Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Ми се свиѓа што игра 3-4-3, а не некоја глупост само со Хазард и Вилиан напред, иако и нема баш опции. Само проблем е што Азпи, Бакајоко и Вилиан изиграа по 120 минути пред само два дена, па не очекувам од нив баш активно движење на терен. Се надевам дека ќе ги видиме Баркли и Мусонда.[DOUBLEPOST=1516448623][/DOUBLEPOST]А и тоа е тоа што го зборев. Нема шанси Мусонда да изигра полошо од Вилиан на натпреваров. Зошто да не му дадеш шанса од старт...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Ми се свиѓа што игра 3-4-3, а не некоја глупост само со Хазард и Вилиан напред, иако и нема баш опции. Само проблем е што Азпи, Бакајоко и Вилиан изиграа по 120 минути пред само два дена, па не очекувам од нив баш активно движење на терен. Се надевам дека ќе ги видиме Баркли и Мусонда.[DOUBLEPOST=1516448623][/DOUBLEPOST]А и тоа е тоа што го зборев. Нема шанси Мусонда да изигра полошо од Вилиан на натпреваров. Зошто да не му дадеш шанса од старт...
Затоа што го спремаат за Рома бе брат.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
703
Поени од реакции
503
Место Мусонда сум прочитал Мичи:facepalm::facepalm:. Дај некој нека ме банира, барем нема да тропам глупости:pos:[DOUBLEPOST=1516451801][/DOUBLEPOST]Тоа се бара бееее
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
Челзи ли е ова или грешка утакмица гледам. Фала богу почнаа да играт како треба.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.323
Се надевав Баркли ќе поигра малце.

Оу уел.

Добра утакмица, среќа набрзина ја решивме.

Кабаљеро сака да биде голман кога ќе порасне.

Се надевам не е сериозно ова со Куртоа.

Ни требаше за самодоверба утакмицава.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Мене ме чуди, како успеавме да победиме со четири постигнати голови на гости, во ситуација кога сезоната е дно - дна и од амна (чао Факе) завршена и кога поразите и лошите изданија од август па досега, се воспоставена пракса?

Нешто не ми се поклопува логикава со денешниов меч.
Јас не сум задоволен, Сити ќе ги демолираше со седум - осум парчиња. :(
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Конечно тргна нешто како што треба. Се осеќав како со месеци да не сум ги гледал вакви после очајните изданија месецов :D
Имаше пак нестабилни моменти откако поведоа со два гола, ама добро. Битно е и што во многу попозитивно расположение ќе одиме на реваншот на Емирати.

Уште еднаш се покажа дека ако Хазард е расположен и игра добро, го крева целиот тим. Ако него не му оди, дупки се и другите. Воопшто не би го кривел доколку одлучи да си оди, ама се надевам дека ќе дадат се за да го задржат.

:love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom