Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.911
Поени од реакции
1.322
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Исто така сме биле заинтересирани и за Стивен Тејлор од Њукасл.
И за Луис Фабиано (според Спортденес)

Кешли иди уби се.Ја имаш најдобрата пичка у цел UK, со кој памет би ја варал?Или се само измишљотини или Ешли има мозок на амеба.
Ти да си на негово место, да имаш тоа што има он (пари, слава и остало) само на 1 ќе си и верен? :)
Бај да веј, не е докажано, по се изгледа медиумите имаат некој проблем со Челзи па продолжуваат у континуитет да вршат притисок.


Некој можеби ќе се смее на ова, но не би ме зачудило овде прсти да вмешала италијанската мафија :toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кешли иди уби се.Ја имаш најдобрата пичка у цел UK, со кој памет би ја варал?Или се само измишљотини или Ешли има мозок на амеба.
Jaс да ја имам таа Шерил не излегвам од дома што се вели зборот..не слава не пари..само дома и шерил до мене:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.290
Ти да си на негово место, да имаш тоа што има он (пари, слава и остало) само на 1 ќе си и верен? :)
Ja ke ти одговорам место него, уопште нема ни да се оженам. :tv:
 
F

fantomX

Гостин
Младинскиот тим убедливо против Ватфорд за полуфинале на FA Youth Cup. Стрелци се и Брума (18) и МекЕкран (17), веројатно младинците со најсветла иднина како професионални фудбалери од овие во Челзи.
Следни биле Евертон или Блекбурн, со реваншот на Стемфорд Бриџ.
http://www.chelseafc.com/page/LatestNews/0,,10268~1969289,00.html

Челзи планира со 70 милиони фунти да го подмлади тимот
Интересно ова, не верувам дека во целост би можело да се разлизира, ама и со пола би бил задоволен.
Ако Рон Гурлај успеј да донеси барем двајца од овие в лето, слободно после одма нека оди кај сака цел месец на годише одмор.

Исто така сме биле заинтересирани и за Стивен Тејлор од Њукасл.
Фикс-идеја на Френк Арнесен. Борбен е дечково, дурие блиску и до Тери по борбеноста, ама тоа не значи дека го бидува севкупно.

И ќе ве моља, Челзи оваа сезона нема појќе играч по име Ешли Кол. Доколку некоја екипа има таков играч, слободно таму, па и јас би се приклучил.
Благодарам.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.423
Ja ke ти одговорам место него, уопште нема ни да се оженам. :tv:
najpametno....i jas bi igral taka...a do nekade i idejata na neroazuro e dobra ama sepak e malku papucarski(bez navreda brat)..btw za koj si ti Syn??? te gledam nasekade...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
najpametno....i jas bi igral taka...a do nekade i idejata na neroazuro e dobra ama sepak e malku papucarski(bez navreda brat)..btw za koj si ti Syn??? te gledam nasekade...
Сан е за Интер а идејата моја не е папучарски туку секој ден забава ќе си имам со нејзе:pos2::pos2::pos2:(уживај и кулирај:smir:)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.423
Сан е за Интер а идејата моја не е папучарски туку секој ден забава ќе си имам со нејзе:pos2::pos2::pos2:(уживај и кулирај:smir:)
razbrav so sakase da kazis....ama so e mnogu mnogu e..ako saka i megan fox neka e....ne veruvam deka bi izdrzal doma celo vreme(so ogled na toa kakva e ovaa seril)...pa covek si ke eksplodiras:pos2::pos2:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
razbrav so sakase da kazis....ama so e mnogu mnogu e..ako saka i megan fox neka e....ne veruvam deka bi izdrzal doma celo vreme(so ogled na toa kakva e ovaa seril)...pa covek si ke eksplodiras:pos2::pos2:
Тоа онака го кажав на заебанција :pos2:кој би помислил дека нон стоп дома би седел:pos::pos::pos:богами во првите две недели и месец не излегвам а и шерил не е полоша од меган:sekss::pos2::pos2:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.556
Поени од реакции
11.423
Тоа онака го кажав на заебанција :pos2:кој би помислил дека нон стоп дома би седел:pos::pos::pos:богами во првите две недели и месец не излегвам а и шерил не е полоша од меган:sekss::pos2::pos2:
znam znam:pos2::pos2: ama jas sepak da te predupredam :wink: ako nekogas si na mestoto na tipov nemoj voopsto da se zenis....pa jbg za 2 dena ke ti zdodeat seril i megan zaedno :pos2::pos2:
 

eLemenTiX

//b00riS//
Член од
12 мај 2008
Мислења
313
Поени од реакции
8
Почитувани посетители!!!
Поканети сме да гостуваме на натпреварот Интер - Челзи на 24.02.2010 година (Среда). Кој сака да присуствува нека ми прати маил на ace6vel@chelseafc.mkОваа адреса е заштитена од spam bots, мора да вклучиш JavaScript за да ја причиташ со Име, Презиме и град
од каде ќе дојдете за да испратиме конечна листа на тоа кој ќе присуствува.



www.chelseafc.mk
 
В

Вори

Гостин
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Само да не се падни педерот Овербо да ни суди повторно. Вчера ја упропасти Фиорентина со непостоечки пенал и гол од офсајд
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Може некој да ми ги каже последните 4-5 натпревари од минатата сезона на Јунајтед?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom