Фан Клуб: Челзи

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.554
Имало и порано некои црвени линии не е прв пат.
Добар си е а холанѓаните па што врска имаат со бела боја, што има уопште да се споредуваме или на кој му личел на некого дресот.
Како бе шо имаат врска !!??!!/ Си им го видел знамето ??? Исто е ко тробојката на ракавите на челзи само хоризонтално.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Дечки веќ е закажано и овој наше, еве ивент , около 20 наши од Куманово ке има, и ви сте добродојдени свакако. https://www.facebook.com/events/876459735731211/?ref=4


Ако сте за, Ice hot Ми кажа дека ке откаже резервацију, ке дојдете овамо свите..
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
23.554
Како сакате, ја резервирав во Џорџ за 15 души, ако слушајно Скопјанците се предомислат и сакаат да славиме со плус 30 фанови на Челзи од ФК Челзи КУманово, ќе откажам резервација мене не ми е проблем, исто ми се фаќа.
Ако не е проблем мене лично не ми смета да сме повеќе. На крај краева затоа доаќаме у Куманово за да сме заедно со кумановците,зашто за сами да седиме ќе се договоревме у Скопје.[DOUBLEPOST=1425053444][/DOUBLEPOST]
Дечки веќ е закажано и овој наше, еве ивент , около 20 наши од Куманово ке има, и ви сте добродојдени свакако. https://www.facebook.com/events/876459735731211/?ref=4


Ако сте за, Ice hot Ми кажа дека ке откаже резервацију, ке дојдете овамо свите..
Содржината е недостапна . Дај пиши каде и кое време вие ке се собирате па договори се со шоферите Донев и Транкилити ;)
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Не можев да га видив настам. Ја затој и збореше на друго место за да смо сви заедно ама одма ме нападнасте имало кој да мисли и затој си ќутеше не ми се расправља.
 
H

HoT IcE

Гостин
Викторе ај молу те не изигравај жртву. Ти кажа дека смо морале у Вајр да гледамо, ако имаш нешто паметно да кажеш, кажи ако не ќути.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
203
Поени од реакции
176
Ке се договоримо све како што треба, рачунајте у недељу смо 35-40 душе заедно :D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Викторе ај молу те не изигравај жртву. Ти кажа дека смо морале у Вајр да гледамо, ако имаш нешто паметно да кажеш, кажи ако не ќути.
Ја мислеше дека е ПЛ како прво не знаеше дека е финале и на Арену треба.
Можеше да предложу други места сс Арену ама ти ми се направи паметан сакаја си да има едење ако сака некој нешто ау, и Џорџ имало ми кажа пошто ја не знам нели ама кд ми кажа дека имало кој да мисли дигна руке пошто ваљда људи од овде си ги кажаја дека ти си ни организатор у Куманово а не знам ни дали си дел од наш фан клуб.
Сс само тој што прифати да идемо на друго место си покажа дека не си бија у право.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
И друг пут цитирај ме ако сакаш да знаев сс кога правиш муабет.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.600
Поени од реакции
52.431
Доста бе ајде :D
Заедно ќе гледаме сите, договорено е.

Еве ви го пресот
 
H

HoT IcE

Гостин
Ја мислеше дека е ПЛ како прво не знаеше дека е финале и на Арену треба.
Можеше да предложу други места сс Арену ама ти ми се направи паметан сакаја си да има едење ако сака некој нешто ау, и Џорџ имало ми кажа пошто ја не знам нели ама кд ми кажа дека имало кој да мисли дигна руке пошто ваљда људи од овде си ги кажаја дека ти си ни организатор у Куманово а не знам ни дали си дел од наш фан клуб.
Сс само тој што прифати да идемо на друго место си покажа дека не си бија у право.
Ти си ептен глупо човече.
Ај молу те немој више у никакв контекст да ме спомнуеш.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Никој не те извреѓа тебе нити ти кажа лошо нешто , још прв пут почна на лично да идеш сс мене а ја само предложи место. Ако имаш кажи нешто а не да вреѓаш тија муабети задржи ги за у Недељу ако смееш кажи ми ги у лице.
 
H

HoT IcE

Гостин
Ако смеју? Што се замислуеш ти себе бе? Кој мислиш дека си? Немој да ми претиш и да ми се курназиш да не те испрату у недељу од куде што си дошја, јасно да ти е.
И још нешто ќе ти кажу, не си вреѓаја, ама како некоја пичка индиреткно спушташ муабети дека сам се ја представија како организатор за Куманово, а зашто не прашаш Донев дали сам се ја преставија, или ми он пиша да резервирам.
Прво малце се ифнормирај, па тек тг научи да се адаптираш на људи па тга можда и некој ќе те рачуна за организацију, да не те цитирам па што беше пишаја.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Не мешај други ја се знам добро сс њима сга видемо дека сакав да гледав сс други кумановци сами можев и у Скопје. Битно е што можеш сс убаво да се договори све и затој и пиша ја Вајр што не е можно затој што немав Арену ама можеше да не улазаш у личан конфликт сс мене и да најдемо место за сви а ти ми се направи паметан. Нема потреба да се расправљамо туј и претимо ќе разговарамо у Недељу и такој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom