Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Според блогов, можна е трампа Кол-Бензема со доплата од стана на Реал Мадрид?
Не ми е јасно според која математика Кол е по скап од Бензема?

Бензема би го пречекал со 2 раце, подобро (дури и) 60 милиони за него отколку за Торес, мене лично многу повеќе ми се свиѓа Карим.
Немаме соодветна замена за Кол, инаку до сега Бензема ќе беше наш, бидете сигурни во тоа.

Штета е шо Карваљо замина, ама тоа беше негова желба и треба да се почитува неговата одлука. Баш беше добар за крпење дупки (а зошто да не и за прв состав) но што е тука е. Некако сум убеден дека ќе донесеме уште еден дефанзивец, макар бил и бек.

Многу квалитетни играчи заминаа, многу големи имиња. Иако според досега прикажаното црно ни се пишува, гледајте на светлата страна: цврсто се решени да им дадат шанса на младите играчи. На крај краева, незнам за вас, ама јас навивам за Челзи а не за Тери или Анелка


http://chelseafc.blog.mk/2010/08/10/000-4/#more-1686

Незнам колку е точно ова, но според The Times Челзи испратиле 13м фунти, т.е. 5 повеќе од онаа понуда на Барса.
Доколку е точно, не ми е јасна стратегијата на управава, ќе се засили само средниот ред (до мера каде што ќе има и вишок играчи) а усвари очигледно е дека нешто не штима во одбраната, а и нападот е доста јалов

http://chelseafc.blog.mk/2010/08/10/murinjo-planira-da-mu-go-odzeme-lukaku-na-chelzi/#more-1682

Како може некому да му украдеш нешто што не е негово? :raz:

http://chelseafc.blog.mk/2010/08/09/san-posledna-reprezentativna-shansa-za-teri/

За СП незнам, ама сигурен сум дека она фамозно финале во 2008 година направи целосен пресврт во неговата кариера, и неговата психичка состојба во однос на фудбалот.


http://chelseafc.blog.mk/2010/08/09/000-3/

Погоре пишав дека и покрај се ми е мило што барем младите ќе добијат шанса, ама после ова се прашувам КОИ МЛАДИНЦИ?
 
A

Auditore

Гостин
Озбилен сум, со овој тим.

Ако сакаш поконкретен одговор, постави ми поконкретно прашање.
Имаме премногу дупки во одбрана, многу квалитетни играчи ни заминаа а не дојде ниту еден кој е сличен на нив а се се сведува на младите од академија и ти очекуваш топ 3?
Мојата прогноза е 4/5 место за оваа сезона.
Но до 31 август сеуште има време иако не се надевам многу.
Како и да е сум и останувам фан на Челзи.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Имаме премногу дупки во одбрана, многу квалитетни играчи ни заминаа а не дојде ниту еден кој е сличен на нив а се се сведува на младите од академија и ти очекуваш топ 3?
Мојата прогноза е 4/5 место за оваа сезона.
Но до 31 август сеуште има време иако не се надевам многу.
Како и да е сум и останувам фан на Челзи.
Дај и ти не курчи многу. Не дека ги сакам многу Челзи, ако сакет и нека испаднет ич не ми е гајле, само претервите со песимизам. Ок можда нема да се први, но во секој случај ќе се пред Ливерпул,Сити,Тотенхем...
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Дај и ти не курчи многу. Не дека ги сакам многу Челзи, ако сакет и нека испаднет ич не ми е гајле, само претервите со песимизам. Ок можда нема да се први, но во секој случај ќе се пред Ливерпул,Сити,Тотенхем...
А Манчестер, Арсенал...? :)

(да не зборувам за Интер, Барса, Реал... )
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Нилмар стрелец за Бразил. Полувреме е сега.
Некако спласнаа и шпекулациите за малиов, ништо не бидува по се изгледа...
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Нилмар стрелец за Бразил. Полувреме е сега.
Некако спласнаа и шпекулациите за малиов, ништо не бидува по се изгледа...
Вие Нејмар го баравте, овој Нилмар игра за Виљареал. :)
 
B

boki10messi

Гостин
Алооо, еј. Абе, каков е овој песимизам??? Од страна на навивачите на еден од најмоќните клубови на денешницата?? Челзи, Манчестер и Барселона секогаш ќе бидат најмоќни клубови. Овде се вклучуваат и Реал и по некоја италијанска екипа. Но тие три тима, Барса, вие и МанУтд се моментално на врвот на Европа.

Ван Гал: "El Barça es el mejor equipo de Europa. Sólo el Chelsea y el Manchester United están a su nivel." - 100% точно. Може сте во мала криза, ама сепак имате класа играчи.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Вие Нејмар го баравте, овој Нилмар игра за Виљареал. :)
Упс, некому му се спие :kesa:
Фала за корекцијата :)

Алооо, еј. Абе, каков е овој песимизам??? Од страна на навивачите на еден од најмоќните клубови на денешницата?? Челзи, Манчестер и Барселона секогаш ќе бидат најмоќни клубови. Овде се вклучуваат и Реал и по некоја италијанска екипа. Но тие три тима, Барса, вие и МанУтд се моментално на врвот на Европа.

Ван Гал: "El Barça es el mejor equipo de Europa. Sólo el Chelsea y el Manchester United están a su nivel." - 100% точно. Може сте во мала криза, ама сепак имате класа играчи.
Да, само се плашиме оваа мала криза да не стане голема.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Алооо, еј. Абе, каков е овој песимизам??? Од страна на навивачите на еден од најмоќните клубови на денешницата?? Челзи, Манчестер и Барселона секогаш ќе бидат најмоќни клубови. Овде се вклучуваат и Реал и по некоја италијанска екипа. Но тие три тима, Барса, вие и МанУтд се моментално на врвот на Европа.

Ван Гал: "El Barça es el mejor equipo de Europa. Sólo el Chelsea y el Manchester United están a su nivel." - 100% точно. Може сте во мала криза, ама сепак имате класа играчи.
Ти бре дете дефинитивно 2-3 години гледаш фудбал, или можеби гледаш и на граФче.

Се извинувам за постов но неможев да оддолеам
 
M

mercenary

Гостин
Џврк, ти зборувам за моменталната ситуација.
Извинете за оф топиков,фанови на Челзи.

Моменталната ситуација е 1.Интер 2.Баерн М
Уште пред да почнеш со анти-фудбал срањата..

"We won the tie in Barcelona, but everyone talks about Barcelona winning and says we parked the bus in front of the goal. We didn't park the bus, we parked the airplane and we did it for two reasons. One, because we only had 10 men and two, because we beat them 3-1 at San Siro, not by parking the bus, or the boat or the airplane, but by smashing them at the San Siro".
- Jose Mourinho

Он топик
Да даеш 20м за Рамиреш е стварно глупо.Мое мислење.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom