Фан Клуб: Челзи

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
40-50 милиони ти е пресметан ризик во денешен трансфер пазар без разлика дали се работи за цел тим на Монако или еден играч, зборам за клуб од ранг на Челзи што има милијарди да се засили. :D
Искрено појма немам зошто се замарам да ти враќам зошто обично прва реакција ми е да игнорирам негативни и неизградени мислиња, али добро. Нека остане дека Бакајоко е тиња и просек.
Неаме милијарди, убеден сум дека не трошиме појше од 100-150 милиони летово. Замисли пола од буџетот за трансфери го даваме за Бакајоко. Нелогично, исто ко да пола плата ја дадам за маица, а уште треба да купам патики, јакна или било шо. Второ Монако функционира тимски, некако се погодија генарација, тренер све им се погоди и имаат такви резултати. Замисли еден Фалкао од кај нас им иде директ од скијање на терен и станува најбољи шпиц.Против сум форсирање на вакви трансфери, Мичи им е најбољи пример, доаѓа од истата лига и го користиме само у ФА куп и против ВБА, неможе замена за Матич и Канте да кошта 50 милиона, не е резонски.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Неаме милијарди, убеден сум дека не трошиме појше од 100-150 милиони летово. Замисли пола од буџетот за трансфери го даваме за Бакајоко. Нелогично, исто ко да пола плата ја дадам за маица, а уште треба да купам патики, јакна или било шо. Второ Монако функционира тимски, некако се погодија генарација, тренер све им се погоди и имаат такви резултати. Замисли еден Фалкао од кај нас им иде директ од скијање на терен и станува најбољи шпиц.Против сум форсирање на вакви трансфери, Мичи им е најбољи пример, доаѓа од истата лига и го користиме само у ФА куп и против ВБА, неможе замена за Матич и Канте да кошта 50 милиона, не е резонски.
Лол, БУКВАЛНО истиов муабет му го правев на Донев кога го донесовме Шурле и мал милион АМчиња што........сега ги нема во клубов и покажува дека бев во право :D
Со таа разлика што мојот муабет беше како трошиме пари на непотребни позиции.

 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
2017та е...
Погба беше платен 100 милиони, Марсијал со 10 натпревари беше платен 40-50. Ако сте останати во минатото кај што се купуваа првотимци за 15-20 милиони, ене ви го Венгер :D
Па дури и он почна повеќе да дава...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
2017та е...
Погба беше платен 100 милиони, Марсијал со 10 натпревари беше платен 40-50. Ако сте останати во минатото кај што се купуваа првотимци за 15-20 милиони, ене ви го Венгер :D
Па дури и он почна повеќе да дава...
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
2017та е...
Погба беше платен 100 милиони, Марсијал со 10 натпревари беше платен 40-50. Ако сте останати во минатото кај што се купуваа првотимци за 15-20 милиони, ене ви го Венгер :D
Па дури и он почна повеќе да дава...
И? Добри трансфери се тие така ?
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Сместа шпиц да се купи, кој не би кренал на онаа топка на Вилијан само ботот Мичу.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Мичи го бива бе толку се разбирате вие...
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Нема што со одење даде гол. дури и он не трчаше мислеше дека е офсајд.:pos:
 
H

HoT IcE

Гостин
Крај на ера.
Крај на фантастична кариера.
Крај што му доликува на капитен како Џон Тери.
Не знам ни што да кажам, му приредија фанстатичен испраќај само како што му доликува. Неверувам дека во мојот живот ќе имам прилика да гледам кариера и играч како што беше Тери, играч што се раѓа еднаш во 100 години историја на клуб. Фала ти за све што имаш пружено за Челзи, за мене ќе бидеш секогаш капитен на Челзи без разлика кај и да си, што и да правиш!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom