Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
и Ман.Ју нема да се доближи... на крај Арсенал ќе ја собере титулата.. али ете ауто гол
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Арсенал ќе изигра убаво против Вила пример,ќе дојде Волвс ќе го тресне од земја..и се по старо.
Иако никако не ги потценувам,зошто добри се стварно..
Арсенал се премлади, деца се, а сепак се јаки, баш затоа многу ги ценам. Можам да кажам дека ми се втор омилен клуб после Барса.

туку да не ојме многу оф топик, еве ги Јунајтед пак водат, а гол не ставија, како и обично :hihi:
 
В

Вори

Гостин
Ете ви бе..кај ќе го тепа Хул на Манчестер не ми е јасно..
Затоа убаво си реков во постот погоре..па бидете поздравени до утре..
(Челси-Фулам 3-0,моја прогноза..)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Челзи не знае да добива резултати кога е прв т.е. под притисок...
 
F

fantomX

Гостин
После пола првенство, имаме 2 бода предност пред второпласираниот (можно 1, ако Арсенал кога и да го игра, го добие заостанатиот дуел). Веројатно се можеше 6 до 8 бода предност, но тоа е тоа, само да се гледа напред, вака или онака, Челзи е во пол-позиција.

Челзи не знае да добива резултати кога е прв т.е. под притисок...
Јас не гледам кој притисок е да си прв. Притисок е секое коло да се надеваш на пораз на тој пред тебе. Ако си прв, немаш таква мака. Ако и компириве од Челзи мислат ко тебе, тогаш несомнено имаат голем и тешко совладлив проблем. :toe:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Јас не гледам кој притисок е да си прв. Притисок е секое коло да се надеваш на пораз на тој пред тебе. Ако си прв, немаш таква мака. Ако и компириве од Челзи мислат ко тебе, тогаш несомнено имаат голем и тешко совладлив проблем. :toe:
па притисокот го прави баш тоа што тој под тебе се надева на грешка за тој евентуално да може да ја искористи... барем јас така мислам, јас ти зборам конкретно за Челзи, не се држат цврсто на врвот кога се во пол-позиција.
 
F

fantomX

Гостин
па притисокот го прави баш тоа што тој под тебе се надева на грешка за тој евентуално да може да ја искористи... барем јас така мислам, јас ти зборам конкретно за Челзи, не се држат цврсто на врвот кога се во пол-позиција.
Баш тоа е притисок за тој „испод“. Не зависи сам од себе, треба да чека нешто од друг. Според мојата перцепција, шом си стасал да зависиш сам од себе (на врвот во случајов), значи те бидува, и со верба во својте способности, немаш гајле. А тој „испод“, и да дај 150% од можностите, и невозможното да го напрај возможно, пак може да остани со „од трите подолгото“. :toe:

Фантом искрена прогноза за утре..?:tv:
Баш искрено, тешко да се кажи. Ако копуциве имаат карактер, 2-0 или 2-1. Со малку фантазија од нивна страна, 3-1.
 
В

Вори

Гостин
А,колку фали една победа,за да се врати самодовербата,да се врати стариот дух..
Ама џабе неам верба дека имаме сили да тепаме утре..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А,колку фали една победа,за да се врати самодовербата,да се врати стариот дух..
Ама џабе неам верба дека имаме сили да тепаме утре..
Се кладевме јас и ти...не се секирај:baeh:
Има да ги тепаме па шо сака нека биде...
И Дрогба дава гол утре обавезно.
А сакав да прашам,зошто манчестер утре нема да игра?Ако утре не игра кога ке игра?
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Се на се добра победа за Јунајтед и веќе ни дишат во врат. Но да се вратиме на ова нашето- Челзи.
На врвот од табелата сме но на Челзи му треба креативност и голови.
После една победа од 7 утакмици сеуште нема место за да се крева паника, но од претходните игри на Челзи ќе сватите дека ни треба креативност.
Ја изгубивме малку довербата во нашата игра но тоа е нормално кога нема резултати, а покрај тоа тука се и повредите на некои клучни играчи , а и малку сме уморни и на Челзи не им се трча.
Изигравмо многу добро против Арсенал, сега формата ни е во мал пад. Наредните натпревари ќе ги играме без Африканците и мора да покажеме дека можеми без нив. Но има голем број на натпревари и невозможно е да се остане во ТОП ФОРМА.
Но да се надеваме дека со Фулам ќе изиграме како што треба и да победиме и на сите да му стане јасно дека ЧЕЛЗИ оваа сезона сака и ќе ја освои Премиер Лигата.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom