Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Што го прави Кепа уникатен за стилот на Сари? Пас игра, долги топки свипер?
Лани дистрибуцијата му беше одлична. Скоро секоја долга топка одеше во нозе на некој од соиграчите. Веројатно тоа направи да не се примети премногу дека не е нешто посебно за линиско бранење, па и излагање на високи топки. Лани после скоро секој натпревар имаше клипчиња со дистрибуцијата на Кепа, секој натпревар имаше по некоја одлична долга топка. Сезонава тоа го нема.

Ама пак ќе кажам, за мнозинството голови сезонава одбраната беше целосно изиграна и немаше он многу што да направи.

Веројатно примени, не ли?
Да.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.476
Лани дистрибуцијата му беше одлична. Скоро секоја долга топка одеше во нозе на некој од соиграчите. Веројатно тоа направи да не се примети премногу дека не е нешто посебно за линиско бранење, па и излагање на високи топки. Лани после скоро секој натпревар имаше клипчиња со дистрибуцијата на Кепа, секој натпревар имаше по некоја одлична долга топка. Сезонава тоа го нема.

Ама пак ќе кажам, за мнозинството голови сезонава одбраната беше целосно изиграна и немаше он многу што да направи.


Да.
Хмм, стварно немам забележано.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351


Зошто сега вака.............................................................................................................................................................
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
:pos:

А знаевме сите дека ова ќе се случи, да бидеме реални.


Бам-бам. Баравте решение, еве ви. :(
 
Последно уредено:
H

HoT _iCe

Гостин
Искрено, без заебанцију и сакам да извисимо за ЛШ заради одбрану. Едино такој ќе се освестив колко ни е лоша одбрана и дека купување само офанзивни играчи нема да га реши проблем.
А според изјаву на Лампарда дека е до високи играчи, мислу дека јоште не су освестени зашто примамо голови, еве Рудигер е повисок од тога Меккина или како беше па беше надрипан и савладан.
Овакој кд ќе испаднемо од ЛШ можда ќе размислив зашто е уствари, Кепу што знам, сакам да кажу дека не га бива ама од другу страну па и сас какви игра пред њега, неможу да очекују много, нека направив саглам одбрану па тга ќе видимо и његов капацитет колко е.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За жал, изгледа деновите на Жоргињо во Челзи се избројани.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
За жал, изгледа деновите на Жоргињо во Челзи се избројани.
Интересна ситуација што воопшто не ја очекував. Изгледа Лампард смета дека за да има поголема сигурност назад, мора Канте да игра пред одбрана. А во таков случај нема место за Жоржињо. Ќе видиме дали ќе се покаже како исправно. Мене на моменти ич не ми се свиѓа што нема течна транзиција од одбрана во напад и имаше периоди кај што се мачеа сигурно да ја извадат топката од своја половина.
А ако го продаваат, кај би одел... Освен Јуве не знам кој друг тим би загризал, а не очекувам они после трансферот на Артур да го бараат и Жоржињо.


Ми се свиѓа што го седна Рудигер, секако мораше едниот да го седне, штета што не може двајцата. Ми се свиѓа и Рис што игра. Очекував Лофтус место Баркли, ама ок.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Канте е далеку по корисен на дн од Жоржињо.
Лофтус мене се уште не ми изгледа како спремен за прв тим.

Реков претходно имаме многу играчи во средина, нема место за сите некои мора да си одат
Инаку добар состав, мило ми е што Абрахам, Рудигер, Алонзо се седнати на клупа.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Dobra igra deneska, pozhivo vo napad i mnogu posigurno vo odbrana i sredina.

Tri kola po red svirat penal za nashite? :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Господинот Оливие Жиру.
Понекогаш ми е криво што не го зедовме директно од Монпеље.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Убава победа, без многу нервози.

Само Канте да е ок...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.476
Колку гола даде најхејтаниот Вилиан по рестартов...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom