Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Верувам дека се е само празни муабети. Ни има релевантен избор, ни па ќе земе било кој клуб да преговара сега. Посебно оноа дека Челзи си се договориле со него веќе :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Балаг горе-долу е релевантен новинар. Не погодува секогаш, но честопати има веродостојни информации.
Исто така, ден претходно, француската Le10sport, онаа која летото прва објави за Канте, ја имаше споделено истава информација.

Воопшто и не ме чуди тоа што дури отсега е евентуално договорен неговиот траснфер, или барем личните услови со него. Бидејќи големите тимови во глобала, завршуваат трансфери месеци и месеци пред почетокот на трансфер периодот. Потоа само чекаат погоден момент и ги објавуваат официјално. Така што...
 
H

HoT IcE

Гостин
Прилично сум сигурен дека е договор трансфер ради односите на Абрамович со тој русинот на Монако. Не знам каде читав дека Роман и он биле пријатели или така нешто.
Мислам дека нашиве научија кога се работи за трансфери, Канте го договорија експресно, Бачуаи исто. Сигурен сум дека веќе знаат кои им се главни цели и ќе сакаат што побрзо да ги потпишат за да му олеснат на Конте. Ме интересира како ќе се одвива трансфер пазаров општо со Конте главен, посебно во одбрана, дали ќе го врато Кристенсен, како ќе го вклопи него и Аке во тимот, дали ќе иде по некој со искуство. Кулибали верувам дека веќе не е опција за Челзи.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
500
Прилично сум сигурен дека е договор трансфер ради односите на Абрамович со тој русинот на Монако. Не знам каде читав дека Роман и он биле пријатели или така нешто.
Мислам дека нашиве научија кога се работи за трансфери, Канте го договорија експресно, Бачуаи исто. Сигурен сум дека веќе знаат кои им се главни цели и ќе сакаат што побрзо да ги потпишат за да му олеснат на Конте. Ме интересира како ќе се одвива трансфер пазаров општо со Конте главен, посебно во одбрана, дали ќе го врато Кристенсен, како ќе го вклопи него и Аке во тимот, дали ќе иде по некој со искуство. Кулибали верувам дека веќе не е опција за Челзи.
Остај тоа, колку толку ќе нема големи изненадувања. Шо правиме со нападот??? Коста ми е некако чуден, може да си бега, а замена за него немаме. Ако си оди, а најверојатно ќе иде во кина, кој би можел на негово место??
 
L

Löwe

Гостин
Остај тоа, колку толку ќе нема големи изненадувања. Шо правиме со нападот??? Коста ми е некако чуден, може да си бега, а замена за него немаме. Ако си оди, а најверојатно ќе иде во кина, кој би можел на негово место??
Lukaku
 
Член од
26 август 2008
Мислења
698
Поени од реакции
500
И јас сакам Лукaку и Сaнчез, ама кoлку е реaлнo? Плус што ќе треба да се засилува тимот на повеќе места. Лукaку или Мoрaтa? Мислам дека Кoнте ќе иде на Мoрaтa.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307

Не би било лошо се од статијава да е точно :D
Санчез и Хазард на крило, Алаба или Сандро место Алонсо, Ван Дијк доколку е потребно дополнително засилување во одбрана, Бакајоко за во средина и Лукаку/Мората доколку си оди Коста. Бре :D
Ќе биде ептен интересно лето во секој случај, има што да чекаме. Од сезоната секако остана само за ФА Куп да видиме што ќе направиме :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За еден играч, Бакајоко, не му беше верно и релевантно, ама не искажува сомнежи за статија во која Челзи ја купува половина Европа. Донев... :ROFLMAO:

Сериозно сега, Гардијан е веродостоен извор(исто како и Романо, соработникот на Ди Марцио), не дека Челзи ќе ги купи сите овие играчи, ама верувам дека поголемиот дел од нив навистина се наоѓаат на листата за купување на Конте и управата.

Со Бакајоко, Алексис и било кој лев бек, секако под услов да ги задржиме сите моментални играчи, ќе бидам презадоволен. А доколку си замине Коста, тогаш другарот Лукаку мора да се врати, нели, имал незавршена работа во Челзи.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
За еден играч, Бакајоко, не му беше верно и релевантно, ама не искажува сомнежи за статија во која Челзи ја купува половина Европа. Донев... :ROFLMAO:
Не пишав дека верувам во тоа што е пишано, него дека би било добро да е вистина :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Ќе биде интересно лето особено ако Кости оди во Кина за 100 милиони што значи ќе мора да кешираме за некој од Лукаку или Мората. Избор на Конте е Мората а на Управава е Лукаку. Ќе бидне интересно кој ќе се земе али јас мислам дека Лукаку е подобар избор од Мората ради тоа што е тенк физички а и има огромен прогрес во игра откако дојде во Англија. Ама Конте па ептен го сака Мората.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.946
Поени од реакции
25.215
Христенсен ќе ви се врати летото од Гладбах. Спортскиот директор потврди за Кикер дека се враќа во Челзи и дека ќе треба да бараат двајца замени за него и за Дахуд кој се сели во Дортмунд.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Христенсен ќе ви се врати летото од Гладбах. Спортскиот директор потврди за Кикер дека се враќа во Челзи и дека ќе треба да бараат двајца замени за него и за Дахуд кој се сели во Дортмунд.
Да да, две години тој е планот, нема шанси да се смени. На подготовките ќе му биде дадена шанса. Ептен сакам да ја искористи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom