Фан Клуб: Црвена Звезда

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Да грешка мала на 4ти е во сабота, само сакам претходно да купам карти да не се гужвам таму па мислев дали има онлине или ако се пуштени деновиве имам луѓе во белград да ми земат? да не чекам баш на денот да бидам сигурен дека ќе имам карта.
99% ќе ги има на овој сајт, онлајн, само уште не се пуштени во продажба. После само си ја принташ дома (пази го бар-кодот го куцаат на врата).
http://www.iticket.rs/Prodajakarata.aspx

Иначе мали Аџа добра увертира направи за дербито:

 
Член од
1 јули 2015
Мислења
16
Поени од реакции
6
BRAVO ZVEZDASI ABE NIKOJ NE NI E DO KOLENA NAJISKRENO NI SE POKLONUVAAT SITE SVETSKI TRENERI SO MALKU KULTURA I CIVILIZIRANO BEZ PROVOKACII KAKO NEKOJ T.N GOLEM TRENER SO SAM SI SE NAREKUVA VO ODNOS NA KOSARKARITE A VO ODNOS NA FUDBALERITE SE GLEDA DEKA KE SE PRAVI SE ZA DA ZVEZDA NE BIDE SAMPION AMA ZA INAET NA SITE JAS MISLAM DEKA KE USPEEME VO ZACRTANATA CEL I ZA KOSARKARITE I ZA FUDBALERITE SPORTSKI POZDRAV POSLE PODOLGO VREME : Bravobe:: Bravobe:: Аплауз:: Oleee:: Oleee:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
После долго време вистински сјај на Звезда во Европа и потсетување на старите добри времиња. Убедливо надиграна Спарта Прага која инвестираше огромни пари ова лето во тимот, предводена од Страмачони. Многу трчање, залагање, убава игра, ќе биде ова убава сезона:


 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Завршница инкфарт, ама секоја чест.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Леле каква завршница и све тоа по заслуга на она педерчено германско што судеше. Каков пенал беше она, еј па ни у селска лига не се свири таков. Више беше фаул у напад него пенал. Па после „фаулот“ од Вујадин Савиќ. А пред тоа негде околу 50и некоа минута му прости чист црвен на Рамирез. Ама нек ми јаде куров и тоа го издржавме и заслужено се пласиравме у ЛЕ после 10 години.

Капа до под на сите играчи. Ова беше одиграно со муда до под, а од друга страна страшно дисциплинирано. Стојковиќ демонстрираше како треба да игра еден бек. Мен оф д меч за мене. И на првата утакмица у Краснодар и сеа го пикна у џеб Вандерсон, па после тренеров на Краснодар мораше да го префрли Вандерсон десно а Клаесон лево, ама и тоа му беше џабе. Се плашев од Фримпонг ама и он изигра маестрално, увек на место и увек добро поставен, он и Савиќ не му дадоа на тоа педерчето провокаторско Смолов да диши. Борјан исто маестрален. Секоја висока топка у 16 беше негова, навреме излегуваше и на крај му одбрани чист зицер на Гранквист.
Радоњиќ дете, конечно даде гол и ги потврди добрите партии у последно време. Боаќи го правеше тоа што стално го прави, штета за стативата што ја погоди. Иначе останатото све супер. Одлично се движеше на терен, отвараше простор за соиграчите, ја чуваше добро топката, само ете немаше среќа да даде гол.

Е сеа мора да издвојам тројца играчи на страна. Канга, Милиќ и Срниќ.
Канга брате, ти го орпаштам Лудогорец и глупоста што ја направи лани. Ко друг играч да гледам на терен. Ај голиштето што им го даде им го даде (бољи гол од тој на Жигиќ против Рома до овој сеа немам видено), ама диригираше игра на терен, топка не можеа да му земат. Додуше имаше и некои негови карактеристични потези од типот да им се увлече на соиграчите на 2м од нив и да им ја земе топката, ама ај опростено му е.

Милиќ реално појма нема, техника 0, координација на движења му е пресмешна, ама човеков колку не знае 3х појќе гине на терен. Страшно борбен играч.

Срниќ е нешто бољи од Милиќ, ама и он не е нешто на ти со топката, меѓутоа и него никој не смее да му ја одземе борбеноста и тоа што многу дава за тимот.

И за крај наклон до под за Милојевиќ. Одма е подруго кога имаш тренер што е посветен на својата работа и „тренер“ што игра курот со новинари на конференции. Дојде у јуни и за непуни два месеца од распашана банда скоцка екипа која нема страв од никого и која нема страв да се спротистави и на многу појак противник. Вака требаше и лани против Лудогорец и против Сасуоло да се игра, ама тогашниот тренер го болеше к*рот да мрдне со прст и да ја спреми екипата.

У недеља со партизаните. Ќе биде интересно и ние и они се пласиравме у ЛЕ, емотивно испразнети и едните и другите. Кузнае на што ќе личи дербито, ама се надевам дека Милојевиќ ќе најде начин да ги мотивира. Ипак дерби е дерби :D
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
И повеќе од заслужено, заслуживме како клуб и како навивачи да влеземе пак во групи. Да види Европа што е љубов и навивање.

Секоја чест за сите момци, изгинаа вечерва, а посебно за тренерот со големо Т.


 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Излегоа некои соопштенија за карти како ќе се купуваат,блок,поединечни или уште нема?
Пошто гледам Вардар извадиај цени за утакмиците па ме интересира за Црвена Звезда - Арсенал :D
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Излегоа некои соопштенија за карти како ќе се купуваат,блок,поединечни или уште нема?
Пошто гледам Вардар извадиај цени за утакмиците па ме интересира за Црвена Звезда - Арсенал :D
Cene paketa ulaznica su:

Sever i jug - 3500 dinara

Istok - 6500 dinara

Zapad - 7500 dinara

Ulaznice za VIP galeriju neće moći da se kupe preko interneta.

Cene pojedinačnih ulaznica za utakmice u grupnoj fazi su sledeće:

Sever i jug - 1200 dinara

Istok - 2500 dinara

Zapad - 3000 dinara

Кога идете веќе таму, искористете прилика да влезете у музеј и да се сликате со


:icon_mrgr: Ноу хард филингс, и мене Арс ми е најсимпатичен тим од Англија.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Cene paketa ulaznica su:

Sever i jug - 3500 dinara

Istok - 6500 dinara

Zapad - 7500 dinara

Ulaznice za VIP galeriju neće moći da se kupe preko interneta.

Cene pojedinačnih ulaznica za utakmice u grupnoj fazi su sledeće:

Sever i jug - 1200 dinara

Istok - 2500 dinara

Zapad - 3000 dinara

Кога идете веќе таму, искористете прилика да влезете у музеј и да се сликате со


:icon_mrgr: Ноу хард филингс, и мене Арс ми е најсимпатичен тим од Англија.
Link moze da mi pustis od izvestuvanjevo,i od kade mozat da se nabavat karti,moze li jas kako makedonec da si kupam so kartica onlajn ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom