Фан Клуб: Фиорентина

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.667
Поени од реакции
81.863
новиов стадион ќе ни биде sexy :cool:
Колку е релевантна сликава? Да не е само дело на некој фан како си го замислува стадионот во иднина (Незнам дали нов ќе градите, или ќе го реновирате Артемио Франки)
Линк нешто да постираше :)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Колку е релевантна сликава? Да не е само дело на некој фан како си го замислува стадионот во иднина (Незнам дали нов ќе градите, или ќе го реновирате Артемио Франки)
Линк нешто да постираше :)
одамна стадионов е во план да се прае али локацијава ја ебеше цела работа,не даваа да се гради и еве после толку години конечно дадоа зелено светло
и нема да се реновира Артемио него овој ќе биде потполно нов стадион со сите нишани ;) и ќе кошта 305 мил евра,сликава е релевантна и таква е замислата да изгледа,футуристички :)
за други слики и линк другпат (сеа ме мрзи :))
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Во четврток 23.10 играме против ПАОК во Солун. Зборот ми беше дали може да се собереме 4-5 луѓе да одиме да ги гледаме!? Некој што има кола и зелен картон, од вас, ако сакас да се понуди, да спобереме пари за бензин и да идеме у четврток. Ајде да видам дали ќе се пријави некој...ако воопшто погледне, пошто темава е мртва веќе одреден период
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Во четврток 23.10 играме против ПАОК во Солун. Зборот ми беше дали може да се собереме 4-5 луѓе да одиме да ги гледаме!? Некој што има кола и зелен картон, од вас, ако сакас да се понуди, да спобереме пари за бензин и да идеме у четврток. Ајде да видам дали ќе се пријави некој...ако воопшто погледне, пошто темава е мртва веќе одреден период
абе праевме муабет за идење со еден фан преку фб,ја и уште еден од Тетово бевме сигурни али на дечково што требаше да набави карти му излезе проблем дома и пропадна планов,иначе ја сум уште за идење а и другар ми ваљда ќе иде па ако сакаш да се договориме подетално пиши број у пп
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Абе пред некое време еден дечко на ФБ шо навива за фиорентина ми спомна за одење, 15 евра биле картите рече... Сега јас сум за, ако има можност да идеме :)
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Кој фан? Ја сум за...поточно 90%...мислам дека четврток не се работи, така да може. Ама мора да ми потврдат од работа пошто се луди кај мене...и со опција да после натпреварот се враќаме одма за Ск...
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
ako ideme najuboo ce bide so taksi, ima eden decko kaj nas nosi navivaci ko nas npr. van mk samo poskapo ce ispadne nrgo so voz ili avtobus da ideme ali pa nema da gubime vreme po stanici ili pa hotel da barame ako nema odma prevoz za nazad
samo za karti ce treba da se snajdeme
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
да ви ја вратам темава на прва страна.... гледам забегала на 7ма меѓу треска од шишево и доњи срем :smirce:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Гомез останува, со Диаманти се очекува да проработи, а поготово Роси кога ќе се врати за месец дена...
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Живнете малце вечер Рома треба да ги плескате:coffee:
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
богами како игра Рома у задње време ако не тепаме вечер Монтела комотно може да се обеси ... за муда
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Монтела е кретен по мене. Има еден Ричардс кој е карпа во одбрана, а не го користи. Со Аталанта во купот идигра фантастично, цврст е доста и кога ќе тргне напред знае да креира. Друга работа е тоа што Гомез е многу пофункционален во 4-3-3, а не кога е осамен во напдот, формацијата 3-5-1-1 со Куадрадо позади него, па лесно дефанзивците го маркираат. Во 4-3-3 би имало место и за Ричардс, ама Монтела никако да го промени тоа. Вечер ќе биде многу тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom