Фан Клуб: Челзи

B

Beginner

Гостин
Седум се, на втори август играат и со Менхенгладбах.
И не си гледал никогаш предсезонски пријателски, па прашуваш вакви ствари? :D
Сум гледал и отприлика знам што ке се случува на полувреме ке направат 11 измени :D Вака очекувам на сите 7 ама пак постои шанса да се повреди некој од 1в тим за тие 45 минути.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
За Игуин сум среќен што си заминува. Кејхил :( време му е а другиве 3ца тотално небитни.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Заради ова имам хајп дека Лампард стварно ке им даде шанса на младите. Видете делот за Сари човекот кур не го болело за нив добро кога Одои и Лофтус одиграа пак нешто.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Френк Лампард, нов тренер на Челзи!


IMG_20190704_110352.jpg

‘I am immensely proud to be returning to Chelsea as head coach. Everyone knows my love for this club and the history we have shared, however, my sole focus is on the job in hand and preparing for the season ahead. I am here to work hard, bring further success to the club and I cannot wait to get started.’



Конечно :vozbud::vozbud:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
:jeeee:
Спремајте се дечки... почнува забавата :icon_mrgr:
 
B

Beginner

Гостин
Од 10.07-03.08 имаме 7 утакмици барем ке ни биде интересно додека да почне пл и така имаме бан. Би ги гледал сите пријателски за да видам какви се формации ке игра и каков фудбал. Има ли шанси пријателските да ги дават на СК или Арена Спорт? Ако не дават кој ке се ебава со стримови...
Сега имаше прес Лампард го спомна и Абрахам и јасен беше дека кој ке се покаже од академијата ке игра 1в тим добро изгледа па ке видеме што ке направи.
Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Последно уредено од модератор:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351

Еве ја целата прес конференција. Уште ми е нереално дека Лампард ни е тренер :D
Џоди Морис (асистент) и Крис Џонс (фитнес) доаѓаат со него од Дерби. Џо Едвардс кој беше тренер на резервите го промовира за асистент, и Еди Њутон (му беше асистент на Ди Матео) кој до сега работеше со играчите на позајмица исто ќе му биде асистент.
На местото на Њутон ќе дојде најверојатно Макелеле за да работи со играчите на позајмица, а се шушка и за Дрогба, дури и Лампард го спомна.

Јас успеав да земам карта за Супер Куп во Истанбул, па ако имам среќа може во живо ќе го прославам првиот трофеј :D
 
B

Beginner

Гостин
Ми се допаѓа ростерот уште прва пријателска се гледа дека бар 45 минути ке добијат младите. Туку кој курац Бакајоко и Дринкватер ако никој не сака да ги купи нека ги пуштат на позајмица. Овие 2ца не заслужуваат и на пријателска да почнат само вода да носат ги бива дно дна се.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Бакајоко имаше добра сезона во Милан. И јас мислам дека е подобро да се продаде, ама доколку се покаже добро на пријателскиве, нема да ме чуди да остане.
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
1.923
Нека ни е со среќа Френк.

Верувам дека секој фан на Челзи сакаше некој од „таа“ генерација на Челзи да седне на тренерското столче.
Под таа мислам на Тери, Лампард, Дрогба Чех.
Искрено мислам дека беше рано за Френк да седне на клупата на Челзи, меѓутоа во оваа ситуација каде што Сари си замина
најдобро беше да дојде некој кој го знае Челзи долго време, знае што се случува во клубот и кои се амбициите.
Такви се Тери, Лампард, Дрогба, Чех.

Од листава фали само Тери да е во тимот а сигурен сум дека набрзо би можел и он да се приклучи.

Секоја чест за прес конференцијата на Френк, уште во првата реченица и првата типична „англиско новинарска провокација“ покажа каков за класа личност се работи.
Со една обична насмевка и гест излезе како победник.

Си призна дека самиот тој нема доволно искуство како тренер меѓутоа заедно со целиот стручен штаб имаат и те како.
Што уште на стартот се постави како тимски играч.
Ќе се базира на играчи кои имаат ворк етик и на играчи кои го доживуваат клубот и сакаат да го испотат дресот, а не некои си платеници кои се само во пролаз.

Убаво замислено па нека му е со среќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom