Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Што е поентата на ова ? Анчелоти го крева духот на тимот , или за 50те фунти ???
Или може сака да му простат фановите за срање резултатите ?

http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1982080,00.html
Маркетиншка работа на Челзи, мора такви глупости кога веќе :
1. Немаш атрактивни играчи (туку дебили).
2. Немаш ни успеси.

Cole rates Ivanovic

Joe Cole believes full-back Branislav Ivanovic should be Chelsea's player of the year.


Целосно:

http://www.premierleague.com/page/Headlines/0,,12306~1984430,00.html
Ахам, зато „си го сакам“ Џо, право си кажува. Иванович е подобар плејмејкер од него, Малуда и Шмугло заедно сезонава. :kesa:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.678

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Дефинитивно,Бане сите утакмици ова сезона ги изигра на ниво.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Барем Жозе и Жирков да не се повредени, со Тери и Иванович на стоперските места, сигурен сум дека ќе ги минеме Интер.

Вака, покрај никаков Хиларио, без бекови и стопери, се надевам само дека ќе избегнеме дебакл од Интер, ко што се случи со Сити.

ПЛ за мене е завршена работа, прашањето е 2 или 3 место...
(4то можеби? )
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Барем Жозе и Жирков да не се повредени, со Тери и Иванович на стоперските места, сигурен сум дека ќе ги минеме Интер.

Вака, покрај никаков Хиларио, без бекови и стопери, се надевам само дека ќе избегнеме дебакл од Интер, ко што се случи со Сити.

ПЛ за мене е завршена работа, прашањето е 2 или 3 место...
(4то можеби? )
Се зборуваше дека Чех ќе биде спремен со Интер, па барем Хиларио нема да стои пред гол, што е ептен добро, ако Есиен и Босингва бидат фит, очекувам да минеме, а со оглед на тоа дека ќе бидат фит за преостанатиот дел од сезоната, јас уште верувам дека ќе освоеме прво место, затоа што сепак, колку толку, уште сме +1 поен пред Манчестер и доколку ние успееме да поминеме без киксови и дебакли како со Манчестер Сити, имаме шанси.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
215
Поени од реакции
41
Ovie Anglicanive se debilska nacija, kako mozat tolku da mu se nafrlat na Terry ccc. Ke mi bide milo da ne otide da igra Terry za Anglija, pa uste i da se povredi ferdinand koj i da bide zdrav ne e vekje onoj stario pa posle neka go stavat bridge(gomnoto) kako centarhalf pa da ja dupnat Anglija site sto ke igraat so nea sve da im ebam. BEZ IGRACITE NA CHELSEA ANGLIJA NE E ANGLIJA
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Ovie Anglicanive se debilska nacija, kako mozat tolku da mu se nafrlat na Terry ccc. Ke mi bide milo da ne otide da igra Terry za Anglija, pa uste i da se povredi ferdinand koj i da bide zdrav ne e vekje onoj stario pa posle neka go stavat bridge(gomnoto) kako centarhalf pa da ja dupnat Anglija site sto ke igraat so nea sve da im ebam. BEZ IGRACITE NA CHELSEA ANGLIJA NE E ANGLIJA
Тери и Фердинанд се централни бекови , а Бриџ лев. Па ако се повреди некој од овие , би го ставиле Лескот.


Прво мислев дека се гласини , ама сеа гледам и официјално е објавено.

Сега прашање е дали ќе играме во ЛШ наредната година.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
леле со ке беше ова баксус таман си реков сега со интер се врајќат ама ништо и плус карваљо се повредил сега незнам како ке играме ќе требит алекс талентотн да влегвит
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Лошо, многу лошо...
Како што тргна, работава не оди кон добро.
Многу тешко ќе биде со Интер со ваков состав, освен да се опорави Есиен, али тешко.:toe:
Инаку Алекс е фит за дуелот со Стоук.
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Оф боже. Тогаш враќам се што реков со претходниот пост. Додуша, не цел. Иаме шанси, али да не го спомнувам и Есиен сега, да не изјават дека и он ќе ја пропушти сезонава, затоа што сум баксуз. :kesa:
 
F

fantomX

Гостин
Па фала богу мислам, секако дека Фереира е подобар избор во секој случај. Секако и Белети, или чекај, казнет е.
Како и да е, Карваљо е тука, или не е.... И Hilarious се разбира!!!
Ешл....уствари Жир....или Малуда е на лев бек, Ѓон Теру игра „на врв на кариера“, „a couple of bad games“ не се бројат, зошто просек да рушат.
Со самото тоа што имаме потполно доверба во средината предводена од Џон Оби Микел и Балак, или не, казнет е и овај.....нема потреба да разговараме за одбраната. Па ко ќе дојдеме до се „крилишта“ и „плејмејкеришта“ од Шмугло, Просечко како и Џо за кој не можам да се помирам што по повредата гледам еден подпросечен играч, што е стварно штета за доста талентиран играч.

-----------------Хиларио------------------
----Иванович---Тери--Алекс---Фереира----
-------Лампард-----Микел----Малуда------
-------Просек----Дрогба-----Шмунгло-----

90% сум сигурен дека вака ќе изгледаме в недела, што сметам дека ќе биде уште една пародија. Ќе тепаме, ама ќе биде пародија.
4-3-3 е промашен систем за нас со овие играчи, секое наредно негово употребување е дебилизам, и или Анчелоти (шо го применува) или овај тим (ако стварно нема подобри можности од 4-3-3) е безнадежен. Јас би одел на оваа група на играчи, пошто стварно не знам кој појќе може успешно да биди тренер на ваква група на играчи. :toe:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
абе sorry за офтопик али кога играа Англија египет

тери го свиркаа своите навивачи или ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom