кога не, без заебанција. Од мечот меѓу Јунајтед и Дерби, ФА КУП.


Фаца е Френк. Се дере по судијата за оној фаул над Матиќ кога ја изгуби топката пред својот гол, и се врти кон неговата клупа и вика:
- Was it a foul? :pos:

 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365

Kajgana Shop

На врв Bottom