Фан Клуб: Челзи

Статус
Затворена за нови мислења.

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Чим денеска победивме, после ке е се полесно
 
В

Вори

Гостин
Треба да менува Карло нешто..
Не е работа ова..у пичку матер ако киксневме и вечерва ќе беше срање..
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
В

Вори

Гостин
Секоја чест за Анелка,значи браво.
После Дрогба човеков ме воодушевува последно време..
Се труди,трча,асистира,дава голови..
 
F

fantomX

Гостин
Гледав 60 и нешто минути, видеово од одлично наеднаш закочуваше и не тргнуваше, па така, за тоа време имам краток коментар.
Очајна дисциплина за одбранбените обврски од сите, а севкупно, не би рекол очајно, туку лошо издание.
Јас гледам вака, три бода, конечно еден младич доби вистинска прилика во тешки моменти, имал добра шанса рековте, а сега кога се пуштив при крајов имаше уште еден добар шут од голема далечина. Останатото, за заборав, да не се повтори. :toe:
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Гледав 60 и нешто минути, видеово од одлично наеднаш закочуваше и не тргнуваше, па така, за тоа време имам краток коментар.
Очајна дисциплина за одбранбените обврски од сите, а севкупно, не би рекол очајно, туку лошо издание.
Јас гледам вака, три бода, конечно еден младич доби вистинска прилика во тешки моменти, имал добра шанса рековте, а сега кога се пуштив при крајов имаше уште еден добар шут од голема далечина. Останатото, за заборав, да не се повтори. :toe:
Сам си ја креираше, тоа ме бендиа. Ги искичми и дефанзивецот и голманот, ама многу на лево избега и со лева шутна.
 
F

fantomX

Гостин
За тие што не гледаа...

http://www.goal4replay.net/VideoWatchF.asp?ID=35324&Ln=En
http://www.goal4replay.net/VideoWatchF.asp?ID=35334&Ln=En :tapp:
Пеналот го нема уште, кога ќе го има, ќе го постирам.

http://www.livescore.com/default.dll/game?comp=england1&game=322939
Добро бе, ова гревовиве само за нас ли се растрчаа, да ни го уништат моралот?
Лесно е за екипите со никаков менталитет да се мотивираат против најголемите, особено кога овие имаат лош ден. :toe:

Целосен хајлатс нема негде?
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Ајде честитки за победата. Каква таква си земавме 3 бода. И сега мораме да се вратиме на победничките патеки...
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Ај едно прашање пошо не го глеав натпреварот. Како бранеше Чех? Многу почна да забушава у последно време
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Ај едно прашање пошо не го глеав натпреварот. Како бранеше Чех? Многу почна да забушава у последно време
Ми го зема зборот другаров..... имаше ли некоја добра одбрана од негова страна или од еден шут еден гол му дадоа?! Нека постира некој и статистика да вијме шо како било
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Ми го зема зборот другаров..... имаше ли некоја добра одбрана од негова страна или од еден шут еден гол му дадоа?! Нека постира некој и статистика да вијме шо како било
Околу 20-2 во удари, 10-2 во корнери. Чех немаше шанси да брани, видовте каков беше голот...
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Полсе 4 мизерни натпревари конечно победа....не е убедлива да се речи но сепак победа е...иако очекував повеќе голови ...то е то...

Честито победа!:chelseafan:

Следен натпревар на 20-ти со Вест Хем...
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
В

Вори

Гостин
Ја искина мрежата овој..
Е зошто приме сега не зборам лошо за него,или пак за тоа како играл?
Затоа што нема потреба..
Кога има коментирам..
Али вие знаете све,и одма скокате..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom