Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.959
Поени од реакции
1.930
Тврда и досадна како што се очекуваше. Вба се многу гнасни кога треба да се бранат, неможеш да ги поминеш во одбрана а кога ќе ги поминеш обавезно те сечат со клизачи.
Фали уште еден шут да закачат од никаква шанса и отиде утакмицата...

Луиз страшно киксира, се виде дека му падна самодовербата после тие 2 кикса па ја рока секоја што ќе му дојде :D

Ќе биде уште потешко во второ, ќе мора да се снесе Фабрегас место Матич - Канте и да имаме конкретни пасови. Сега за сега само чекаме индивидуалност од Азард и пробуваме со долги топки...
Па Тони Пулис е ова побогу...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.993
Поени од реакции
84.523
Очекувана утакмицава.

Заебени се ептен ВБА, не треба да се исклучи шансата дека ќе имаат шутеви и они, битно е гол да не се прими. А како што ќе оди времето се повеќе ќе ги притискаме така да....ваљда ќе дадеме гол....ако не до 80та минута со овој, онда после 80та кога ќе ги видиме и првите замени :D

Не знам зошто али вака не сум загрижен ептен, мислам ќе дадеме гол. Ама секако заебана утакмица.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.993
Поени од реакции
84.523
Боооо напорна утакмица..[DOUBLEPOST=1481463179][/DOUBLEPOST]:vozbud:


КОСТА ЌЕ ГО ГЛАСАМ МАЈКЕ МИ! :vozbud: :vozbud:[DOUBLEPOST=1481463281][/DOUBLEPOST]Реално Коста е најдобар напаѓач во светов во моментов. :cuc: :cuc: :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.993
Поени од реакции
84.523
Интересна слика. Челзи со Мурињо - дефанзивна сила. Челзи со Конте - офанзивна сила (а пак не примаме ептен голови :D)




Колку е јако само да се гледа овој Челзи. Алал му вера на Конте, ја препороди екипава.

Еве почна и порано замени да прави.

Едноставно да прифатиш мртва екипа, со минимален број на трансфери, и да влезеш во лигата кога сите се засилуваат многу повеќе од тебе, во земја во која што не го знаеш јазикот, и играчи што дел изгубил волја за фудбал а дел веќе планирале дека ќе играат во Витезе, да успееш да бидеш прв со серија од 9 победи по ред...особено што тимот почна не многу сјајно и оваа серија почна после убедливиот пораз од Арсенал? Па тоа е ептен тешко, стварно треба да си маестро за да ти успее тоа. Мора малце и психолошки да се гледа, лесно да се каже ај ти ваму, ти таму... Конте "зад камерите" имаше многу потешка работа од само наоѓање на формација.
Ќе биде брилијантно ова што го прави Конте да се манифестира со титула на крај. Ама ајде. чекор по чекор.
:cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
11.509
So vleguvanjeto na Cesk ja smeni taktikata vo 4-3-3, ali kratko traese toa, otkako vleze Bane se vrati vo standardnata.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.580
Поени од реакции
52.404
So vleguvanjeto na Cesk ja smeni taktikata vo 4-3-3, ali kratko traese toa, otkako vleze Bane se vrati vo standardnata.
Три пати смени тактика :D
Кога влезе Вилиан играа 4-2-4, па кога влезе Цеск 4-3-3 и на крај не знам што точно беше тоа, повеќе накај 3-5-2 :cuc:

Слабо.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.993
Поени од реакции
84.523
Три пати смени тактика :D
Кога влезе Вилиан играа 4-2-4, па кога влезе Цеск 4-3-3 и на крај не знам што точно беше тоа, повеќе накај 3-5-2 :cuc:

Слабо.
Ако продолжи вака ќе има бољи просек од Дрогба :ROFLMAO:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Konte vo Celzi go pravi istoto sto i vo Juve vo prvata godina, olesnitelna okolnost sekako e neigranjeto vo Evropa... So motiviranost ke ja osvoi PL...
 
R

red.devil

Гостин
Ако продолжи вака ќе има бољи просек од Дрогба :ROFLMAO:
Веќе има најдобар просек во историјата на Челзи. Ваљда мислиш дека ќе го надмине по голови :D
Абе, шо стана со страничката за драгонски кога му бројавте голови до полусезона? :ROFLMAO:

И пингањата не треба да ги заборавиме...:misticen:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom