Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Possible Line Ups

Chelsea: Turnbull, Bruma, Ivanovich, Alex, Ferreira, Essien, Benayoun, Ramires, Malouda, Kakuta, Sturridge


Newcastle: Krul, Coloccini, Jose Enrique, Campbell, Perch, Nolan, Barton, Routledge, Guttierez, Carroll, Ben Arfa
 

NeSSo

Eminem :)
Член од
13 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
1
Денес младиве ќе направат ЛОМ баш сакам да го видам Какута,Рамирес,Брума,МекЕхран се разбира ако играат :)
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
Абе заборавив да спомнам, некни со Блекпул коа игравме се загледав у Брума, многу кошаркарски став има кога игра во одбрана (без топка, нормално)
Не бе, неколку пати го имам гледано и супер став си има детето, типично стоперски, плус цврст е, агилен, висок и игра многу искусно за негова возраст ( да не заборавиме дека за да се биде дефанзивец најнеопходно е да се има искуство) Или поинаку кажано ТОП Е!!!

--- надополнето ---

Денес младиве ќе направат ЛОМ баш сакам да го видам Какута,Рамирес,Брума,МекЕхран се разбира ако играат
Море Рамирес јас ведаш би го прекомандувал во првиот тим а не да игра со РЕЗЕРВИТЕ! Навистина квалитетен играч, ТОП ЗАСЛИУВАЊЕ!!!
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2161073,00.html
Анчелоти: младите ќе играат

Jeffrey Bruma, Gael Kakuta, Daniel Sturridge and Patrick van Aanholthttp://www.chelseafc.com/page/TheReservesProfiles/0,,10268%7E898883,00.html стартери
Ashley Cole, John Mikel Obi, Michael Essien and Didier Drogba ќе одмараат

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~2162047,00.html
Босингва со 55 минути резервен фудбал. Останало уште нешто во него, техниката и начинот на игра. Има надеж

--- надополнето ---

Не бе, неколку пати го имам гледано и супер став си има детето, типично стоперски, плус цврст е, агилен, висок и игра многу искусно за негова возраст ( да не заборавиме дека за да се биде дефанзивец најнеопходно е да се има искуство) Или поинаку кажано ТОП Е!!!

--- надополнето ---



Море Рамирес јас ведаш би го прекомандувал во првиот тим а не да игра со РЕЗЕРВИТЕ! Навистина квалитетен играч, ТОП ЗАСЛИУВАЊЕ!!!
Не бе не реков дека е лош, туку наведнат се движи додека противникот напаѓа и е на околу 25-30 метри од голот
 

Rikal

Тој е тој: Специјалниот
Член од
18 септември 2010
Мислења
363
Поени од реакции
23
На Спорт Клуб ќе ја даваат али ако ја немаш оваа телевизија гледај ја на atdhe
 
В

Вори

Гостин
Овие Њукасл жими куров со прв тим ќе играат,да им ебам глупите.

--- надополнето ---

Chelsea are expected to start in the following 4-3-3 formation:
22 Ross Turnbull
19 Paulo Ferreira
43 Jeffrey Bruma
26 John Terry (c)
38 Patrick van Aanholt
10 Yossi Benayoun
7 Ramires
18 Yury Zhirkov
23 Daniel Sturridge
39 Nicolas Anelka
44 Gael Kakuta
Subs: 1 Petr Cech, 47 Billy Clifford, 33 Alex, 62 Nathaniel Chalobah, 46 Josh McEachran, 52 Jacob Mellis, 21 Salomon Kalou.

Официјалниот состав!
Стариџ и Какута во нападот,подржани од Анелка.
Бенајун,Рамирес и Жижи стартери,тоа ептен ми се свиѓа.
Анхолт и Брума исто така добиваат шанса од помладите..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom