Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Тоа е Челзи :D
На почетокот ептен јако притиснаа Сити, ама со секоја помината минута Челзи добиваше храброст. Во второ полувреме Челзи беше подобиот тим и уште од старт создаде доста добри шанси за зголемување на водството. Убаво беше да се види дека уште постои таа борбеност кај играчите и кога се доволно мотивирани може да гинат за секоја топка, и дефанзивно да изиграат како што играл Челзи низ годините.
Мора да се пофали и Сари што увиде дека мора малце да го смени системот доколку сака да има некаква шанса против Сити.
Дефанзивно беа перфекција. Луиз...ех, Луиз. Не може како фан на Челзи да не го сакаш човеков. Знае да изигра лошо како против Тотенхем, ама знае и да покаже перформанси со кои секој дефанзивец би бил горд. Вчера буквално изигра перфектен натпревар. Позади не дозволи ниту една топка да му помине, даваше одлични пасови напред, и на крај го круниса сето тоа и со гол.

IMG_20181209_042016.jpg



И Азпи исто, на моменти сезонава изгледаше малце несигурно, што е нормално кога со години немаше играно како десен бек, ама вчера во одбрана го видовме играчот што го знаеме, најконстантниот дефанзивец во лигата.

César Azpilicueta’s game by numbers vs. Man City:
100% aerial duels won
93% pass accuracy
13 tackles made
5 interceptions
5 recoveries
2 clearances
2 blocks

César Azpilicueta has played in 213 Premier League matches. He's never made an error that's directly led to a goal.

Вчера му беше 300ти натпревар за Челзи.

IMG_20181208_192837.jpg
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ми се свиѓа користењето на Лофтус-Чик само што би сакал повеќе да се користат и Ампаду, Кристјенсен и Ходсон Одои а посебно со ваква форма на Педро и Вилиљан мислим дека Чик и Одои се подобра варијанта за упарување со Хазард
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Neam kirilica sea, pc-to mi se zaeba...

Par zbora za utakmicava:

Ne ja gleav.

Lupnav singl 1X deka Donev otide da ja glea.

ez mani

Cekame Donev da postira impresii i sliki, stvarno super sto otide da gi gleda i ete veke 2 utakmici na Celzi ima gledano vo zivotot (y)
Steta sto ne izgleda nekoi hardkor fudbalski partii na celzi ama to e...

Pretpostavuvam igravme isto ko i drugite utakmici vo LE, taka da ne e problem rezultatov uopste.

Kako igrashe CHO?


A sea za site sto ne se Donev i sakaat da navivaat da ni se padne blizok geografski protivnik, eve gi moznite ekipi sto ni se vo blziina a moze da ni se padnat vo zdrebot vo ponedelnik:

Slavia Praga
Fenerbahce
Olimpiakos
Rapid Viena
Lacio
Viktorija Plzen
Galatasaraj
Cirih (?)

Sea neli zavisi se od vasiot budget, ama kako sto razbrav od Donev se na se okolu 250-300 evra (znaci pat/smestaj/karta/nesto sitno za jadenje/pienje)

7-8 od potencijalni 16 ekipi i ne e taka loso, mozebi ke imame sreka da ni se padne Olimpijakos (koi sto za razlika od fanovite na PAOK ne se istaknale so baner za toa kade se naoga vistinskata Makedonija) a bogam i Lacio i turskive ekipi ne izgledaat taka loso za gledanje
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Е сеа имам кирилица јеј :D

Денеска (т.е. вчера) во Чемпионшип со свои голови Абрахам и Бамфорд.
Бамфорд беше повреден некое време ама еве се врати и одма решавачки погодок за победа.

Јас ако се прашувам, летово би ги продал Мората и Жиру.

Мичи/Бамфорд/Абрахам нема теоретска шанса да бидат полоши од нашата напаѓачка ситуација сега.

АМА НЕМА ТЕОРЕТСКА ШАНСА ДА ИМААТ ПОЛОШ ГОЛГЕТЕРСКИ СКОР ОД ЖИРУ И МОРАТА ГОДИНАВА.

Наместо да се фрлат 70 милиони на напаѓач нека купат било што друго..ама буквално било што друго..

Па побогу Жиру и Мората двајцата заедно имаат дадено 6 гола во премиер лига...двајцата заедно....

А Челзи е меѓу најефикасните екипи у лигава..... па да му ебам матер Дрогба да го викнеме да игра сега од Јануари за нас убеден сум дека сам до крај на сезона ќе има 7 гола....[DOUBLEPOST=1544964640][/DOUBLEPOST] upload_2018-12-16_13-51-19.png
 
Последно уредено:

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Лани бев во Рим да ги гледам прв пат во живо и беше одлично искуство, иако беше една од најлошите партии на тимот, ама седев во неутрална трибина, каде 90% од луѓето се фанови на домашниот тим. Сега дочекав и прв пат да сум на гостинска трибина, заедно со фановите на Челзи. Предобро искуство кое се надевам сите ќе можете да го имате, ако не сте имале прилика до сега. Сред декември, температурата во минус, ама нема ништо подобро од тоа со уште 1000+ луѓе да си го следиш и бодриш омилениот тим во живо, на стадион.
Следна цел е да се оди на СБ, се надевам дека нема премногу да треба да чекам дур го искусам и тоа.
За гостинскиве натпревари низ Европа, доколку имате желба, ама не сте знаеле, може да се купи сезонско членство за карти со кое доколку имате среќа може да дојдете до карта на гостување. Ако се падне добар противник понатаму во ЕЛ, планирам пак да одам.

IMG_20181213_205725.jpg
IMG_20181213_185344.jpg
IMG_20181213_203840.jpg
IMG_20181215_174853.jpg
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Хазард е царчина.

Уопште неаме depth у тимов бе...

Мора да се купуваат добри (значи добри, а не едвај просечни) играчи у тимов..дури до таму сме стигнати со со задоволство и позајмица би зел од некој барем дубина на тимов да имаме за пола сезона....

Ќе биде битен следниов период како ќе направиме.

Арсенал изгубија а тоа е одлично.

Добра утакмица, сакам вака релативно рутински кога ќе тепаме
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Одои и Ампаду конечно играа заедно од старт четвртокот и беа можеби најдобрите поединци во тимот. Ампаду си даде несреќен авто гол, и нормално е да се очекува од 18 годишно дете да падне малце психички после тоа, ама он стануваше се подобар и подобар. Ретко кога може да го видиш на терен, а да не им збори на играчите, да не покажува што да се прави. Многу пати веќе го имам кажано ова, ама стварно игра и се однесува како веќе да има десет годишна кариера и искуство. Одои има некоја магија во нозете и мора да се најде пат во тимот и за него затоа што после сезонава ќе треба да му се продолжува договорот, а не знам зошто би прифатил доколку гледа дека не може да добие доволно шанси во Челзи, а би играл секоја недела на друго место. Периодов ќе се играат премногу натпревари, па се надевам дека ќе им даде Сари повеќе минути на двајцата.

Лофтус се подобрува со секој натпревар, и веќе очигледно е дека и Сари почна многу повеќе доверба да има во него. Мора и он да почнува како стартер во ПЛ на некои натпревари затоа што ако веќе не е, дефинитивно со континуирано играње ќе биде подобар играч од Баркли и Ковачич заедно. Се има дечкото, висина, брзина, дриблинг, шут, сега научи и тактички и подефанзивно да игра доколку треба. Сега уште константно да игра за Челзи и ќе стане класа фудбалер, конечно.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ако ни репнат забрана како што се збореше ќе се молиме у тие 4-5 млади играчи зош пола тим ни е 30+ а не се калемат тие млади да заменат плус слаби сме со британци така да неаме некој голем избор за земање играчи како што мислите пред се правилото за 8 играчи да се од британија слабо ни оди се земаат некои играчи ко Грин за да се испуни тоа правило
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ако ни репнат забрана како што се збореше ќе се молиме у тие 4-5 млади играчи зош пола тим ни е 30+ а не се калемат тие млади да заменат плус слаби сме со британци така да неаме некој голем избор за земање играчи како што мислите пред се правилото за 8 играчи да се од британија слабо ни оди се земаат некои играчи ко Грин за да се испуни тоа правило
За забрана не верувам да има, ама во секој случај Кејхил, Мозес, Дринквотер, Фабрегас сигурно си одат после сезонава, а сите се хоумгроун. Па затоа мислам дека пак ќе одат по англичани нареден месец и на лето, иако нема баш некој избор. Се збори за Вилсон, кој е добар, ама не знам дали е за прв напаѓач за клуб како Челзи. Јас уште го сакам Заха за десно крило. И тоа е тоа.
Ама најдобро е да се стават повеќе играчи од академија во прв тим, да се продадат 3-4 просечни странци и да се донесат 2-3 класа странци.

Против Малме во ЛЕ следна рунда. Може да се оди :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Добар противник, би требало да ги поминеме Малме и со втор тим (y)

Се надевам среќата до крај ќе не прати во натпреварувањево (што богами не е баш така наивно, има добри екипи у ПМ)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Мората уште е повреден и нема да може да игра утре, ама не било ништо сериозно. Хазард исто имал мала повреда после натпреварот завчера, па утре ќе одлучат дали да игра или да одмара.
Очекувам Сари со доста сериозен тим да излезе на натпреварот, а и би сакал да го освојат купов. Не е баш битен, ама трофеј си е трофеј и ако успее Сари да го освои во првата сезона, ќе се ослободи од притисокот понатаму, за да не му спомнуваат при секој пораз дека нема освоено ништо.

Зола го потврди интересот за Калум Вилсон, ништо чудно да пробаат да го донесат следен месец, се повеќе и повеќе се збори.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Прилично сам сигуран дека Одои се спрема како замена за Азара. Док за њега сам убеден дека у лето ќе си иде у Реала, криво ќе ми е, бш би сакај да заврши кариеру куде нас ама па од другу страну веќ много године е куде нас и увек е бија џентлмен и коректан спрема клуб, ако му е жеља да иде у Реала, нека му е сас среќу. Мило ми е што Одои има од кога да учи до тга а верују дека сас констатно играње ќе биде достојна замена, какво движење и дриблинг има, потсеќа ме на младога Робена кд играше куде нас.
Кехил, Дринквотер, Бакајоко, Фабрегас, Мората, Запакоста, Кристенсен сви би ги намаваја. Покажасва сви што знаев и мора да се носи помладо и поперспективно. За Кристенсена очекуеше да биде играч ама има некои ментални блокаде што највероватно како и Морату никад нема да ги пројде, превише е несигуран. Ампаду што е помлад и понеискусан од њега е 20х постабилан и посигуран од њега у његови задаче. Нека си се врати брат ми Зума за ротацију, нема да се буни свак втор месец како тате на Кристенсена зашто не игра иако е срање, и сви среќни и задовољни. И мора квалитетан стопер што ќе игра у тандем сас Рудигера, мора. Луиз ми е превише валјд кард колко и да га сакам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom