Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.870
Поени од реакции
1.254
Коа нема играчи кои влијаат врз екипата,нормално е дека ќе бидеме песимисти.
Лани и прелани Челзи го зафатија милион повреди,Африкански купови и не беше шампион,а сезонава на Манчестер првпат го зафатија повреди(Видиќ и Фердинанд) и одма...

Долга е нивата за орање,ќе ги мериме ташаците крајот на мај!
Аха, затоа месец и пол игравме со флечер,де лает и керик у одбрана.Ќе ги мериме у мај братче, со задоволство :)
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Аха, затоа месец и пол игравме со флечер,де лает и керик у одбрана.Ќе ги мериме у мај братче, со задоволство :)
Да точно! Со Флечер и Карик у одбрана. А судиите у напад центар или одбрана играат за вас ?
 
F

fantomX

Гостин
Ako ne igra Terry za Anglija tie nema ni eden poen da osvojat. I koj Ferdinand kapiten bre i kakov Lescot toa ti se pod prose4ni igra4i JOHN TERRY E DEDO GOSPOD NA TERENOT. I ti sto si tolku pameten bi ti prepora4al da ides i da sadis bostan, Chelsea go tepase Apoel na gosti za tvoja informacija(koga im trebaa poeni), a vo poslednoto kolo se bese reseno. Zgora na se everton e mn silna ekipa koja zasluzuva da bide na vrvot.
Околу Џон Тери - очигледно не си наишол досега на мојата иронија, па затоа нека биде за прв пат така. :toe:
Подрачјево не е за бостан многу, со тутун појќе ојше работата (додуша јас лично за берење и нижење појќе бев), ама ако се мора, и бостан ќе се сади некош.
Челзи го тепаше Апоел во утакмица со еден единствен шут на гол и во утакмица во која Апоел држеше појќе топка. АЛО, АПОЕЛ!
Мене не ме интересира Евертон кај заслужува да биди, јас слушам како тиквата Тери ми кажува 90 бода, како Балак ми кажува Арсенал не биле дораснати за првак а Челзи бил, Малоуда вика како се полни со самодоверба за титула....а толку се дебилни што пред и по победа над Арснела играат килаво и вадат килав резултат со Евертон и Хул?!
Не е страшно да имаш лош период, впрочем, нормално е, ама месец декември за Челзи беше ОЧАЕН, и втор таков месец е недозволив, а е на пат да се случи.

Играчите на Челзи немаат право на Лоши денови, а екипите на Арсенал и Јунајтед ги немаат најдобрите денови. Хм ? Не држи некако ова. И да, Роналдо носи и резултати, не само пари.
Што не е јасно? Сите тие набројани натпревари се „лошите денови“ за Челзи, а има уште цела третина сезона. Кое е тоа право се уште да имаат „лоши денови“? Бидејќи се „само луѓе“? НЕ СЕ „само луѓе“, тоа треба да им е кристално јасно на сите.
А дали Арснеал и Јунајтед случајно ги имаат своите мигови од соништата? Јунајтед со една смешна одбрана цела сезона досега и Арнсела со играчи кои многу често без желба влегуваат во натпревар (барем според тоа што го играат)?
Роналдо, па Кака нека биди, за Реал резултат се титули, а барем во шпанско, изгледа многу далечно за Реал. Или Бензема, поенатата е шо тие играчи ако бар малку потфрлат играчки, се интересни за клубот и од маркетиншки аспект. А Оби Микел колку е бре интересен во тој смисол? Балак, Деко, Лампард?!

ова е англиска премиер лига ,а не некоја си кој знае каква лига, во премиер лига може секој секого да тепа а баш па евертон има капацитет да ги тепа и ман и ливерпул и челси.
Мене не ми е гајле кој капацитет го ма Евертон, мене ме интересира то што копитариве од Челзи се уверени во својата „шампионост“, а не ја немаат.

Шта је мишеви, 2 повреди и приближување на Јунајтед и одма гомното во гаќите :)

Ако ќе сте шампиони треба освен да се борите против конкурентите, да се борите и против повредите и суспензиите, кои оваа година и не ги имавте многу, во споредба со некој.
Мишице моја, јас се плашам од Тери, Лампард, Дрогба, Балак, Чех, Карваљо.... Од нивната килавост и дебилизам, иако сите се на врвот во својата кариера. Дуелот со Манчестер Јунајтед е еден до крајот, а има уште 11 други чиј исход нема ама апсолутно ни најмала зависност од Манчестер Јунајтед. Накратко кажано, поентата е следна: Манчестер Јунајтед не можи да го добие првото место, туку Челзи може да го изгуби.

Најтешка е борбата со самите себе, која моментално дебилите ја имаат од причина што се мислат нешто што ни одблиску не се. Веројатно и претходно било така, само за вонтеренски работи. Сега тоа го гледам и на терен.

Tomorrow we play Hilario in goal, defenders are Ferreira, Alex, Carvalho and Zhirkov. Midfielders Lampard, Mikel, Ballack, and strikers Sturridge, Joe Cole and Drogba.
Браво дебелко, штета Белети шо го нема па да си играше десно, а Фереира лево и да бевме комплетни така. И зошто ма Шмуљо да го нема?!
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Да , се сложувам. Јунајтед не се способни да освојат титула , него ние сме способни да ја изгубиме. Да не беа толкави дебили , па со парите од Роналдо наместо да покриваат долгови , и слично , они поткупуваат играчи да си даваат авто голови , и судии да им даваат по уште еден натпревар продолжение , и секој натпревар по 3 пенала.
 

Nekoj IksDe

Челзијаш
Член од
17 септември 2009
Мислења
495
Поени од реакции
9
Не пишав Средата дека не сакав да паднам во депресија:icon_conf против Арсенал скоро префектно изиграно со Евертон очајно пак и сега читам дека утре Кварло речиси со прв состав игра
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Мило ми е за Ешли ама од тоа Челзи нема ништо.:toe:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
ANCELOTTI: CONFIDENCE WITHOUT COLE

Posted on: Fri 12 Feb 2010
With one-left back out for three months, Carlo Ancelotti believes another is set to shine at Stamford Bridge.
Ashley Cole's fractured ankle has ruled him out of action for an anticipated three months, and he undergoes surgery this afternoon. That means Yury Zhirkov is presented with an opportunity to show what he can do on a more regular basis.
'It is bad news because Ashley is a very important player for us but we have the opportunity to put in Zhirkov, who is another fantastic left-back,' Ancelotti said on Friday.
'I have confidence that he will do a very good job, he played very well the last games, sometimes at left-back and sometimes in midfield, so I have confidence.
'I am disappointed because Ashley is very important but sometimes it can happen, a player has an injury, and I hope he will come back before the end of the season.
'It is a realistic possibility, he will do surgery today and we hope to rest him quickly. I think in three months he will be ready to play, so for England he can play for the World Cup.'
Asked what the Russian can bring to the role, his manager said: 'I said that I have a lot of confidence because he is a very good player.
'We wanted to buy him in the summer because he could be an alternative to Ashley. Now is coming his moment, and I think he will be fit to do the best.'
You can read more from Zhirkov in an exclusive Chelsea website FA Cup preview.

The big screen located in the North Stand at Stamford Bridge will be out of service for the rest of this season due to essential maintenance work.
However, the other screen in the Shed End will continue to display all the usual information and replays during matches. The club apologises for any inconvenience to supporters.


Биг Скрин-от ќе оди на поправка :tv:
...А за Јури се надевам дека достојно ќе го замени Ешли.



ПС.
Челзи ќе биде шампион на Европа... следната година
Португалецот искажа голем број на комплименти на адреса на Џон Тери, но изјави и дека Интер ќе го застане Челзи во Лигата на Шампионите оваа сезона. Жозе Мурињо го подржа еден од своите миленици, Џон Тери во најтешките моменти од неговиот живот во последниот период.


"Имав среќа да освојам неколку трофеи со најдобриот капитен кој сум можел да го тренирам-Џон Тери. Таков играч и лидер е вистинско "злато" за секој тим" изјави Португалецот. Неговиот тим Интер за десет дена ќе ги пречека "сините" на "Џузепе Меаца" во рамките од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, но Мурињо не е сентиментален.

"Им посакувам да ја освојат Лигата на Шампионите, но следната година. Секогаш се трудам мојот актуелен клуб да биде најдобар. Единствен начин да се потврдите во фудбалот е да победувате во секој натпревар, што јас и го правам тоа" беше "скромен" Мурињо во изјавата.


Ах бре Жозе...ќе видиме ај...хехехехе
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
ПС.
Челзи ќе биде шампион на Европа... следната година
Португалецот искажа голем број на комплименти на адреса на Џон Тери, но изјави и дека Интер ќе го застане Челзи во Лигата на Шампионите оваа сезона. Жозе Мурињо го подржа еден од своите миленици, Џон Тери во најтешките моменти од неговиот живот во последниот период.


"Имав среќа да освојам неколку трофеи со најдобриот капитен кој сум можел да го тренирам-Џон Тери. Таков играч и лидер е вистинско "злато" за секој тим" изјави Португалецот. Неговиот тим Интер за десет дена ќе ги пречека "сините" на "Џузепе Меаца" во рамките од 1/8 финалето во Лигата на Шампионите, но Мурињо не е сентиментален.

"Им посакувам да ја освојат Лигата на Шампионите, но следната година. Секогаш се трудам мојот актуелен клуб да биде најдобар. Единствен начин да се потврдите во фудбалот е да победувате во секој натпревар, што јас и го правам тоа" беше "скромен" Мурињо во изјавата.


Ах бре Жозе...ќе видиме ај...хехехехе

Зошто све мислам дека Жозе се сили ама кога ќе дојде моментот ќе се посерат?
 
F

fantomX

Гостин
Да , се сложувам. Јунајтед не се способни да освојат титула , него ние сме способни да ја изгубиме. Да не беа толкави дебили , па со парите од Роналдо наместо да покриваат долгови , и слично , они поткупуваат играчи да си даваат авто голови , и судии да им даваат по уште еден натпревар продолжение , и секој натпревар по 3 пенала.
Манчестер јунајтед е секогаш способен да освој титула, само понекогаш се наоѓа и некој поспособен. Тери, Малуда, Балак & co.....сериозно мислат дека овој состав на Челзи е баш таков, поспособен од тој на Јунајтед, а никако не го покажуваат тоа. Затоа се копуци.
Нема врска парите, Роналдо е Роналдо, ама за Стоук, Хул и останати доволни се и Руни, Валенсија и Нани.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Да не беше Африкански куп на нации сеа Дрогба ќе беше 5 гола пред Руни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom