Фан Клуб: Челзи

Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Само Педро да не го игра во првите 11,според мене:

-----------------Куртоа----------------
---Азпи-----Луиз--------Кеихил---
-Мозес---Матич--Канте--Алонсо
-------Вилиам--Коста--Азар
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.077
Поени од реакции
17.833
SPAVAS LI MIRNO MURINJO JOSEU?


..добро де неам врска од падежи.

Ако дознаете утре негде да може да се игра Луиз дава гол кажете, видов во Бетсити немаше денеска, можда утре ќе има...ама па од сите играчи баш на Луиз дали ќе дадат квота..



Не се ништо поквалитетни од нас. Имаат поквалитетен тим од нас и тоа многу. Али има разлика од едното до другото :D

И ја мислам дека ќе тепаме, ептен се тапа Јунајтед, трансфери, стил на игра, и све тоа потсеќа на Челзи кога дојде Мурињо кај нас, а знаеме како заврши таа игра. Едино ме плаши тоа што и ние немаме вообичаено јака игра па може и со нерешено да заврши мечот.....ама па од друга страна уште од ЕП викам дека играва што ја играме е тоа што 9 од 10 меча нема да изгуби од Мурињо, никад не знаел Мурињо против овој стил на игра на Конте така да мислам дека нама шанса да изгубиме утре (и на тикет 1Х ја ставив)

Ама па ако изгубиме у нога си пукаме и можда многу веројатно ни сезонава нема топ4 да видиме.... па не може 3 дербиња со збунети екипи да ги губиме лагано уште у прво полувреме...
Ако загуби Челзи денеска, да не ги играат преостанатите 29 кола до крајот, што велиш?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
Мичи е господ на твитерот:
upload_2016-10-23_15-17-25.png [DOUBLEPOST=1477228758][/DOUBLEPOST]
Ако загуби Челзи денеска, да не ги играат преостанатите 29 кола до крајот, што велиш?
Па повеќе мислев на тоа ако изгуби Челзи денеска останатите мечеви нема да ги гледаме со толку жар сезонава (пишав и погоре) отколку на тоа дека Челзи не треба да игра до крај.
Се водам од тоа каков беше фан клубов (а и општо worldwide фановите на тимот) лани, а и еве оваа сезона после некои мечеви.

Не си ми ги прочитал сите постови :D :D
 
W

wicked_1

Гостин
Chelsea team today: Courtois; Azpilicueta, David Luiz, Cahill (c); Moses, Kante, Matic, Alonso; Pedro, Diego Costa, Hazard.

Chelsea substitutes v Man United: Begovic, Aina, Terry, Chalobah, Oscar, Willian, Batshuayi.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Епа да Педро. Ваљда Вилиан не е спремен 100% ?
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.973
Поени од реакции
1.935
Добар е тимот.
Баш ме интересира каков пристап ќе имаме за мечов, пак ли ќе има бункер како со Арсенал и Лфц или конечно ќе покаже +++диња Периклето :D:D:D
 
H

HoT IcE

Гостин
Импресиониран, пред крај ни падна концентрација и снемавме кондиција ама сега во второ пак да стиснат на почеток на гас за уште еден гол и ГГ.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.160
Поени од реакции
18.495
Само Педро да не го игра во првите 11,според мене:

-----------------Куртоа----------------
---Азпи-----Луиз--------Кеихил---
-Мозес---Матич--Канте--Алонсо
-------Вилиам--Коста--Азар
Сепак Педро
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.038
Поени од реакции
84.623
сакав да пишам дека ова што го одигра денеска Шпанија беше исто како Челзи со Мурињо што играше лани па аналогно на тоа и догодина може да се надеваме на позитивни резултати портив Јунајтед (пошто ете стилот на игра на Конте не му одговара на стилот на игра на Мурињо)
И стварно. Уште од тогаш се виде дека Мурињо ќе го јаде немиен против Конте.

Позаебани ќе ни бидат натпревариве против Саутемптон и кој и да ни е противник у следниве кола него ли Јунајтед.

:vozbud:

ВАМОС БРЕ[DOUBLEPOST=1477240334][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom