Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Алекс може само трици да јаде,на телевизија што ја гледав утакмицата се слушаа навивачите.Убаво рекоа неможеш да споредуваш група од 2-3 месеца која оваа година има поголема бројка од цпб,со нас и така натаму.За титулите неможе ни една дамка да се најде.Пак ќе повторам,честито и се гледаме у Аеродром па и во Кавадарци,догодина.Честито уште еднаш.
Па така пријателе тоа е вистински човек... Дај Боже сите одгодина да бидат јаки и секоја утакмица да биде дерби со полни сали.Не да се чека финалето да се наполни салата
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Гледам(во случајов со цитатот на мојот пост) дека не правиш дистинкција меѓу амбиции на клуб,и навивачи,организираност и квалитет на групата.
Погрешно ја сфати поентата на мојот пост,мислев за амбициите на еден добар клуб.
Амбициите на клубот,неговите стремежи за подобри резултати во случајот не треба да ги мешаш со лојалноста на фановите.
Вистинските навивачи се секогаш со клубот,и кога има пари и амбиции но и кога нема.
Ова е јасно како бел ден!!!
Како и да,има ли подобро за еден навивач од чувството дека неговиот тим станал шампион,сигурен сум дека нема.
Во случајот стана збор,дека не постои поголем предизвик за тим со таков буџет како Фени од шампионската титула,и сосема заслужено ја освоија титулата.
П.С.
Кавадарчани!!!
Кога правиме муабет за навивачите на Фени,ќе кажам Браво за новата подгрупа на Лозари Ultra Crew,дечките навистина докажаа последните месеци дека Лозари имаат светла иднина,дечките навистина даваат се од себе,и ако продолжат вака понатаму сигурно ќе постигнат многу работи.
Бев присутен во живо на последните два дуели од серијата во Кавадарци и имам само пофални зборови за Ultra Crew,на 4тиот меч,кога Фени губеше со 30 разлика,пола од публиката разочарно ја напушти салата,а децата навиваа без престан дури и во тие моменти,останаа со клубот до крај,дури и по мечот навиваа едно добри 15-20 минути.
Само напред и голем респект за дечките,продолжете со ова темпо!!!!:bravo:
Честито титула за Фени,синоќа журката за титулата беше за мерак:3:
Видов двајца мислам со дресови на Пелистер на трибина, сигурно си бил еден од нив:) така? На споротивната трибина од навивачите.

--- надополнето ---

Алекс може само трици да јаде,на телевизија што ја гледав утакмицата се слушаа навивачите.Убаво рекоа неможеш да споредуваш група од 2-3 месеца која оваа година има поголема бројка од цпб,со нас и така натаму.За титулите неможе ни една дамка да се најде.Пак ќе повторам,честито и се гледаме у Аеродром па и во Кавадарци,догодина.Честито уште еднаш.
Пост на место. :salut: Благодариме.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Видов двајца мислам со дресови на Пелистер на трибина, сигурно си бил еден од нив:) така? На споротивната трибина од навивачите.
.


На 5тиот меч кога Фени изгуби 30 разлика бевме 3ца,а на мајсторката 5 Чкембари,на двата меча седевме заедно со постарата екипа на Лозари...
P.S.Не бев во дрес Пелистер,туку носев бела маица Чкембари на двете утакмици!!!!:salut:
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
Za naredna sezona ostanuvaat, cemata, gjurov, sokolov, mihajlovski, trajkovski. A i knezevic us ne e zaminat, mozno e da e u pregovori...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Za naredna sezona ostanuvaat, cemata, gjurov, sokolov, mihajlovski, trajkovski. A i knezevic us ne e zaminat, mozno e da e u pregovori...
Под договор се сеуште Чемата,Ѓуров,Цобе,Соколов и Брчков.. Другите се сите слободни агенти..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
trajkovski saka da ostane, on toa go kazuva, a knezevic sekoj den e na jasmin so familijata...
За Трајковски се знае дека сака да остане он уште не е отиден дома цело време е у Кавадарци :) А за Душан и јас го видов виа денови со колата шавреше низ градот даа и знајш чудно ми падна шо бара виа човек туа. Иначе по чаршииските муабети каа шо слушам најверојатно ке се праве ногу јак тим догодина слушнав ногу звучни имиња како потенцијални засилувања али да почекаме малку да видиме од клубот првен да се изјаснат ..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Не само Фени, годинава мислам дека доста екипи ќе бидат освежување.Струмица се враќа, се враќа Куманово можеби и Прилеп.Вардар останува со костурот од годинава...Да можат да се потсредат МЗТ и Работнички и ќе биде супер...
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
Feni so nekoj od reprezentativcite mislam deka ce se zasiluva :D:D, a dobro e toa so ce se pojacat i drugite timovi, konkurencijata da se podobre ne e loso.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
На Диме Тасовски оваа Есен мириса ... Пеееше Ристо Самарџиев
.Мислиш Диме Селски :) :kesa: Не верувам дека ќе дојде Димката кај нас пошто играчи што се најавуват да доаѓат ако дојдат за него би требало да нема место.. Али се е можно ќе видиме што ке донесе летото ..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
.Мислиш Диме Селски :) :kesa: Не верувам дека ќе дојде Димката кај нас пошто играчи што се најавуват да доаѓат ако дојдат за него би требало да нема место.. Али се е можно ќе видиме што ке донесе летото ..
Епа не си ме запознал со муебетите мајка му стара.Што Еуролига да не ќе играме??? хехе... Чим за Тасов ќе нема место...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Епа не си ме запознал со муебетите мајка му стара.Што Еуролига да не ќе играме??? хехе... Чим за Тасов ќе нема место...
Не си питал ти да го ебам :) :pos: Питај че ти кажам јас.. Иначе ниш не е сигурно се е само чаршииски моабет сеа за сеа ..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Според Македонски спорт, Душан Кнежевиќ го продолжил договорот со К.К Фени Индустри

--- надополнето ---

atanase напиша:
Според Македонски спорт, Душан Кнежевиќ го продолжил договорот со К.К Фени Индустри
Еве и од Вест

Српскиот интернационалец Душан Кнежевиќ, кој беше еден од најдобрите поединци на Фени Индустри минатата сезона, ќе остане уште една година во Кавадарци.
Популарниот Дуле најде заеднички јазик со управата на актуелниот првак и ќе биде дел од најавениот силен тим на кавадарчани, кои имаат за цел да атакуваат на титулата во Балканската лига.
Во сезоната што измина, Душан Кнежевиќ одигра 30 меча во македонското првенство и оствари просек од 12,3 поени и 6,3 скокови, а во БИБЛ имаше просек од 13,3 поени и 8,2 скокови, со кои беше трет скокач во лигата.
Кнежевиќ дојде лани од Свислајон од Вршац, а настапувал и за Металац Валјево.
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
202
Поени од реакции
0
A trajkovski najverojatno ce si ode, poradi istata pricina...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom