Фан Клуб : Фени Индустри

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
zosto ima eden decko sto naviva so komiti od Kavadarci a jas tvrdam deka CPB kako grupa odat na Vardar samo ke go najdam i transot i ke go pratam inace od madzir maalo poveketo se CPB
Ima ti toa poveke clenovi od cpb sto odat na Vardar,primer ti e ovoj Sver_Cpb koj ovde na forumi kazuva deka ide so komiti na zapad,clenovi na FA idat na zapad! niv nikoj nemoze da gi razbere sto pravat!
ako ima eden decko resete so nego be,sto go napisal imeto na gradot,komiti toa zname skoro sekoja utakmica go stavat na ograda,koga ke otidat nekade na gostuvanje ke vidat obicni gledaci i si mislat deka kavadarcani navivaat za vardar! pa ako tolku saka toj neka si go napise negovoto ime ebago
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Колку беше интересен Димитријевиќ кога даде кош, се попали момакот скроз џоа утакмицата а решил
Дечкото ме бендиса симпатичен ми е.Се бори за секоја топка секако во рамките на можностите.А и даде добар кош на втор обрач.Земен е за мала пара и речиси никогаш не играл на ваква утакмица.Публика,атмосфера па и важноста на утакмицата.
Видете го Димета селски.Шо оти е демек докажан кошаркар коа неможе кошот да го најде.Се губе...
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
I zaboraviv da ne izleze deka na temava pisuvam samo za toa sto se desava na tribinata,cestitki za pobedata sosema zasluzena,ke bide interesno vo finale!
inaku ovie od mtv neka se ebat vo gaz!!!! odgodina da ne prenesuvaat veke kosarka! nitu pak nesto drugo! sramno e drzavna televizija da ne napise rezultat 40 min..vo kafuleto kaj sto gledav ne se slusa nisto odaleku televizorot celo vtoro poluvreme go gledav onaka,kao lud bez da znam rezultat ccc
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
I zaboraviv da ne izleze deka na temava pisuvam samo za toa sto se desava na tribinata,cestitki za pobedata sosema zasluzena,ke bide interesno vo finale!
inaku ovie od mtv neka se ebat vo gaz!!!! odgodina da ne prenesuvaat veke kosarka! nitu pak nesto drugo! sramno e drzavna televizija da ne napise rezultat 40 min..vo kafuleto kaj sto gledav ne se slusa nisto odaleku televizorot celo vtoro poluvreme go gledav onaka,kao lud bez da znam rezultat ccc
Мизерија се.Една единствена камера беше таа на трибината.И порано беа заникаде ама барем имаа две па и три камери...Сител се солидни за кошарка.Ова БИБЛ шо беше работеа со 4 камери ако не се лажам
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Синоќа бе уште попален даа и си реку ај да не пишам ќе искажам све и свашта али еве и друга ден дои даа ја уште под импресии сум :pos:..
Вака сеа неколку збора за публиката и навивачите првен да кажам.
Првен за ЦПБ искрено имаа според мене оваа сезона најдобро гостување беа некаде 60 и нешто може и 70 луѓе ама здрави момци барем јас колку што видов предните редови кај што беа сите беа батки од 100 кила и одозгора за навивањето искрено да ви кажам ништо неможам да кажам пошто цела утакмица а поминав у транс ѓоа изолирам бев скрос и не му обрнував внимание на ЦПБ,друга работа пак нашите џандари ACAB удрија по гостински навивачи веќе е срамота воа шо го прават а дојде некоа гостинска навивачка група од страна стално му пресудуваат со пендраци да му ебам педерите џандарски,трета работа ЦПБ почнаа после тоа меѓу себе да се тепаат незнам причината али изби ќотек меќу самите себе. За Лозари искрено стравував за бројката што ќе бидат заради многу членови кои отпатуваа на екскурзија низ Европа вчера непосредно пред утакмицата ама можам да кажам како мала навивачка група имавме супер навивање бевме некаде околу 70 луѓе кои си го оставија гласот таму.За Западот и за останатата публика секоја чест кои навиваа заедно со нас и само потсетивме дека не се даваме лесно така како што мислеа некои. Е сеа за играта искрено да ви кажам од утакмицата видов многу малку така на моменти кога се правеше предноста после големото враќање на Работничи само знам дека Дончо,Чемата и Стариот го нацулија Работнички онак фино леп:back: :pos: исто неможам а да не кажам за Димето селски :pos2: само ќе речам дека има поздрав од Иван :back::sekss: ИВАНА :pos::sekss::sekss::sekss:
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Леле греота тоа фурничето што го снајде за жалење... дечкото останал сам на работа кога упаднаа 30 луге у фурната не се знаеше кој јаде кој пие а најмалку кој плаќа :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe sinokja kaa so slusnav imalo dosta nered ili cotek kako da go kazam vo jasmin
so imase kako bese moze lli nekoj da kaze nakratko
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Искрени честитки од мене.Немав можност да ја гледам утакмицата(слабо изиграл Диме:kesa:).
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe sinokja kaa so slusnav imalo dosta nered ili cotek kako da go kazam vo jasmin
so imase kako bese moze lli nekoj da kaze nakratko
Абе инциденти ако можеш да го наречеш тоа шо ACAB удираше по ЦПБ и после тоа меѓу себната тепачка во редовите на ЦПБ или пак тоа кога запад почна да ги мава цпб со опаљачи и разни предмети бидејќи момците од Скопје провоцирале и прскаа со вода накај публиката друг така сериозен инцидент немаше барем во салата а надвор од неа незнам ништо што се случувало ако веќе имало некакви случки:salut::toe:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
zasluzena pobeda na Feni...ama pak igrata vi se svede na sut za tri,sreka so Donco gi pogodi tie nekolkute u serija,inaku ke bese gusto.Rabotnicki tapa,Dime samo se kara so igracite,bara topka,a ne e sloboden,ni pa probuva da se oslobode,definitivno Svabo mu e leko,mada i publikata go ebe mnogo,lesno se vade od kolosek.Mislam deka Feni ke e sampion,ne oti se pojaki,tuku Rabotnicki se poslabi,cela igra im zavise od Dimo,a nego Feni lesno ke go rese.So posalam trener ke si igrate igracki so Rabotnicki.Mirako osekam deka ke se oprae za finaleto,bajagi e naapan,nogo zustro reagira,znaejki go nesto mnogu motivi pokazuva,na arno ke da e,mislam deka Rabotnicki oste mu duzat bajagi pari od lani.Cobeto me iznenaduva pozitivno,stvarno dobar igrac e,a i dobar sut ima,samo so kurac celo vreme bara zamena da go ebam ziv
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
zasluzena pobeda na Feni...ama pak igrata vi se svede na sut za tri,sreka so Donco gi pogodi tie nekolkute u serija,inaku ke bese gusto.Rabotnicki tapa,Dime samo se kara so igracite,bara topka,a ne e sloboden,ni pa probuva da se oslobode,definitivno Svabo mu e leko,mada i publikata go ebe mnogo,lesno se vade od kolosek.Mislam deka Feni ke e sampion,ne oti se pojaki,tuku Rabotnicki se poslabi,cela igra im zavise od Dimo,a nego Feni lesno ke go rese.So posalam trener ke si igrate igracki so Rabotnicki.Mirako osekam deka ke se oprae za finaleto,bajagi e naapan,nogo zustro reagira,znaejki go nesto mnogu motivi pokazuva,na arno ke da e,mislam deka Rabotnicki oste mu duzat bajagi pari od lani.Cobeto me iznenaduva pozitivno,stvarno dobar igrac e,a i dobar sut ima,samo so kurac celo vreme bara zamena da go ebam ziv
Димо е научно докажано дека он у Кавадарци неможе да играе добро многу притисок му ствараме а и се нервира многу сака да се докажува дека чекај вие мене жената а јас ќе ве полнам ама не му оди тоа ич:sekss: Мираковски мислам дека беше најмотивиран синоќа момакот играше како да е роден во Кавадарци безпоштедно до секоја топка еден момент го забележам кога Симиќ шутираше слободни и му пеевме Симиќ уши к*р да пуши а Мито дига рацете и вика ајде ајде погласно викајте :vozbud:А виќе каа сне кај Цобето он е добар играч али пусто колено не му дава да играе многу али тоа што го игра е одлично:helou:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Абе инциденти ако можеш да го наречеш тоа шо ACAB удираше по ЦПБ и после тоа меѓу себната тепачка во редовите на ЦПБ или пак тоа кога запад почна да ги мава цпб со опаљачи и разни предмети бидејќи момците од Скопје провоцирале и прскаа со вода накај публиката друг така сериозен инцидент немаше барем во салата а надвор од неа незнам ништо што се случувало ако веќе имало некакви случки:salut::toe:
Ќотекот друже му беше заслужен...
Јас бев на мало растојание од нивната трибина...поселско понашање неам видено.:toe:
Едно е навивање, пцуење, провоцирање...ама по обична публика да маваш со упаљачи. железни пари. шишиња полни со вода(кои инаку Ушло им ги даде на навивачите), е во најмала рака дебилно.
Џандарите се изгубија начисто.
Се закануваа на обичната публика...ама кога еден упаљач долета директно кај џандарот....:) Ги извадија пендреците.
После тоа мораа еден по еден да пијат вода до вратата од малата сала....
И срамота е наместо да прајме анализи тука за мечот...да расправаме за вакваи работи...:toe:

zasluzena pobeda na Feni...ama pak igrata vi se svede na sut za tri,sreka so Donco gi pogodi tie nekolkute u serija,inaku ke bese gusto.Rabotnicki tapa,Dime samo se kara so igracite,bara topka,a ne e sloboden,ni pa probuva da se oslobode,definitivno Svabo mu e leko,mada i publikata go ebe mnogo,lesno se vade od kolosek.Mislam deka Feni ke e sampion,ne oti se pojaki,tuku Rabotnicki se poslabi,cela igra im zavise od Dimo,a nego Feni lesno ke go rese.So posalam trener ke si igrate igracki so Rabotnicki.Mirako osekam deka ke se oprae za finaleto,bajagi e naapan,nogo zustro reagira,znaejki go nesto mnogu motivi pokazuva,na arno ke da e,mislam deka Rabotnicki oste mu duzat bajagi pari od lani.Cobeto me iznenaduva pozitivno,stvarno dobar igrac e,a i dobar sut ima,samo so kurac celo vreme bara zamena da go ebam ziv
Баце шо кажа ти бе?:)
Ај нема врска, си се збркал...

Инаку...Димчето беше тотално у друга димензија...:)
Да бев на Местото на Марин...на клоци од сала имаше да го избркам.:)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
abe druze,casata e polupolna ili poluprazna,ne sum se zbrkal...poentata mi bese deka i dvete ekipi igraa ocajno,run and gun,i zatoa ne e Feni podobar tuku rabotnicki poslab
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
abe druze,casata e polupolna ili poluprazna,ne sum se zbrkal...poentata mi bese deka i dvete ekipi igraa ocajno,run and gun,i zatoa ne e Feni podobar tuku rabotnicki poslab

За у напад, горе доле беа израмнети.
У одбрана Фени ја доби утакмицата.
Стариот ја реши утакмицата со една тројка...мада пред тоа 5-6 ги промаши.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom