Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Абе сами себе се викате педери ??? па вие против барселона со што игравте во одбрана ако вест хем играле со автобуси .... со шест боинга и 2 конкорда....хаха:pos2::pos2:
Види статитика за натпреварите, па врати се да коментираш. Се е приближно освен посед на топка... Така да, џабе коментираш.

Против вест Хем 23-5 удари, а сега ти види.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Малку за позајмениве играчи...
Миро Сточ - 8 гола во 16 лигашки настапи за Твенте, кој е прв во Холандија после 17 кола со 15 победи и 2 нерешени. Во Лига Европа во 6 настапи има 2 гола, Твенте игра следна фаза со Вердер. Бидува добра продажба.
Мајкл Мансиен - 14 дуели, 10 како стартер од 18-те сезонава за Вулфси во Премиер Лига, конечно последниов натпревар беше употребен на средината, единственото евентуално место за него во Челзи (покрај десен бек, можеби), со оглед на тоа дека ќе бидат потребни играчи кои поминале бар три години во клупската академија.
Франко ди Санто - 12 старта за Блекбурн, еден погодок засега. Верувам дека ќе напрај перманентен трансфер во Блекбурн на сечие задоволство.
Скот Синклер - има 10 настапи и 1 гол за Виган, ама најчесто влегува како резерва. Иако е Англичанец, иако долго е играч на Челзи, тешко ќе се врати догодина.
Рајан Бертранд - за мене единствен играч позајмен во пониските лиги, вреден за коментар. 21-годишен енергичен лев бек. Има 20 настапи за Ридинг сезонава, скоро сите 1800 минути изиграни. Иако Ридинг се далеку од добри сезонава, како поединец го има, што мислам би го вратило догодина.

Сточ звер е во Твенте..еднаш го гледав,навистина многу ме изненади..

Еве само ова го најдов на YouTube...на првиот гол асистира,а потоа дава и фантастичен гол ...
:pos2::pos2::vozbud:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Пандев му е мајката :helou:



Башка и за без пари ќе си го земиме :back:
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Утре:
на EUROSPORT
19:30, Манчестер Јунајтед - Челзи (финале 2008)

Мислам вреди да се изгледа утакмицата. Иако имаме лоши спомени.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Што ни се случува..??
Вест Хем неможеме да го победиме,а Манчестер им даде 4 гола..:nesum:
Со победа ќе се искористеше киксот на Манчестер и ќе се побегнеше на +6.
И што бидна работата ќе доаѓа некој од Агуеро или Суарез..?!
А и со Интер у 1/8 финале ЛШ..ќе биде неизвесен дуел али сепак мислим дека ќе ги поминеме,иако Мурињо им е тренер и ги знае добрите и слабите страна на Челзи али секогаш сум оптимист!

Утре:
на EUROSPORT
19:30, Манчестер Јунајтед - Челзи (финале 2008)

Мислам вреди да се изгледа утакмицата. Иако имаме лоши спомени.
Не ќе можам да ја гледам,ќе се потсетам на ептен лоши спомени..:toe:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Ја би сакал Швајнштајгер да дојде, има многу убава девојка:

 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Вест Хем неможеме да го победиме,а Манчестер им даде 4 гола..:nesum:

Фулам го тепавме 2:0 a Манчестер загубија од нив 3:0..... :tapp:
мислам дека ми ја свати алузијата :wink:

Ај, да гледам од прегледов што точно по ѓаволите се случувало......:raz:
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
412
Поени од реакции
9
Се моли менаџерот на Челзи повеќе да не ги става во состав Балак и Џо Кол зошто стварно се дрва годинава.фала
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Се моли менаџерот на Челзи повеќе да не ги става во состав Балак и Џо Кол зошто стварно се дрва годинава.фала
ne be brat nemat vrska to ubo si igret ama mojt da igrat deco na mestoto na jo cole a za balak nemorat da se menvit ne e slab tuku chelsea se opadnati od forma gledaj samo vo poslednive natprevari kiksvime ne sme tie so bevme pred 1 mesec istotot so na milan mu se desavase sega i nas ni e ama ke vleizme pak vo forma naskoro i pak ke sme onie najkite so bea
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
55
Поени од реакции
0
Се моли менаџерот на Челзи повеќе да не ги става во состав Балак и Џо Кол зошто стварно се дрва годинава.фала
По арно Џо Кол да играе отколку Деко. Помлад е, по брз каде каде, и по може да задрже топка кога треба. Само со Вест Хем не му беше денот, промаши од позиции од кои порано никогаш не промашувал , али ќе му дојде и времето на Џо Кол ,а тогас ќе се молиме да не се повреде. :nesum:
 
F

fantomX

Гостин
Кур-овите агенти ќе чекаат, не се будали, ако Сити обезбеди пласман во ЛШ + плата која ќе биди околу 200000 фунти неделно (плата која Челзи нема ни да размисли да му ја дај); завршува во Сити. Толку е едноставно. Ако пак Сити не се пласира во ЛШ, има друг проблем, кој се вика можна казна на Челзи за трансфери, со што Јунајтед, Барселона, Интер се негој дестинации.
Верувам дека долго Челзи „го брка“, но нема да биди ништо, ни новиов келеш од директор не го бидува изгледа.

Сточ звер е во Твенте..еднаш го гледав,навистина многу ме изненади..

Еве само ова го најдов на YouTube...на првиот гол асистира,а потоа дава и фантастичен гол ...
:pos2::pos2::vozbud:
Нека игра, ако имаме забрана за трансфери в лето, веројатно ќе добие сезона, па и солидна шанса во Челзи. Инаку...:salut:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
ajde ojte prijavetese tie so sakate trening majca od chelsea imat nagradna igra,na chelseafc.mk trebet 40 prijaveni min a imat 14 po 100 den se uplajkat ama ak se soberime 40 dusi:toe:
 
В

Вори

Гостин
За никој од Реал(освен за Игуаин:tv:),не би го дал Иванович..така да...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom