Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
BENAYOUN TO BELGRADE

Posted on: Wed 29 Sep 2010
We can confirm that Yossi Benayoun will travel to Belgrade for treatment on his calf injury.
Yossi has been treated there before and the club's medical team, familiar with the procedures and confident it would do Yossi no harm, agreed that it would not adversely impact the rehab work he was receiving from Chelsea staff at Cobham.
He will be accompanied by a club doctor.

:tapp:

Овој најверојатно ќе оди кај таа докторката Маријана,а Калу најверојатно или се враќа со Арсенал или со Астон Вила наредната недела...
Преку к*р ми е со повредиве веќе...

--- надополнето ---



Ѕвериште !!!!
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мило ми е што Анчелоти е задоволен од играта на Какута вчера.Се надевам дека ќе го задржиме и дека ќе добива повеќе шанси.
Не ми е јасно зошто да се продаде Какута??ништо не купија па уште сакаат и да продадат..:tapp:

--- надополнето ---

BENAYOUN TO BELGRADE

Posted on: Wed 29 Sep 2010
We can confirm that Yossi Benayoun will travel to Belgrade for treatment on his calf injury.
Yossi has been treated there before and the club's medical team, familiar with the procedures and confident it would do Yossi no harm, agreed that it would not adversely impact the rehab work he was receiving from Chelsea staff at Cobham.
He will be accompanied by a club doctor.

:tapp:

Овој најверојатно ќе оди кај таа докторката Маријана,а Калу најверојатно или се враќа со Арсенал или со Астон Вила наредната недела...
Преку к*р ми е со повредиве веќе...

--- надополнето ---



Ѕвериште !!!!

Дрогба сакам да го видам со Арсенал!!Смрт е за големите клубови..ќе фали ако не игра у недела...
 
В

Вори

Гостин
Зашто да не игра Дрогба недела,не е повреден или нешто..
Иначе за во недела тој ќе ги вакцинира комшиите,ќе видите.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Мислев да не дреме у недела на клупа,пошто прочитав на форумов на некои од претходните утакмици катастрофален бил..Со Сити мислам дека било тоа незнам..Иначе и ја мислам дека Дрогба треба да го шине Арсенал..
 
В

Вори

Гостин
Да ти кажам искрено,Фабиански ќе жали што станал голман во недела.

--- надополнето ---

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2170233,00.html

Вчера навечер на 87 годишна возраст починал таткото на Анчелоти,Џузепе!
Анчелоти ќе оди во Италија во наредните денови и ќе се врати во недела кога е утакмицата со Арсенал.
Почивај во мир стари.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
DIDIER VISITS THE Drogba STADIUM
Posted on: Thu 30 Sep 2010 Didier Drogba was in Paris on Wednesday, as he was visited the new Levallois Sporting Club stadium in Paris, which has been named after him.

The official inauguration ceremony at Le Stade Didier Drogba was attended by Patrick Balkany (pictured below), the mayor of Levallois, Jean-Pierre Aubry, the president of Levallois SC and the Chelsea forward.



Speaking at the opening of the stadium, Drogba said: 'I am so proud to have the new stadium named after me. I spent some very happy times at Levallois as a teenager, so this is a great honour for me.'

The new stadium is situated in Levallois-Perret, a north-western suburb of Paris. Levallois SC play in the fourth tier of French football where Didier played youth football from the age of 15, before moving to Le Mans when he was 19, signing his first professional contract at the age of 21.

 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Нека почива во мир стариот..Со Арсенал ќе биде јако,ќе има добар фудбал и одличен меч..се знае кои се првите 11?Фабиански ако е на гол ќе лапне едно 2-3 гола сигурно..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
GIUSEPPE ANCELOTTI 1923-2010

Posted on: Thu 30 Sep 2010
Carlo Ancelotti's father Giuseppe passed away in Italy last night aged 87 with his son at his side.
Everyone at Chelsea Football Club sends our deepest condolences to Carlo and his family. They are all in our thoughts at this time.
The funeral will take place in Italy on Saturday. Carlo will return to London for Sunday's match versus Arsenal.

Нека почива во мир татко му на Карло.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Овој месец освен со Арсенал немаме некој тешок противник..

Очекувам 4/4.

Aston Villa - Chelsea
Spartak Moskva - Chelsea
Chelsea - Wolverhampton
Blackburn Rovers - Chelsea
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom