Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Што им требаше да даваат гол 91 минута кога знаеја дека џабе им нерешено за осмина финале.Али морат да признаеме..добар гол на Агуеро.Како ќе функционират со Дрогба во напад...милина.
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
можда и ние ќе збрцавме гол од слободен, ама премногу брзо истрча ѕидот...
 
F

fantomX

Гостин
Што им требаше да даваат гол 91 минута кога знаеја дека џабе им нерешено за осмина финале.Али морат да признаеме..добар гол на Агуеро.Како ќе функционират со Дрогба во напад...милина.
За Лига Европа...:icon_mrgr

можда и ние ќе збрцавме гол од слободен, ама премногу брзо истрча ѕидот...
Не го остаја Алекса, Малуда (мислам) ебаго...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Да беше Алекс, глава кинеше на некој.

Какви сме станале у ПМ. Да беше вака, да беше онака. Заврши 2-2, готово. Повеќе среќа (а Бога ми и подобра игра) во недела. Поздрав од мене, се читаме понатаму!
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Значи Дрогба се врати како што ни самиот не очекуел :)
И Агуеро е стварно ѕвер од играч..ако дојде супер засилување ќе биде..
И дај некој нека ги постира голојте..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Од сега натаму, јас ја превземам одговорноста да ги постирам головите, само Ве молам не замарајте со постови, ајде нека ди даде некој головите. Ви кажав и претходно, кога ќе ги има дека ќе ги постирам. Не се лутете, само сакам да имаме попродуктивна дискусија, со што е можно помалку тупење...

http://www.goalsarena.com/video/champions-league/2009.11.03-atl.-madrid-2-2-chelsea_en.html
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
МалиМуда асистирал? :icon_mrgr
Добар кам-бек на Дрогба, 2 голчиња...

Нека ни е честито пласманот во 1/8 финале, сеа да се насочиме кон неделниот натпревар со Ѓаволите. Да ги исчукаме и да покажеме годинава кој е кој во ПЛ:smir:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Како се викаше голманчето од хрватска тоа маленкото?????
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Дечки,со мало задоцнување,честито пласманот осмина-финале....:smir:Леле кој гол агуеро ни го збрца...:vozbud:А и дрогба не беше лош,одличен кам бек..
Сега е најважно да се фокусираме на дуелот со манчестер и да ги исплескаме убаво.....:helou:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
ne mi e jasno zosto drogba koga izleguva sam pred golman pogolema e verojatnost da go pogodi golmanot od kolku golot ,dosega 3547834534957 pati mu se ima sluceno!!!
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
174
не знам можеби грешам ама агуеро е повеќе како форвард него страјкер, така да скептичен сум да се фрлат големи пари за него, некако имам интуиција дека дечкото не е за премиер, ама ова е само мое мислење се надевам дека грешам.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Aguero e Second striker , a moze da se koristi vo poveke formacii (kako krilen napagac ili poluspic)... isti tip na igrac kako Del Piero da recime... vo sekoj slucaj koj i da go kupi nema da zgresi , se raboti za eden od najdobrite svetski fudbaleri a ima samo 21 godina...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom