Фан Клуб: Челзи

Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
:pos:

Не дека не го очекувавме ова. Каква лакрдија.
Бруки брукосани.

Игравме ужасно фрустрирачки, со нафрлени топки небаре Мојс на Манчестер, а повторно имавме шанса да извлечеме три бода.
За да на крај добиеме по чело, на стариот добар начин.

Видете, во голема мера Челзи прима голови поради индивидуалниот преслаб квалитет на играчите од тој дел на теренот. Сепак, симптоматично е тоа што головите ги примаме на идентичен начин. Односно, секое нафрлање во наш шеснаесетник е практично гол за противникот. Тоа не е производ исклучиво на индивидуални грешки, туку и на тимска дефанзивна одбрана, која практично и да не постои. Сакам да кажам дека тренерска рака тука не гледам, а тие работи се учат и подготвуваат на тренинг.

Screenshot_20200118-211619_Twitter.jpg

Изјавиве на Лампард се целосно спротивни на она што го зборувавме попладнево со Донев. И не се преседан, бидејќи вакви изјави Лампард имаше уште на есен, неколку пати нагласи дека потребни се засилувања веднаш.
Потоа веројатно му кажаа од клубот малку да закочи, па и тој почна со неодредени излитени изјави на таа тема.
Можеме многу работи да му забележиме, како што можеме и за многу да го пофалиме од тренерски аспект, но Лампард е паметен човек. Не е од вчера во фудбалов и не е било кој.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Море све у курац бе

Најразочаран од пораз во долго време (што долго време, се осеќам ко ова пет пати сезонава да сум го кажал)

Дури при крај си реков

Ок, реми, дај шта даш и..

СВЕ У КУРАЦ БЕ
:mad:
:( :( :(
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Поздрав дечки, не сум ве заборавил ама поради печалка оневозможен сум да го посетувам форумов и темава.
Немам време да го пратам Челзи често, ама кога имам време и интернет (пошто водам бродски живот) гледам.
Периодов сум на одмор така да ќе се читаме почесто.

Ај да дадам мое мислење за досегашната ситуација со клубот.

Секоја чест за Лампард што успеа за брзо време да имплеметира доста младинци притоа да нема испад од топ 4, барем засега.
На почетокот на сезоната кажа дека тимот ќе се базира на играчи кои ќе го носат дресот со срце.
Конечно се даде права шанса на младите, кои досега ја оправдаа максимално.

Никој не очекуваше/очекува борба за титула, пласман во топ 4 евентуално Фа куп и некое 1/4 финале во лш (јбг се падна тежок противник)
ќе биде успех.
Нормални се осцилации во играта, неможеш од 20 годишник кој игра прва сезона во пл да очекуваш константност плус и Френк е без некое големо тренерско искуство. Сезонава сите се калат од тренерот до тимот, така да немам некои забелешки.
Имаше моменти каде што Френк направи очигледни тактички пропусти поради кои загубивме бодови, нешто слично беше и вчера со Њукасал.
Не дека немавме шанси, ама моравме многу подобро, фалат течни акции не е фудбал само центаршут до Абрахам.
Сигурен сум дека ќе биде подобро само треба време и фалат барем 2 класа играчи кои ќе го подобрат квалитетот на тимот.
Но нека не се брза зимово, ако неможат да донесат квалитет нека не се купува, со моменталниов тим а со оглед дека конкуренцијата за 4 место исто ни е со променливи резулати можеме да останеме на 4 место, па на лето нека се мисли.

Инаку мислам дека вчера мораше да го пушти Ковачич во игра наместо Канте, фалеше креативност секоја пофалба за трудот на Канте ама кога ни треба резултат мора Ковачич да игра пред него, исто и пред Баркли, исто мораше да ризикува со 2 напаѓач бидејќи бод беше еднаков исто како пораз.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Уште сум напнат од вчера :mad:
И не е за самиот пораз, туку затоа што уште од 60та минута јасно ми беше дека нема да победат и морав да гледам пола саат чекајќи само да видам дали ќе заврши нерешено или ќе примат гол. Поверојатно секако беше второто.
Дури и со аматери да играш во одбрана, пак после 4-5 месеци колку толку ќе ги научиш да се поставуваат добро и да бранат прекини. Стварно не ми е јасно како е можно цело време истото да се случува и да нема никакво подобрување.

Ова беше шанса за Челзи да го има перфектниот викенд, и да направиме поголема разлика од конкурентите пред да почне тешкиот период сега, за да си остават поголем простор за грешки. Ама не, не може едноставно да е. Следни четири натпревари ни се Арсенал, Лестер, Јунајтед, Тотенхем. Би требало полесно да е да игграат против тимови кои ќе нападнат, ама сепак мора многу да покажат за после овие четири кола да имаме уште надеж за топ 4 на крај на сезона.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Не губиме со Арсенал
Не губиме со Хал
Со Лестер..така-така
Јунајтед..шо знам...се е можно
Тотенхем без Кејн..може и со нив да не изгубиме
Со Баерн све е можно
Бурнемаут не го тепаме им фалат поени за опстанок :D

Добро бе, од овој аспект изгледа бољи некако распоредов него ли од пред месец дена..

Типувам со Баерн 0-1 ја губиме првата и на гости ги тепаме 1-2 :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Неделен апдејт - Бреј све им ебам за ова вчера на крај едишн

6 бода зад Лестер
5 бода пред Јунајтед
8 бода пред Тотенхем
10 бода пред Арсенал

Да стигнеме до...па..9 поени некако во следниов период би било добро..

Тука ќе се крши битката за топ 4...
 
B

Beginner

Гостин
Требаше до сега да ги искористеме шансите и да ни беше сигурно топ4 вака слабо. Мислам имам пишано и претходно ама цело време со тактиката нафрли на Тами ќе си губеме вака бодови. И не бива средина со Жорж-Канте и Маунт кој не е во форма моментално овие 3ца би биле добро кога ќе се браниме. А не кога играме против слаба екипа која се брани 90 минути тогаш се знае Кова и Баркли и место Маунт еден од Канте/Жорж. Ама добро прва сезона му е на Лампард па нека учи од грешките. За одбраната немам зборови...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
И така не ги продаваат сега Вернер и Дембеле, јас би го земал Кавани до крај на сезона.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Четири-пет тренери подоцна и четири-пет години подоцна.
Сепак, не би имал и јас ништо против. Само, исто како и досега, некако ќе треба да стигаат топки до него...
 
B

Beginner

Гостин
Вечер против Арсенал што мислите ќе си ги победиме нашите редовни пациенти :D или 90 минути ќе пробуваме со нафрли на Тами. Нешто што ми стои дека никогаш нема да видеме е да почне со Тами и Мичи напред не зборувам за вечер туку така против "послабите од пл" може нема да успее ама баш би сакал да видам како би изгледало секако сега и Пули е повреден и само треба да седне еден од Вилиан/Одои. И знам дека го проба ова на пријателска и мислам не беше лошо ама зошто па да не проба и во Пл.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Леле како ме нервираат со подавањата при корнер па од 10 корнери одвај еден ебан центаршут нафрлија. До сега и кога требаа и кога не требаа нафрлуваа на Тами а сега на корнер подаваат.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom