Фан Клуб : Фени Индустри

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Добра е чим сне победиле глеате Рале како интервенирал одма нова сала сакам и оп таму сне ги добиле:vozbud::salut:
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Најдобар од кај вас Прекович колку што успеав да видам...позз
честито
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Најдобар од кај вас Прекович колку што успеав да видам...позз
честито
Фала не честитките али гледам вас ви тргна многу добро за малце и нас ќе не победевте искрено се радуам многу на силен МЗТ сега во плеј офот да бидат интересни утакмиците до самата завршница искрено јас не ја гледав утакмицата и незнам кој како дал али како што ми кажаа Гоцевски,Кол да не биле најдобри и Бошњак изиграл многу добро.:salut:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Шо му стана на МЗТ?:)
Се повампирија начисто у п.м.:)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Шо му стана на МЗТ?:)
Се повампирија начисто у п.м.:)
Ќути не лафи одвај сме се извадиле првото 18 разлика сне губеле и у второто виа нашите се ококориле почнале да играат паа на крајот успеале да тепат :vozbud: бтв Рале збеснал изглеа на полувремето па виа нашите курдисале да игаат :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ќути не лафи одвај сме се извадиле првото 18 разлика сне губеле и у второто виа нашите се ококориле почнале да играат паа на крајот успеале да тепат :vozbud: бтв Рале збеснал изглеа на полувремето па виа нашите курдисале да игаат :vozbud:
А знајш таа Вкот у Скопје коа а тепаме Вардар Ватростална.На почетокот виа нашите губеле 5:0 и Вкот почнал да вика,пцуе.Димитровски побарал тајмаут и на тајмаутот никаков муабет за ракометот.Чакаревски и Димитровски каа најискусни одење на Вкот и му рекле Вче седи мирен на клупата оти ако збесниме готов си(секако нашала) виа ни едно ни две си седнал на клупата и тоа на последното столче и цела утакмица таму а иседал без збор да каже.И на крај знаеме како заврши.Зборот ми беше ако фати кај нас шутот ќе го стигниме и Реал Мадрид а ако не фати ни Карпош не го стигаме.Така да Рајковиќ ама баш никаква врска нема со тоа.Дечките сами се борат и се оставени на милост и немилост.Реков од поодамна секоај чест за Рајко шо е мотиватор ама други скилс кај него барем моментално јас не гледам
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Играше ли Михајловски вчера? Додека гледав не го видов во игра, а колку само потенцијал има во него. И Димитријевиќ да не не играше, пак фактички играме со седум играчи, колку добро би ни дошол сеа еден Бошко Јововиќ или Владо Поповиќ
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Играше ли Михајловски вчера? Додека гледав не го видов во игра, а колку само потенцијал има во него. И Димитријевиќ да не не играше, пак фактички играме со седум играчи, колку добро би ни дошол сеа еден Бошко Јововиќ или Владо Поповиќ
Боле Јововиќ би бил супер да дојде сеа башка по заминувањето на Талик ослободи некој динар а Боле не бара ногу јас мислам башка и нема клуб колку што знам јас супер за плеј офот сеа има партал со другар му Златко да праат под обрачите многу добар играч е Болета игра со срце а Владо Поповиќ он ти е брате пичка у душа мене никогаш не ми се свиѓал како играч лани два три пати на цедило не остави така да нека си седе у Вршац нека срка ајрокрем.:vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Гоцевски и Дарето уште се другари бе:)
Слободен ден и во Стрмица доаѓаат,абе најубав град:pipi:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Гоцевски и Дарето уште се другари бе:)
Слободен ден и во Стрмица доаѓаат,абе најубав град:pipi:
Абе Дарето нема кола зафаната му е на бит пазар е оставена со ориз да чува место за пазарен ден а Златето со женската си оде за Струмица пошто сваќата од таму ни е па Дарето со авотубус до Кавадарци и после со Златко наш до Струмица :vozbud::pos2:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе Дарето нема кола зафаната му е на бит пазар е оставена со ориз да чува место за пазарен ден а Златето со женската си оде за Струмица пошто сваќата од таму ни е па Дарето со авотубус до Кавадарци и после со Златко наш до Струмица :vozbud::pos2:
А зошто не си го поставиш прашањето зошто Златко не оди па во Скопје кај Дарето?
Абе и двајцата сакаат во Струмица.:pipi:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А зошто не си го поставиш прашањето зошто Златко не оди па во Скопје кај Дарето?
Абе и двајцата сакаат во Струмица.:pipi:
На еба идат таму бацее, на еба... сигурно не идат за чушки да лупат :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
А зошто не си го поставиш прашањето зошто Златко не оди па во Скопје кај Дарето?
Абе и двајцата сакаат во Струмица.:pipi:
На Златето невестата му е од Струмица шо да прае мора да иде а Дарето има леи со чушки па да и призни да напрска не дека сака он да иде од шо мора сирома :pos2::pos2:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.271
Поени од реакции
6.934
more sokolov tezok opinok,u strum'ca cuski,u kocani oriz tija slobodno moze so zemjodelie se zanimava
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
gledah ja snimkata i ako ne bea Bosnjak i Prekata ke ja izgubaate...dodusa MZT prva cetvrtina epten go serese suto,od centar da frlaa i ke pogodea,ama i igrata im e mnogi podobrena.Mitev si ja znae rabotata,dobar trener e.Emil,aj glupo e da se povtaram ama tenok e,najslabija karika vi e,arno mu tekna da mu zgoleme minutaza na Bosnjak.Ebati odbrana ja izigra vrz Sokolov,zalnio koso ne go vide,taman izleze Ivan,pocna da praa ulazi,pred tava ne ni pomisluvase,uplav imase,vprocem go poznava Bosnjak od lani i znae so moze.Sepak,moe mislenje,Mirako da vleze u forma,nema da se znae nisto do kraj,duri mislam deka ste favoriti,postepeno ke se uigra ekipata so Mirako i Bosnjak i ke ste mnogu podobri.Ej,videete li ja tehnickata na Mirako so mu ja svirea,uu jas da beh na Mirako na mesto,ke ne mozeeh da se iskontroliram,ke mu puknaah noso na tapanaro,plus i dve tri licni bez vrska vi svirea,posebno edna na Prekata,ama tava e tava,tapanaro e degen neviden
 

Kajgana Shop

На врв Bottom