Фан Клуб : Фени Индустри

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
http://sport.com.mk/WBStorage/Files/1004-13.pdf

eve potvrda deka talik ke si odi...
ej svarno mi e mnogu zal...zakon igrac e-ispustame mnogu.:toe:
Само поради Емил Рајковиќ.Сега во тимот останаа само неговите другари да се надеваме ќе стигниме до титулата.Како и да е а имат нашата подршка и веќе во Среда салата Јасмин ќе биде шајка.А и секако тоа што сите го очекуваме на местото на Талик да се донесе неопходниот центар за плејофот.
Со среќа Талик и успех понатаму
 
Член од
31 март 2009
Мислења
57
Поени од реакции
3
Само поради Емил Рајковиќ.Сега во тимот останаа само неговите другари да се надеваме ќе стигниме до титулата.Како и да е а имат нашата подршка и веќе во Среда салата Јасмин ќе биде шајка.А и секако тоа што сите го очекуваме на местото на Талик да се донесе неопходниот центар за плејофот.
Со среќа Талик и успех понатаму
Drugar gledam oti ne si dovolno informiran ali Emil ne e nisto kriv samiot Talik si go dobil toa sto go sakal:smir:

da e samo talik
poleka poleka kako pocnuva da tone topilnicata taka ke tone i klubot,za zal
Pa samo talik e nisto ne tone od maj ce imame nov centar koj ce a potpolne prazninata vo reketot:smir:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
http://sport.com.mk/WBStorage/Files/1004-13.pdf

eve potvrda deka talik ke si odi...
ej svarno mi e mnogu zal...zakon igrac e-ispustame mnogu.:toe:
Талик не е толку невин колку што го мислите и ич да не го браните јас ви кажуам дека крив е ѓоа пес сам си замесил сам нека си срка а колку работи измајмунил ако ти кажам има да падниш на газ така да не е за жалање типот.Бтв Јас Талик ногу го респектирав ептен како играч пред се и единствено на него што ќе ме потсеќа е дуел со Таково коа ги растури момците од Вршац и она фамозно финале во Струмица кога со шише фрли по публиката тоа е тоа грешеше самиот и си заслужи отказ како и да е многу среќа понатаму во неговата кариера.
1 мај момакот кој треба да пристигне ќе го потполне неговото место изузетно добар играч е сите многу добро го познаваме така да сеа со Цоле Златко Донал има да бидат многу појаки во играта под кошевите инаку знаејќи го човекот што треба да дојде нема да згрешиме со неговиот ангажман пошто е човек што игра со срце..:salut:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Само поради Емил Рајковиќ.Сега во тимот останаа само неговите другари да се надеваме ќе стигниме до титулата.Како и да е а имат нашата подршка и веќе во Среда салата Јасмин ќе биде шајка.А и секако тоа што сите го очекуваме на местото на Талик да се донесе неопходниот центар за плејофот.
Со среќа Талик и успех понатаму
Има некои гомна боравено Талик, оти за ништо не може да те избркат, а башка и не смеат да го избркат оти има договор до крајот на сезоната, па ако он немал согласност за раскинување на договорот може дебело да го изгоре клубот.
Не знам зошто си контра Емил, каа не знаиш зошто е заминат Талик.
 
K

kaiser soze

Гостин
Абе Браун си е квалитетен кошаркар,атрактивен плеј,ама ако ја нарушил дисциплината и атмосферата во тимот,а очигледно е така,било кој тренер и клуб би го исфрлил од тимот и тука нема дилеми.Тимот има квалитетни кошаркари на бековските позиции посебно за првенство како нашето,кои ќе го сносат целиот товар понатаму .Сега останува играч на позиција центар,кој наскоро ќе дојде во тимот да го надополне ростерот,па ќе имаме добро вклопен тим на сите позиции.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Има некои гомна боравено Талик, оти за ништо не може да те избркат, а башка и не смеат да го избркат оти има договор до крајот на сезоната, па ако он немал согласност за раскинување на договорот може дебело да го изгоре клубот.
Не знам зошто си контра Емил, каа не знаиш зошто е заминат Талик.
Васко да не се лажиме тоа шо ти го знајш тие информација од рекла казала.Слушнав и јас затоа шо патем на сите ни го кажа Ѓокето.Ама еве ја лично ти тврдам дека тоа не било така како шо се пласира у јавноста.Од најблиски извори.Факт е дека направил глупост ама мала ептен и таа му ја чекаа за да го избркат.Сами приметивме дека одкако дојде Мираковски,Талик беше како согазен од кола.Јасно е како бел ден сета работа.Зошто зимото беше измислена наводната криза кај шампионот?За да се избркаат китот и оризот кој зимаа ненормални пари а не ги заслужуваа.Уште кога дојде Мираковски пишав и кога ќе имам време ќе го најдам тиа пост кога реков предосеќам но се надевам дека нема да го загубиме Талик поради Димитар.Имаме 4 ца плејови и јасно беше како ден дека некој ќе лета.Мираковски чим дојди сигурно нема да си оде,Чемата=Раул (Реал Мадрид) остануваше Талик.Го чекаа човекот да не речам вештачки да се испровоцира за да се избрка без обрска.Тоа го тврдам.Сепак и тој и Мираковски се закон играчи и се надевам со засилувањето кое не чека ќе ги потполниме тиа позиции каде шо сме во дефицит
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Васко да не се лажиме тоа шо ти го знајш тие информација од рекла казала.Слушнав и јас затоа шо патем на сите ни го кажа Ѓокето.Ама еве ја лично ти тврдам дека тоа не било така како шо се пласира у јавноста.Од најблиски извори.Факт е дека направил глупост ама мала ептен и таа му ја чекаа за да го избркат.Сами приметивме дека одкако дојде Мираковски,Талик беше како согазен од кола.Јасно е како бел ден сета работа.Зошто зимото беше измислена наводната криза кај шампионот?За да се избркаат китот и оризот кој зимаа ненормални пари а не ги заслужуваа.Уште кога дојде Мираковски пишав и кога ќе имам време ќе го најдам тиа пост кога реков предосеќам но се надевам дека нема да го загубиме Талик поради Димитар.Имаме 4 ца плејови и јасно беше како ден дека некој ќе лета.Мираковски чим дојди сигурно нема да си оде,Чемата=Раул (Реал Мадрид) остануваше Талик.Го чекаа човекот да не речам вештачки да се испровоцира за да се избрка без обрска.Тоа го тврдам.Сепак и тој и Мираковски се закон играчи и се надевам со засилувањето кое не чека ќе ги потполниме тиа позиции каде шо сме во дефицит
Не ме сфаќаш шо сакам да ти кажам... не може да избркаш играч против негова воља кога он е под договор, ако не го сакаше Емил можеше само да го оставе на клупата да скапе до крајот на сезоната, а не да склучат божемски взамемен договор за раскинување на договорот, ама не е тоа случајот, мрсен му е газот на Талик и гледаме убаво дека м‘чечки си замина од Кавадарци.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Васко да не се лажиме тоа шо ти го знајш тие информација од рекла казала.Слушнав и јас затоа шо патем на сите ни го кажа Ѓокето.Ама еве ја лично ти тврдам дека тоа не било така како шо се пласира у јавноста.Од најблиски извори.Факт е дека направил глупост ама мала ептен и таа му ја чекаа за да го избркат.Сами приметивме дека одкако дојде Мираковски,Талик беше како согазен од кола.Јасно е како бел ден сета работа.Зошто зимото беше измислена наводната криза кај шампионот?За да се избркаат китот и оризот кој зимаа ненормални пари а не ги заслужуваа.Уште кога дојде Мираковски пишав и кога ќе имам време ќе го најдам тиа пост кога реков предосеќам но се надевам дека нема да го загубиме Талик поради Димитар.Имаме 4 ца плејови и јасно беше како ден дека некој ќе лета.Мираковски чим дојди сигурно нема да си оде,Чемата=Раул (Реал Мадрид) остануваше Талик.Го чекаа човекот да не речам вештачки да се испровоцира за да се избрка без обрска.Тоа го тврдам.Сепак и тој и Мираковски се закон играчи и се надевам со засилувањето кое не чека ќе ги потполниме тиа позиции каде шо сме во дефицит
Aбе епа Тасо еве вака да ти кажам јас нешто ама пази пажливо.
Талик Браун каа шо викаш е избркан само заради шо му е ќеиф на Емил ама баш нема врска озбилно ти кажуам дека не е точно сеа ти шо не го сакаш Рале е друго двајсет да го емм за тоа нема потреба сеа да префрламе вина на Рале каа он постапила каа шо треба да постаме и дури на некој начин испадна добар ко Талик.
Друга работа тебе играч да ти дое на тренинг под дејство на наркотични средства (надуван) и да ти опцуе фамилија шо би направил ти бе бацко јас да сум јас ќе го скршам од ќотек таму пошто ми чепка по приватниот живот типот а Емил пак педагошки у доменот на фер плеј само му рекол да напуште тренингот а типот фрлал дресови пуцал шишиња по салата дали тоа го оправдуиш а?
Втора работа уште коа ќе видиш дека Боби Радуловиќ му е агент (знаејќи шо гомно е истоимениот тип т.е исто коа Игор Крстевски куропушачи на Штерјо) ќе ти биде јасно воа нема да го кажам од поштовање на одредени личности ама ако се остваре наредната сезона сами ќе видите каков човек е Талета Браун.
Некој ќе рече ејј ти пушташ муабети вака нака Чемата го браниш едно друго бла бла и други прикаски али Трајко сам се заеба и за тоа го пуцнаа така да нема шо друг да се криве у виа случај. Ааа да и уште нешто Талик нека биде среќен шо Емил не го пратил на допинг контрола па да забораве и пари и кошарка на поодредено време така од 2-3 години за тоа коа не а знајте ситуацијата немора да се вртат муабети шо немат врска ти знаиш дека јас до сеа не сум дал лажна информација до се односно не проверена ако не ме веруиш за воа шо го лафам слободно прашај кој сакаш близок од клубот шо бил присутен на тој тренинг ќе се увериш.:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Btw дан идате утре Охрид?:pos2:
Фени може и со втор состав да доат утре.Немојте да бидете изненадени.Во Среда а играјме клучната утакмица со Работнички.Три пати ве тепавме оваа година и предност имаме веќе за евентуален дуел во полуфинале.Победа или пораз се исто...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дамир Латовиќ е слободен агент,за него да не збориш а Together_Lozari ?
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Mislev na Lozari, a za Feni ne mi gajle:helou:
Немај мака ниту Фени ниту пак Лозари не се замараат за четвртопласирани епизодни екипи.Ти кажав како е.Дали ќе дојдат и играчите а не пак навивачите.Се е подредено и насочено за дербито во Среда
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Дамир Латовиќ е слободен агент,за него да не збориш а Together_Lozari ?
Лато не е слободен агент Столе пишувам со него јас на Фејсбук моментално игра во Грција во Втора лига во екипата на Паграти и главен играч му е се наоѓаат некаде на средината на табелата инаку следната сезона ми рече дека ќе се враќал во Македонија но незнаел каде ми рече исто дека Струмица демек ќе имале екипа повторно така слушнал и дека има многу добри сеќавања од Македонија кај ќе потпише следната сезона тоа незнам сварно али ми најави кам-бек во Македонија.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom