Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Taso toa ti e, sepak petorkata na Rabotnicki e skoro reprezentativna a vasata...??? GUrov kamen, Sus pokamen, za drufite ic muabet ne pravam samo LIfe neso dade kolku da ne bidete bez ic, i nekad ne e se do trenerot i do igracite e :smir:
У ред е дека е репрезентативна ама не е дозволиво да се изгуби од 5 играчи.Не толкава разликата од тие репрезеентативци до нашите "осветлени" ѕвезди.Незнам до што е...Ете вечер ќе го победиме МЗТ и пак ќе летниме во облаци и се така до другото дерби...
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
koi zvezdi vasi Taso ne me zezaj ziti se, ako mislis na Gjurov, Sus, Popovic, Jovovic, i kompanija sramota e da gi nareces zvezdi u bilo kakva smisla samo Life vi vredi, za BOjan so da recam osven so Emil ke go upropasti go stava 3 min , ja neznam sto ocekuvate od nego koga samodoverbata mu e na nisko nivo, pak ke kazam Bojan da igrase od pocetok ke tepavte i voopsto za drugite utakmici istoto vazi. Ognen e mn slab ne e toa so bese u Rabotnicki i tuka e razlikata vo kvalitet
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Разликата во квалитет е тоа шо на нашиот неписмен тренер не му текна да му даде инструкции на играчите да му играат еден на еден на Мираковски, Чековски и уште кој беше таму, кога имаа четири лични. Е тоа е разликата во квалитет и ништо друго.

Ама тоа е, идемо даље, може че му текне и на Амир тоа шо неуспесите на една екипа понекогаш се должат и на тренерите, сите екипи во светот прават освежувања во стручниот кадар кога ке видат дека не оди, само ние го тупиме во место со едни исти дрва.
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Зверу, разликата у квалитет е у тоа шо имате квалитетна петорка, а ни имаме квалитетен тим.
А разликата у успех а праве квалитетниот тренер шо го имате,а ни го немаме. Он треба разликата у квалитет, финансии, услови, да а реализира од теорија у практика.

Цаја и Мито Сармата беа подобри од рајко...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Рутинска победа од 30-40-50 коша разлика, добра игра, честито нека е :)

Кое беше тоа детенцето шо го пуштија за нас на крајот? :)
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Kaj ste be lozarcinja zosto ne navivate??
Abe atanase ti li bese toj mrsniot deneska sto provocirase i sto za malce ke jadese upaljac? pozz ako si ti i ke go jades da znaes
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Kaj ste be lozarcinja zosto ne navivate??
Abe atanase ti li bese toj mrsniot deneska sto provocirase i sto za malce ke jadese upaljac? pozz ako si ti i ke go jades da znaes
Тасо не е мрсен бре он исушен е сет стафитка се направил :pos:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Kaj ste be lozarcinja zosto ne navivate??
Abe atanase ti li bese toj mrsniot deneska sto provocirase i sto za malce ke jadese upaljac? pozz ako si ti i ke go jades da znaes
Добро бе Иле како може од 1000 народ ти баш мене да ме препознајш во некој мрсен.:toe: Имам некое кило ставено плус ама не се приметува толку и баш не провоцирав.Мирна си беше утакмицата а и ви си навивате коректно со исклучок на крајот кога мислам непотребно кошаркрите направија непотребна тензија посебно тој 5 ка што ви носи...А вие тргнавте понив.А до тогаш никој ви немаше ни среден прст покажано...
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Одлична атмосфера направивме некој од вас што бил во сала сигурно ќе се согласи ќе има клипови денеска беше лудница на трибина:toe:
За играта не коментирам Фени е појак за 10 класи...честито победа
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Добро бе Иле како може од 1000 народ ти баш мене да ме препознајш во некој мрсен.:toe: Имам некое кило ставено плус ама не се приметува толку и баш не провоцирав.Мирна си беше утакмицата а и ви си навивате коректно со исклучок на крајот кога мислам непотребно кошаркрите направија непотребна тензија посебно тој 5 ка што ви носи...А вие тргнавте понив.А до тогаш никој ви немаше ни среден прст покажано...
За жал јас имав а и на Тачи да му е*ам се планинско и смрдливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom