Фан Клуб: Челзи

H

HoT IcE

Гостин
Педро денес искина.
Хазард какви магични потези има како да игра на џојстик, дечково е злато, после Лампард најдобар играч на Челзи за мене што некад заиграл за тимов.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Каква серија човече страшно!Екипиве се слаби или ние ептен сме јаки оваа сезона?:P
Иначе ја од Хазард очекувам уште поубаво да игра и повеќе голови нормално.Да беше Коста на терен денеска сигурно 2 гола ќе даеше али тоа е.Идеме наредна утакмица со нова победа :bravobe:.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Ко то каже ко то лаже дека Челзи без Коста не може.

:cuc: Одлична партија. Италијанскиов фудбал го усовршија. Штета што не играме во ЛШ, се надевам формава и догодина ќе си ја вратат и дури и ќе ја усовршат бидејќи тимов вака изгледа сосема сосема квалитетно. Објективно дури може и да се сметаме за најдобри во Европа на полусезона.

Криво ми е само што ете Мичи не добива шанса, пак губиме шанса со добар млад играч..сега ако не заигра онда сто посто иде на позајмица негде летово, нешто што уопште не ми се свиѓа, кога ќе бидеме без Коста да играме со лажна 9ка и да немаме директна замена...тапа.

Али како и да е..не ќе е лошо и Стоке да го јадат следни стапот а?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.939
Поени од реакции
11.556
Педро ќе одмара против Стоук, таман да се врати против Тотенхем.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.622
Поени од реакции
52.481

Antonio Conte invited a handful of journalists to pre-Christmas drinks at a local pub last Thursday and bought them all a beer.
Southall: "It was on Thursday after the press conference. We all adjourned to a local pub around the corner from Cobham, The Plough.“
Southall: "He bought us all a beer - it was all very pleasing. We spent an enjoyable afternoon with Conte.“
Southall: "Actually, I have to say, Conte was very engaging company. He was very personable and he was very open with us.“
Southall: "I think it reflects what Conte has really done at #Chelsea. The way he transformed them on and off the pitch.“
Southall: "I think the players know exactly where they stand with Conte, they know what is expected from them.“
Southall: "Conte’s man management appears to be good, I think that reflects the way he carries himself in front of the press.“

:cuc::cuc::cuc::cuc:
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
Шо дрога им даде Италијанецов на играчите па играат вака?

Искрено почнувам да се сомневам дека овие играчи се тренирани на природна база :D:cuc: вакво кревање на форма ни Фергусон не го може.

Пишав и претходно, презадоволен сум од начинот на кој Челзи го диктира темпото на игра.
Кога напаѓа, напаѓа конкретно без она пимплање без потребно околу 16-тинот... секој превзема одговорнот кога треба да се креира и она подавање до најблискот играч е минимално.
Хазард се повеќе зема слобода да шутира и завршува акции што е битно и те како ако сака да конкурира за златната топка.

Бонус е тоа што Челзи не се повлекува после 70 мин ако има минимално водство, како што беше случај во претходните сезони, туку оди на постигне уште еден гол и да има мирна завршница...
Дефинитивно се научи лекцијата од Свонси.

Мала замерка имам на тоа што Мичи не се користи почесто ама во ваквата перфектно издание на Конте не можеме да дадеме замерка.

Ставете видео од рибоната на Азард, штета што не влезе , да влезеше че имавме убавица :(
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Го видов вчера составот и намерно ништо не напишав пред мечот, бидејќи верував дека Педро-Вилиан-Хазард ќе си ја завршат работата како што треба. Но искрено се надевав дека Бачуаји ќе добие шанса во второ полувреме и малку се разочарав. Имавме комфорно водство од два гола разлика, можеше Конте да го уфрли 20 минути пред крај, секако немаше потреба од Вилиан/Хазард повеќе. И кога веќе не се реши на таков потег она со измената во 93-та минута и давањето шанса на Мичу од три секунди, беше малку глупаво и понижувачки за играчот. Во овој случај, не испадна добар психолог Конте. Ова ми фрли малку прашина на вчерашната одлична партија, но добро.

12 победи по ред, во Премиер Лига - ваква Премиер Лига, со 6 екипи кои се борат директно за титула, импресивно. Играчите и Конте ги заслужуваат сите пофалби. Какво возење, лани ова време се боревме за опстанок, сега сме први на табела со солидна предност пред конкурентите. И играме фудбал, тоа што највеќе ме радува.

,,Да ги видиме со потешки противници како ќе играат''

Челзи - Јунајтед 4:0
Челзи - Евертон 5:0
Челзи - Тотенхем 2:1
Челзи - Лестер 3:0
Манчестер Сити - Челзи 1:3


,,Да видиме дали ќе победуваат без Хазард''

Сандерленд - Челзи 0:1

,,Е сега да ги видиме како ќе се снајдат без Канте и Коста''

Челзи - Борнмут 3:0


Окај, окај. :cool:
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.982
Поени од реакции
1.940
Само со Сити и со Сандерленд можевме да загубиме бодови, останатното го добивме со доминација.

И на мене ми е таа замерка што не му даде шанса на Мичи, ама сепак после победата над Евертон му верувам 100% и мислам дека секоја негова одлука е правилна за клубот...

Јас бев убеден дека Вилиан заслужува пред Педро во тимот, ама во реалноста се испостави дека во оваа формација Педро е повеќе користен за тимот...
Исто мислев дека и Алонзо е лош трансфер ама човекот има сериозен удел во победничката низа...
Така да оставам се во рацете на Конте и ќе се воздржам околу коментирање за составот... барем засега :D

За Мичи, Лофтус, Чаоба мислам дека шанса ќе биде ФА купот.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Крајно оф топик..али што не кажете дека Ѕола отишол во Бирмингем? Живо ме интересира како ќе се снајде таму
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.622
Поени од реакции
52.481
Крајно оф топик..али што не кажете дека Ѕола отишол во Бирмингем? Живо ме интересира како ќе се снајде таму
Ѕола ми е некако премногу фин човек и не ми е некој што може да направи голем успех како менаџер. Што знам :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.140
Поени од реакции
84.830
Ѕола ми е некако премногу фин човек и не ми е некој што може да направи голем успех како менаџер. Што знам :D
Ха, сега кога спомна..видиш ретко да има некој премногу фин човек што стигнал до успех како менаџер..еве ти пример Раниери..ептен фин никако да стигне до успех... дури и Конте еве се гледа има некоја таква пасија во него ко што спомна "Ако не играат добро ќе ги тепам".

Јака теорија што ме тера да навивам уште повеќе да си најде солидна менаџерска работа во иднина :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom