Фан Клуб: Челзи

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.101
Поени од реакции
8.168
организирајте сега за реваншот
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Ме занима каква е ситуацијата на Оскар, дали е можно да добие одредена минутажа у среда резултирајки со гол или асистенција ? Одлучив да го оставам на фантази али изгубив 0.2 притоа ..
Иначе честитки за освоените титули
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Ме занима каква е ситуацијата на Оскар, дали е можно да добие одредена минутажа у среда резултирајки со гол или асистенција ? Одлучив да го оставам на фантази али изгубив 0.2 притоа ..
Иначе честитки за освоените титули
Сигурнo ќе биде стaртер.
 
Член од
1 март 2015
Мислења
17
Поени од реакции
51
Ме занима каква е ситуацијата на Оскар, дали е можно да добие одредена минутажа у среда резултирајки со гол или асистенција ? Одлучив да го оставам на фантази али изгубив 0.2 притоа ..
Иначе честитки за освоените титули
Zavisi do murinjo,zosto ima edna filozofija, sekoj si znee sto si nasadil pa taka i igracite ako pruzat dobra partija ima ogromna verovatnost da igraat narednite dve natprevaruvanja a tretata da dremat na klupa isto se slucuva so ,courtua-cech , zouma-cahill, murinjo e nepredvidliv ako mu tekne ke go pusti da igra bek ili pa spic se zavisi do negovata taktika.
 

L.A

Член од
19 јануари 2014
Мислења
1.695
Поени од реакции
1.019
Жозе Мурињо изјави дека победата во Капитал купот веќе ја оставил позади себе и мислите целосно му се насочени кон освојување на Премиер лигата.
Мурињо открива дека на неговите фудбалери им забранил да гледаат ТВ во хотелот и тимскиот автобус, иако поразот на Манчестер Сити не можел да го премолчи член на стручниот штаб.
Тој исто така изјави дека и Јунајтед се во трката за титулата.
''Им кажав на фудбалерот не сакам такви работи ниту разочарување доколку Сити постигне гол во последната минута. Сакав потполна тишина.''
''Бевме успешни во тоа, но член на стручниот штаб скокна во автобусот. Силвино (Лоуро), сакав да го убијам тој човек. Го прекрши правилото.''

11046663_844227012305723_3875424039498094512_n.jpg
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Знам дека е рано за вакви муабети, има уште за играње, засега одлично ни оди во ЛШ и ПЛ, но морам да напишам некој збор на тема состав за наредна сезона. Бидејќи секогаш е низок коефицентот за мое целосно банирање од форумов, па да не останам недоискажан.

1. Централен дефанзивец. Тери во поодминати години, иако игра ѕверски. Кејхил неконстантен, Зума многу добар, но и доста млад. Ни треба малку повеќе длабочина на составот. Варане, Лапорте и таквите мејнстрим дефанзивци, не ги сакам. Премногу пари за сомнителна роба, никако. Може да се размислува на играчи како Ховедес, Манолас, некој трет можеби. Или пак враќање на Омеруо и Калас, ако се реши Мурињо на таа варијанта.

2 и 3. Двајца играчи од среден ред. Еден кој би го заменил Фабрегас. Ван Гинкел ако дигне глава од повреди. Колбек од Њукасл е солидна и не толку скапа опција. И играч налик на Погба. Јас лично би сакал овој да го видам во Челзи, но знаеме дека милион екипи го бараат и дека цената му е преголема. Челзи не троши големи пари на еден играч, така работи, така е правилно. Затоа има алтернативи. На пример Муса Сисоко. Игра солидна одбрана, трчач, знае да шутне и постигне гол. Нас и меѓудругото ни треба и квалитетен шутер. После Лампард тоа го немаме. Флоренци од Рома лично мене ми е еден од поомилените играчи од Сериа А, не би имал ништо против и ако тој го пополни тоа место. Или пак Лофтус Чик и Аке да добиваат почесто шанси.
И секако, продавање на Микел.

4. Играч од напаѓачка линија. Заминаа Салах и Шурле, дојде само Квадрадо. Минимум уште еден играч ни фали од навална линија за ротација. Која очајно ни требаше во изминативе месец и половина. Враќање на Мозес, Салах, Траоре, Атсу, Хазард, не би ме изненадило.

Евентуалното пензионирање на Дрогба отвора врата за трет шпиц. Јас би со Бамфорд. Коста и Реми исто така, обезбедени на таа позиција. Со овие корекции во составот, би имале во буквална смисла тип топ екипа. Уште подобра од сезонава.

За оваа, да освоиме Премиер е најважно, за ЛШ ќе видиме како ќе стоиме со среќата.
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2014
Мислења
3.430
Поени од реакции
2.113
на Ван Гинкел заборавете, го гледам во Милан кога и да добие шанса не ја искориства, си се шета буквално на теренот, многу лош. За шпиц, Реми и ако не ми е по ќеф кога и да добие шанса максимално ја искориства, трета опција не знам кој ке биди ама сигурно нема Бамфорд да биди, едноставно Мурињо не ти оди на таков ризик, иако детето има талент не велам дека еден ден нема да ни го предводи нападот ама рано е нека се калеми таму во Боро, голгетер ни треба шо би рекол Мурињо "убица" во нападот, незамисливо ми е да играме некој дерби натпревар Коста да не е достапен за игра и ако не ни оди Бамфорд да не вади од калта :neetaka:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom